VIDEO: Shikoni se si i vjedh në peshore shitësja klientët

Një shitëse në një treg në Indonezi është filmuar duke i vjedhur qytetarët teksa peshon gjërat që kishin blerë. 

Në pamjet filmike do të shikoni se si pasi artikujt që i përzgjidhnin blerësit ajo i maste dhe i fuste në qese plastike, kurse nën banak e ndërronte qesen me një tjetër, e cila sipas të gjitha gjasave kishte më pak peshë. 

Kjo “teknikë” ka shkaktuar reagime të ashpra dhe komente negative në rrjetet sociale, ndërsa sa i përket mashtrimit të blerësve më poshtë mund ta shikoni videon që i nxjerr të palarat e kësaj gruaje. (TemA) 

 

 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO: Shikoni se si i vjedh në peshore shitësja klientët”

 1. sapa says:

  Shqiptaret nuk e bejne kete gje!

 2. IVONI says:

  I LUTEM GAZETES “TEMA” TE NA PARAQESIN ME VIDEO SI VJEDHIN SHITESIT NE SHQIPERI , PASI PERSONALISHT E NJOH MIRE SITUATEN SI PUNONJES I SEKSIONIT TE KONTROLLIT NE KOHEN E ” DIKTATURES ” SI DHE NE VITET E PARA TE SE ASHTYQUAJTURES “DEMOKRACI” , KUR HAJDUTLLEKU U LIGJERUA ..!

 3. Fitimi says:

  Bravo Tema qe jeni shqetesuar aq shume per indonezianet qe j vjedh nje shitese,ndersa kur une denoncoj Bashkine e Tiranes qe vjedh qytetaret e Tiranes nepermjet UKT me fatura antiligjore,ju jo vetem qe nuk pranoni te beni nje investigim apo shkrim,e hiqni shkrimin vetem qe te mos lexohet komenti im kritikues me fakte per qeverine!
  Kjo tregon se jeni te pavarur per sharjet me liber shtepie qe i behen Rames,se e dini qe ato jane shfryrje inati,ndersa ndaj akuzave konkrete dridheni nga frika e qeverise!
  Kete e keni bere disa here me komentet e mija,bile brenda dites!
  Doemos qe nuk do me merrni leje mua,por mos u hiqni si te pa varur dhe iberale!
  Num besoj se do ta botoni kete koment,ose do ta hiqni shpejt nga qarkullimi!

 4. Genti says:

  Peshoret gradohen dhe me minus,ne rasti konkret nuk duken numrat e peshores te duket nese me enen qe icon shitesja peshores ajo shkruan 00 ,apo fillon pa enen 00,keshtu qe ja fusni kot

 5. Kunata e nunuse nga salarija says:

  Kjo ja kaloka politikaneve.

 6. undefined says:

  Tek ne te vjedhin pa peshore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *