Ndalimi i Vuçiç në Kosovë, reagon Ministri serb i Mbrojtjes: Kemi gati ushtrinë

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin ka deklaruar se ushtria serbe është e gatshme për çdo urdhër të Presidentit të tyre Aleksandar Vuçiç pasi që ai është komandanti suprem i tyre.

“Presidenti është komandanti suprem i Forcave të Armatosura Serbe dhe çdo gjë që ai urdhëron do të ndërhyjmë, ai mund të urdhërojë përdorimin e ushtrisë, çdo gjë që ai thotë do të zbatohet”, ka deklaruar Vulin.

Ai ka refuzuar të përgjigjet se si do të reagojnë nëse Vuçiç do të sulmohet.

“Mos më pyesni mua, mos më kërkoni mua të pyes. Ju e dini çfarë do të thoja për këtë. Nuk do ta themë atë, por ju e dini se si ne do të reagonim”, ka shtuar Vulin për TV Pink, transmeton Klan Kosova.

Gjatë vizitës dy ditore që Vuçiç po zhvillon në Kosovë, ai kishte plan të vizitonte Skenderajn por kjo gjë nuk iu mundësua nga banorët.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Ndalimi i Vuçiç në Kosovë, reagon Ministri serb i Mbrojtjes: Kemi gati ushtrinë”

 1. Kalec Dega says:

  Sa shume e ule Serbine o minister, pse te dergosh ushtrine kur ke gjyetare te Beogradit me shumice?


  Keto kercenime jane boshe pasi Kosova nuk mbron dot Kosoven , ajo mbrohet nga Amerikani dhe EU. Ne Kosove ska me lufte nga Serbia apo dikush tjeter se i takon USA ashtu si dhe vendi fqinj byrazer pa ushtri, pa armatime , po me plot Gjenerale.

 2. arapi says:

  komandanti suprem i nje here e nje kohe Millosheviç beri gati ushtrine me zotimin per ta kthyer vendin ne nje vietnam te dyte. 90 dite i zgjati betimi.
  serbet jane gaforre, furrtare e vemje te ndyra. çakej te felliqur qe kuterbojne anembane. mburren si luftetare por ne fakt jane ngrenes kerrmash. edhe kosoven e pushtuan kur turqia i kish kthyer shqiptaret ne nje kerme dhe mbreti i shqiptarve nje hijene me teper per ta coptuar me hijenat serbe. edhe luften ne kosove e bene kur Berisha e la vendin gjysme te vdekur pasi ja morri frymen qe prej 4 vjetesh deri edhe me lufte civile.

  ushtria serbe ne ditet qe eshte sot nuk reziston as dy muaj pa ndihme te jashtme. ça mut lufte do beje serbi sot. do zoti i mbushet mendja e merr armet prap se edhe Nishin nuk e shkel dot me.

 3. shkurt 2014 says:

  Ky muiti mbrojtjes serbise eshte si nji mije qenefesh,me te drejte populli i Drenices i thone pasardhesit te milloshevicit,kerkoni falje per krimet,qe keni bere ndaje popullsise te pa fajshme.Atehere munde te hyni ne Drenice.Eshte per tu falenderuar policia qe e ndaloje vucic kriminelin.

 4. arban shmili says:

  E DIMË NE SE SI DO REAGONI-t

  Ashtu sic reaguat kur Amerika nuk deshti të kuptonte se pse po përgaditeshin kroatët për “OLUJËN”, kur ushtarët tuaj trima mbërrinë në Beograd para popullatës civile serbe të Krahinës; ashtu sic u boshatis Banja LLuka nga serbët brenda dy ditësh, kur Amerika mbylli sytë e nuk shifte armatosjen e boshnjakëve, sic u quajtë ndryshe “Zgjidhja e duarve të boshnjakëve; ashtu sic reaguat kur Ahtisari ju tha në Beograd se do ju vijnë shqiptarët edhe në Beograd dhe ju “bishtin ndër shalë”.

  Ju jeni trima kur futeni nëpër vendbanimet e takoni e masakroni popullatën duarthatë.

  Është viti 2018, shqiptarët qarkullojnë lirshëm nëpër trojet e veta….

  Pac mend në krye!

 5. says:

  Në Beograd na provokuan me dronin ndërsa në Kosovë me Vuçiçin. Sa më parë të filloje lufta aq më shpejtë vjen liria.

 6. boleteserbise says:

  o ju te hani mutin per sa kohe aty ka SteelBond!

 7. Pallariut says:

  Ushtria e leshit ikni o Te mjere bjerini sazeve se fjale keni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *