PROTESTAT: Tensionohet situata, Haradinaj nuk lejon presidentin serb të vizitojë zonën e Drenicës

Aleksandar Vuçiç, nuk do të vizitojë fshatin Banjë të Skenderajt, pasi kryeministri Haradinaj ka tërhequr lejen që preidenti serb të vizitojë këtë fshat të Drenicës.

Përmes një statusi në facebook kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se ka tërhequr lejen e dhënë nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës për vizitën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç në zonën e Drenicës.

“Siguria e qytetarëve është mbi të gjitha.

Kam tërhjekur lejen e dhënë nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë të Presidentit Serb në zonën e Drenicës.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, ka shkruar Haradinaj.

Anulimi i vizitës ka ardhur pasi qytetarët kosovarë kanë dalë në protest dhe kanë bllokuar dy rrugë kryesore nga Mitrovica për në Skenderaj, për të mos lejuar vizitën e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç në fshatin Banjë. (TemA)

FOTOT: Vuçiç në Kosovës, protestuesit bllokojnë rrugën: Kërko falje për krimet e bëra

7 komente në “PROTESTAT: Tensionohet situata, Haradinaj nuk lejon presidentin serb të vizitojë zonën e Drenicës”

 1. Viro says:

  Vucic vete po dhe si president I serbise mban mbi supe krime kunder kosovarve. Ai duhet te kuptoj se nuk bisedohet per te ardhmen pa sqaruar te shkuaren. Bravo skenderaj, jeni me dinjiteti.

 2. Sot un jame plotesishte me kte vendim Dinjitoze te Kryeministrit te Kosoves .
  Serbet ,politikanet e ushtaraket e tyre apo bijt e krimineleve duhet mos te shkellin
  e sduhet te shkelin kurr me ne Drenicen Heroike .

 3. Sot un jame plotesishte me kte vendim Dinjitoze te Kryeministrit te Kosoves .
  Serbet ,politikanet e ushtaraket e tyre apo bijt e krimineleve duhet Mos te Lejohen kurr
  e s’duhet te shkelin kurr me ne Drenicen Heroike .

 4. Fier Al says:

  Bravo! Krimet e tyre nuk duhen harruar! Gjaku nuk bëhet uj! Kërkesa për falje, shumë e drejtë! Politika serbe ende vazhdon arrogancën me krimet e veta!

 5. Kozmo says:

  SJELLJE TIPIKE MALOKESH TE TRASHE , TE PA KULTURUAR .
  EDHE SERBET TE NDYRE JANE ,POR KETO QE BEJNE SHQIPTARET ,ATA NUK I BEJNE .

 6. Roberto says:

  Ramush kari. Loqe mbete pa u gdhendur nga trute o i shkrete. Ti po behesh si cub?? Pse po te kaloje ai ca do behet?? Apo ti do tregosh forcen me te?? Buhu i qytetruar o fshatar. Je komplet idioti me i madh qe me kane zene syte. Po pse kerkoni qe Serbia ta njohe Kosoven kur ti e ndalon ate???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *