FOTOT: Shkrumbohet “Benz-i” në Vlorë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Një automjet tip ‘Benz’ është djegur gjatë natës në lagjen ‘Dëshmorët’ të qytetit të Vlorës. 

Sipas informacioneve makina që është djegur ka qenë me targa AA007 ER. 

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit të kësaj të diele, ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes. 

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes, por paraprakisht dyshohet se zjarrvënia ka qenë e qëllimshme.

Policia po punon për zbardhjen e plotë shkaqeve që çuan në djegien e automjetit. (TemA) 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *