Franca mposht me vështirësi Holandën

Kanë përfunduar dhe takimet e sotme të Ligës së Kombeve, ku ndeshja kryesore ishte ajo mes Francës dhe Holandës.

“Gjelat” francezë fituam me shumë vështirësi përballë “Tulipanëve”, me rezultatin 2-1.

Golat e Mbape dhe Zhiru mjaftuar që të zhvlerësonin golin e Rajan Babel, që barazoi provizorisht shifrat.

Qipro ka bërë surprizën, pasi ka përmbysur skuadrën e Sllovenisë.

Edhe pse miqtë kaluan të parët në avantazh, modestët qipriotë arritën të shënonin 2 herë në të dytën, duke marrë tri pikë të arta.

Në takimin e “të voglave”, Lihtenshtejni ka mposhtur Gjibraltarin pastër në shtëpinë e saj, me rezultatin 2-0.

Rezultatet e mbremjes se sotme te Liges se Kombeve.

Francë – Holandë     2-1
Qipro – Slloveni     2-1
Litenshtejn – Gjibraltar  2-0
Ukrainë – Sllovaki   1-0
Danimarkë – Uells    2-0
Bullgari – Norvegji  1-0
Maqedonia – Armeni   2-0
Gjeorgji – Letoni   1-0

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *