FOTOT: Rindizet pas 17 vjetësh Drenica, ja çfarë nuk u pa nga “surpriza e hidhur” për Vuçiçin

Drenica u rindez dje 17 vjet pas lufte dhe 16 vjet pas prej aty, serbët u përballëm me Jasharajt në një betejë që shënoi dhe fillimin e luftës epokale.

Shkak qe një vizitë e planifikuar e presidentit Vuçiç në një enclavë serbe në këtë zonë. Por shqiptarët e atyshëm nuk e lejuan.

Kushti qe i thjeshtë: kërko falje për krimet serbe, e më pas mund të vazhdosh. Kjo nuk ndodhi dhe Vuçiç nuk mundi të vazhdojë më tej.

Nëpërmjet nje seti fotosh, mund të vëreni kthimin e heroizmit drenicar, monumental në përballje me serbët.

9 komente në “FOTOT: Rindizet pas 17 vjetësh Drenica, ja çfarë nuk u pa nga “surpriza e hidhur” për Vuçiçin”

 1. Baliu says:

  Keta e votojne at nipin e Danilles nga Broja qe ia hape deren Vuqiqit, e tash gjoja si ajo plaka po ia vnojme shulin deres.

  1. theatrical says:

   sikur te kishit edhe ju nje Drenice dhe nje Adem Jashar o kurdet e anastasit,sot ne Qipro nuk do kishte kembe turku
   ..por zaten nuk ka sesi nje popull pederast qe eshte mesuar ta shkerdheje turku para mbrapa,te nxjerre luftetare te tille…

 2. aleko says:

  Dinjiteti ,trimeria , burrenia , ndershmeria e Drenicareve eshte gjalle dhe nuk shbehet as nga Thacrit as nga Vucicrit..Vucic, larg Duarte nga Drenica martire.. Ti dhe soji ut jeni ne gjake me ta dhe pa kerkuar falje publike per krimet qe ushtruat mbi ta , vetem mbi kufomat e tyre mund te shkosh, o kriminel I shpifur Idale nga hund3et e slobos!…

 3. Flm says:

  Per te kuptur me mire nqs ndihen me shume Shqiptar apo Islamik keta “trima”, lexoni artikullin e Tema …. “Ushtrin e Xhihadistve te Drenices i frymezon Imami Shqiptar”.
  ###
  Pushtimi i Kosoves nga Islami dhe Turqizmi eshte shume here me i Keq se ai Serb.

 4. AGRON says:

  JU LUMTE O SHQIPTARE.

 5. Atdheu says:

  Flm , te erdhi keq per Vucic?
  Kurr mos te lejojne asnje serb te futet aty.

  1. Hosteni says:

   Mos u merrni me “flm”. Eshte thjesht shurrtore Janulle.

 6. ‘flm’ falenderimi i takon ZOTIT qe vemje si ti nuk jane shqiptar, si cdo her trimat e drenices treguan me fakte te gjalla kush asht shqiptari i vertet, dhe kush jane klyshat e kurves fallco qe hajn m… neper portale kundra SHQIPEVE ,dihet kush jane ata qe ulen ne gjunj e ja marrin ne goj priftit.

 7. Drenicak says:

  Drenica me serb e ka të zgjedhur problemin.
  Problemi qëndron që partitë politike siq janë LDK dhe VV janë produkt serb dhe kanë shumicën e popullsisë me veti.
  Drenica është nën presionin e islamit radikal duke mos e kuptuar se islami është edhe më i dëmshëm se serbi.
  Unë jame 100% drenicak por shof sorra të zeza shof mjekërr muti araboturk dhe kjo është dhimbshme.
  Bekim Jashari ka punsu në arsimin fillor femra të mbuluara me veshje arabe krejt të zeza dhe ky është rreziku……

Lini një Përgjigje te Flm Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *