Anëtarja e Kryesisë së PD i shkruan Berishës: More në qafë ish-deputeten tënde! Po i bëni anti-reklamë

Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari që thotë se kravatat e kryeministrit Edi Rama janë nxjerrë në shitje për një vlerë rreth 150 deri në 1000 euro.

Sipas tij, Rama detyron deputetët dhe drejtorët t’i blejnë për vete dhe për dhurata.

Pas postimit të Berishës, të shumta ishin edhe reagimet.

Një nga komentueset, mbështetëse e Partisë Demokratike dhe anëtare Kryesie në në Degën e Tiranës, i shkruan Berishëse se dyqani për të cilin flet ai, është dyqani i zonjes Lajla Përnaska, ish- deputete e PD në kohen e tij.

Postimi i Berishës

Kallam Deshtaku me dyqan per shitjen e kravatave qe prodhon vet!!

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

“Dyqani eshte ne tek shtat xhuxhat ne rrugen e Elbasanit .

Kravatat jo vetem qenkan te Rames, por cmimi i tyre fillon 150€ deri 1000 dhe i Te fotoja e pare poshte eshte dizenji Edi Ramadetyrokan gjihte deputetet e drejtoret e rilindjes te blejne aty per vete dhe dhurata.Se mbajtja e nje kravate te dizenjuar nga lideri suprem tregon status!!!

Te fotoja e pare poshte eshte dizenji Edi Rama”

Komentuesja

Z.Berisha,

Dyqani ne fjale eshte ne Pronesi te Familjes Pernaska.

Znj.Lajla Pernaska ka qene dy ligjistratura ne Parlamentin Shqiptar duke perfaqesuar PD dhe qytetaret e njesise nr 2 ne Tirane.

ONUS eshte brandi i rrobave 100% Shqiptare.

ONUS eshte i hapur per kedo qe porosit edhe jep mendim per nje dizanje.

Nese edhe ju do porosisnit nje dizanje te juajen,edhe juve do ju vendoset emri po ashtu si piktorit deshtak.

Z.Berisha,biznesi eshte biznes dhe nuk eshte mire te ngaterrohet me politike.

Znj.Pernaska po i beni anti reklame, ajo gjithmon ju ka mbeshtetur une kam qene pjes e shtabit te saj dhe aktualisht jam antare kryesia ne PD dega 2 Tirane.(TemA)

10 komente në “Anëtarja e Kryesisë së PD i shkruan Berishës: More në qafë ish-deputeten tënde! Po i bëni anti-reklamë”

 1. serveti says:

  ZONJA PERNASKA KANJE PYETJE :
  PO JELEKE ANTIPLUMB PRANONI NE DYQANIN TUAJ ?
  PO ROMANE TE PERENDIMIT TE LARGET ?
  PO FILMA TE HOLLIVUDIT ?
  TANGA NUK SJELLIM ATY , SE I COJME NE DYQAN TJETER////

 2. Europa 2025 says:

  Teme dhe shkrim me idjotik ne Tema nuk kemi pa me pare.Mjere ata qe do ta lexojn eapo klikojne.

  1. Johani says:

   Zotrrote Europa 2025,nuk eshte teme e redaksise “Tema” por lajmi i te mjerit sali berish qe nuk mund ta kontrolloi veten edhe pse te siguroi se tash pasi ka marre vesh se çka bere sikur do ti kerkoi falje ish deputetes por si çdo here sali berisha do gjeje prova se edhe ish deputetja eshte blere nga Rama,çuditem se si paska akoma “njerez” qe shpresojne ne poshtersite e sali berishes i cili sdo mend se nje dite do te publikoje “prova” se edhe xeni i tij eshte produkt i Rames sepse sa ishte sali berisha president e kryeminister,xeni ne vit fitonte rreth 500.000 euro te deklaruara e kush eshte ai qe nuk dyshon se xeni ka fituar dhjetra miljona euro duke perfituar nga babai dhe poshtersia etij te cilit nuk i ka mbetur gje vetem te varet ne kravatat e Rames qe ne fakt po dalin se jane te bashkepunetoreve te tij!

 3. Burrë Malsijet says:

  Po ky “fotografi” – në vend që të fotografojë dyqanin, ka vënë në plan të parë kalimtaren, shkelje e hapur e privatësisë. Po shtypi (edhe Tema) si nuk është i ndjeshëm ndaj këtyre dukurive aspak profesionale, pale të dhunshme? Natyrisht ngaqë në Shqipëri “nuk e dinë” se ç’është privatësia e personit.

  1. NjeQytetarOptimist says:

   Edhe aty ku jeton ti o bac po ece ne toke publike, shtypi dhe fotografite merren.

 4. Berti says:

  Llaxorja Berisha edhe kete here dolli bllof.
  A ka familjare ky njeri pasi nga dita ne dite po behet gazi i botes.

 5. Qifi says:

  Pernaska e karit. Adi shoku Noshit. Noshi hipsi lajles lajla ufoja i pd etj etj.

 6. Komentuesi says:

  Qysh nuk u permbys djepja qe rriti kete maskara malok .Deri tani Sali Berisha nuk ka lene vend pa futur gishtin.Paska qene shpifsi me i madh.Si nuk i vjen turp ketij njeriu? Nuk i shkojne fare keto qe bene.Atij i shkon serioziteti,dhe jo kalamalleqet qe bene.

 7. Fiqri Shahinllari says:

  Lejlaja eshte zonje grua.
  Emri ONUS i firmes se saj,
  me con te emri Jonus Korca
  I gjyshit te saj dhe babait te
  Ilir Pernaskes. Jonuzi ka qene
  rrobaqepesi me I famshem ne
  Tirane

 8. alphade says:

  Morracaku i Vicidolit na u be “princ” ?!
  Pftttttuuuuuui,race me te ndyre nuk
  gjen ne kete planet.

Lini një Përgjigje te NjeQytetarOptimist Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *