Si, Capo Basha!

Nga Elisa Bajrami

“Ekziston një keqkuptim bazë sipas të cilit politikani që shoqërohet me mafiozë, nëse nuk dënohet nga gjykata, është i ndershëm!  

JO!  

Gjykata mund të bëjë vetëm vlerësime të natyrës gjyqësore. 

 Është detyrë e institucioneve që TË FLAKIN politikanët e afërt me Mafian, për të qenë të ndershme dhe për t’u shfaqur si të tilla”.

Ka qenë ky citati i thënë nga prokurori Paolo Borsellino, të ciIlin kreu i PD, Lulzim Basha ka zgjedhur që ta postojë në faqen e tij të facebook-ut.

Kjo na duhet! Je i sigurtë qe asnjë rrjet mafia nuk është rrjeti i miqve të tu?

 

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Si, Capo Basha!”

 1. Kalec Dega says:

  Problemi eshte se duhet te vertetosh me fakte dhe prova nese nje politikan eshte i ilidhur direkt apo ka bashkpunuar e vepruar me kriminelet.Nje fotografi nuk eshte prove se ajo justifikohet fare lehte sidomos me superimpozim duke perdorur program si Adobe etj….

  Pra, desha te them se edhe nese do zbatohej ky kriter do ishte i pavleshem , humbje kohe dhe fitore per horrat mafjoze politikane te kuq e blu, qe ne te gjithe e dime qe jane te lidhur koke e kembe me boten kriminale brenda dhe jashte vendit.

  Ajo qe eshte me e frikshme eshte se Rahmuti nuk ka dale me nje gjuhe te prere qe ta hedhi poshte kete ide skandaloze dhe te korruptuar te udheheqesit te Bandes PD.

  Si ka mundesi per gjyqtaret ka nje veting dhe per politkanet qe jane Peshkaqenet e vegjel , te medhenj vetem 4-5 jane, ka nje veting te “posacem”, ku nuk do behet verifikimi i pasurise qe eshte me kryesore dhe rregulli numer 1 i vetingut ne Shqiperi?

  Pra , na jepni nje pergjigje ju militantt bandita te Rahmutit e Gramoz Rucit e Tualet Palles.

 2. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit says:

  zonjushe!jo capo bashea,por cazzo basha

 3. Jimi says:

  Vetem Qamil Alptekin!

 4. tori says:

  vetingu te perfshij pasurin e politikaneve.Pasuria e vendosur prej tyre eshte baza e lidhjeve te tyre me krimin e me mafjoz.Gjithe ajo pasuri qe ato zotrojne (te shperndar ne njerezit e familjes) nuk mund te vihet ne rruge te “ndershme” jo vetem nga shqiptaret ne Shqiperi por ne mendyre absolute edhe nga shqiptaret ne emigracion.Profesioni im eshte ingjinjer,jam paguar mire ~4000$ ne muaj,po ashtu edhe gruaja ime punon e nuk kam asje lloj pasurie qe mund te krahasohet me cilin do politikan,qofte edhe me I varferi.

Lini një Përgjigje te Jimi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *