FOTOT/ Martohet deputeti beqar i PS, politikanë e gazetarë në festën e madhe. Dasma u hap sot, do vazhdojë një javë

Deputeti i Kuvendit Anduel Xhindi do t’ i japë fund beqarisë këtë fundjavë, duke përjetuar ditën e madhe te djegies së shamisë së beqarit.

Anduel Xhindi është djali i ish-deputetit socialist të ekzekutuar përpara shtëpisë së tij në vitin 2009.

Mësohet se dasma ka nisur prej ditës së sotme dhe do të vazhdojë gjatë gjithë javës, në kompleksin Blerimi në Lushnje, e ndërsa do të jenë mbi 450 të ftuar si asnjëherë më parë.

Madje në dasmë janë të ftuar përveç deputetëve të grupit parlamentar dhe gazetarët që mbulojnë seancat plenare të Kuvendit.

Në fotot e siguruara nga fotografi i Kuvendi Agim Rama duken deputetët të cilët nuk e kanë lënë vetëm Xhindin në këtë ditë të shënuar, ndërsa deputetja e Fierit Antoneta Dhima dhe kreu i grupit Taulant Balla, udhëheqin vallen.

Nderkohe qe Gramoz Ruçi si “zoti” i shtepise ne Kuvend po tok gotat me te ftuarit dhe koleget ne kete dasme te madhe te djalit te ish deputetit te ndjere Fatmir Xhindi.

36 komente në “FOTOT/ Martohet deputeti beqar i PS, politikanë e gazetarë në festën e madhe. Dasma u hap sot, do vazhdojë një javë”

 1. Dori says:

  Nje jav 😂😂😂😂😂😂 hajde mirqenie hajde

  1. Janulles, me cekic kokes.... says:

   Nusja s´qenka e keqe. Te tjeret te gjithe fshatare me koken me cepa. Pa perjashtim.

 2. dasem suniti............ says:

  nje jav aheng/gjullurdi per tu martuar nje ………..sunit!? cmenduri!

  1. Aldi says:

   Ta pret mendja po sunit. Jo majmun si puna jote qe ste llogarit njeri per numer.

 3. Mon Kukaleshi says:

  Albanistan hesapi!

 4. Tr says:

  Ketu kush nuk behet deputet , te vrasin ,te bejne hero .

 5. Besi says:

  Kujt i plasi kari jepni lajme koti il shif njerezit qe nuk Kane buke dhe drita o legena jepni lajme per ato deputati e ka ne regull se dasmen e Bo me leke te vjedhur o o gazetar mut

 6. Dori says:

  Ku i gjeti leket Deputeti Xhindi?!

  1. Europa dhe Autobuzat Elektrik te Erit says:

   Leket e mamit, pse ca kujtove ti!

  2. Roberto says:

   Bravo Dori! Je shume i zgjuar. Edhe ne kohen e komunizmin kur njerzit ishin te varfer sidomos neper rrethe te tjera andej nga jugu me sa mbaj mend une keshtu i benin dasmat 1 jave. Quheshin fillim -mbarim.Te varfer por keto gjera i benin me sakrifica prandaj sot kjo eshte dicka me se normale.

 7. Vasiliki says:

  Te trashegohesh djale !
  Jete te lumtur !

 8. Balta says:

  Te gjithe te papune, rrogtare me pushime, njani ma i bukur se tan te tjetet, te gjithe me 3-4 diploma universitare por pa diploma te mesme. Nje jave iftar per iftariste.

 9. Kalec Dega says:

  Kesaj i them dasme une, me leket e mamit thua? Ka Veting , ska Veting, qejfin e bojne koke tenxheret ….

 10. nord.al says:

  Ka ardhur dita e horave. Tani hapen bythesh.

 11. Alban says:

  Po martohet Malua…Eeeeeee! Hopa…

 12. ME EMER says:

  .. MARTOHEN BEQARET ..! MAFIOZET NE FESTE ..!

 13. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Paska zgjedhur lokalin e krahut te djathte te Rucit dhe pretendentes per kandindate per kryetare bashkie te lushnjes. Me sa duket sot merr nominimin zonja. Ndonje info se sa kushtoi dhe kush pagoi e cfare dhuratash u bene e cila ishte vlera e tyre?!!!

 14. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Paska zgjedhur lokalin e krahut te djathte te Rucit dhe pretendentes per kandindate per kryetare bashkie te lushnjes. Me sa duket sot merr nominimin zonja. Ndonje info se sa kushtoi dhe kush pagoi e cfare dhuratash u bene e cila ishte vlera e tyre?!!

 15. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Paska zgjedhur lokalin e krahut te djathte te Rucit dhe pretendentes per kandindate per kryetare bashkie te lushnjes. Me sa duket sot merr nominimin zonja. Ndonje info se sa kushtoi dhe kush pagoi e cfare dhuratash u bene e cila ishte vlera e tyre?!

 16. Toni.D says:

  Dasma duhet te jene dicka private ,familjare duke perfshire te afermit me prane familjes se ciftit qe po martohet dhe jo njerez qe dhe vete cifti nuk i njeh.
  Ok pak shoqeri por jo me e ekzegjeruar .
  Apo sic thote nje shprehje popullore e Sh. Mesme
  Nje cift martohet nje qind te tjere terbohen.
  Hajt te gezohet cifti.

 17. Thanasi qe ta plasi says:

  Edhe ky dasmen po e ben me kursimet e mamit? Meqe po e ben nje jave te tere duhet te kete pasuri te trasheguar

 18. Azio says:

  Po si more njerez nuk u bete nje here xhentelmen!
  Pse nxirni llum nga goja,ne vend qe te uroni ciftin per nje jete te gjate e te gezuar?
  Dasma nje here behet per ciftet serioz.Ne jete nuk ka gezim me te madh per ata qe martohen.
  Ne kete menyre ata gezojne vehten,prindrit qe me sakrifica i rriten,fare e fis qe I urojne lumturi,shoket e shoqet me te cilet u rriten bashke ne shoqeri te sinqerte e keshtu per min te tjere.
  Qofsh tere jeten Ti djale dhe Ti moj nuse e re,te lumtur e te gezuar.
  U shtofshi sa me shume ne familjen tua te re,me djem e vajza qe jane bilbilat e kosheres te re.
  URIME.

 19. Kozi says:

  Cfare karrlliqe shqiptaresh! Ky bolja te shkoj te gjej kush palosi te jatin e jo ke do palosi ai ne darke! Cfare vlere ka ku si njeri sepse i vrane babane!! Vetem ne nje vnd kandidat te BE behen kwto gjera! O pika ne byth juve dhe atyre qe u bejne fresk me lajme te tilla fshataresh myzeqeje!

 20. yes_man says:

  çfare jane keta katunar mor zot? Gjithe keto shpenzime te hedhura dem….

  1. Aks says:

   Ja bere hesapin ti sa i shkoi dasma? Na thuaj dhe ne te tjereve ta dime… Ai vetem me leket qe i kane hedhur ne dasem ka dale me fitim.

 21. Julian says:

  Paguaj o Popull. Se vetingu po vjen. Jarin do marri populli prapë.

 22. Hyyy says:

  Tregues injorance !
  Nje tufe fshataresh qe kane perfituar ca leke te teperta dhe qe nuk kane asnje vlere tjeter intelektuale mendojne se lene gjurme duke bere shfaqje te tilla te denja per fiset zulu!
  Mortja qe s’u ha!
  Jane artiste me fame boterore dhe madheshtine e tyre e tregojne duke bere ceremonine e marteses ne ambiente private,intime me nje rreth te ngushte njerezish!
  Ndersa keta…xhixhile moj xhixhile ,ku te lash e ku me le!

 23. vjeshta says:

  Hajdeeeee….. filloi tallavaja e hedhja e lekëve alla gabelshe!!!
  Turp. Asnjë traditë nuk rrespektojmë tashmë.

 24. Klea says:

  Pyete ramen nese ka gjeti vrasesin e babait. Apo vk iku tani ai

 25. dasem says:

  Epo sot ka ardhur dita me dasma te gjata e martesa te shkurtra.

 26. Mersin says:

  Nje jave, pak. Nejse cifti te trashegohet. Nuk kuptoj pse nuk u zbardh kurre vrasja e te atit. Duket nuk u intereson asnjeres pale.

 27. Q.S says:

  Pordhe e madhe, plasi era dhe knej, na qelbi

 28. buj says:

  KY E KA BO SH MIRE PUNEN E DEPUTETIT TE SOTEM… RRI URTE NGRE KARTONIN, KAP NOJ KOCKE CAR TE NGELE EDHE BABA RAHMET PASTE!.. TE TRASHEGOHET SI NJERI NPK SI DEPUTET

 29. DCYC says:

  SI POPULLI ASHTU EDHE DEPUTETI.DASMA E KETILLE SOT NE BOTEN E CIVILIZUAR ESHTE INJORANCE.

 30. mirel says:

  Nuk ngeli laro e lyrash pa u bere deputet e pa ja q.re nenen ketij vendi.
  Hallall menderja. Nje jave dasem ne lokal nuk i thone shaka.
  Behej me pare nje jave dasem, po e benin vetem naten e fundit ne lokal. Java mblidhte njerezit ne shtepi per urime e gezime.
  Po dhe deputet dhe katunar. Domosdo do hapen bythsh

 31. Tutu says:

  Ajo nusja Po gezoni e shkreta qe mori deputet me lek nga rroskoveci vet Nga fshatrat do jet 🤣🤣🤣Po Ruaj burrin tane 🤣🤣🤣apo do gezosh parate si beri e shoqja e atij qe iku gjasme lek djerse🤣🤣

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *