FOTOT/ Ndaloi Vuçiçin të shkelte në Drenicë, ja kush është zyrtari i policisë. Emri

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, pavarësisht ndalesës nga kryeministri Ramush Haradinaj, dje sërish mori rrugën në drejtim të Drenicës për të vizituar fshatin Banjë të Skenderajt.

Por aty Vuçic nuk mundi të kalojë. U ndalua dhe u kthye mbrapsht nga Policia e Kosovës, shkruan Express.

E lajmin se duhet të kthehet prapësht, Vucicit ia dha një epror i policisë së Kosovës. Ka qenë zyrtari i policisë, Vllaznim Surdulli nga Gjilani, ai i cili u ballafaqua dje me presidentitn serb.

Pavarësisht debatit që Vuçic pati me Surdullin, ky i fundit nuk lëshoi pe dhe zbatoi vendimin të cilin ia kishin dhënë eprorët e tij.

Fotografia e eprorit Vllaznim Surdulli, u bë virale në internet duke u shpërndarë kështu më qindra herë.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “FOTOT/ Ndaloi Vuçiçin të shkelte në Drenicë, ja kush është zyrtari i policisë. Emri”

 1. Nona says:

  Bravo i qoft ligjin ka zbatu Ej ta lumsha oj shqipe

 2. Imazhi shtetit says:

  Shikoni me vemendje policin kosovar… Menjehere dallon imazhin e nje polici te paster, te rregullt dhe me uniforme perfekte. Te njejten gje e dalloje gjate sezonit veror te policia kosovare qe sherbente gjate rruges se kombit, ku pervec uniformave shikoje dhe makinat e tyre qe shkelqenin nga pastertia
  Te policia shqiptare do shikosh vetem uniforma te zbardhura, te dala boje, nga maskaralliqet me tendera te ministrave qe duan te vjedhin gjithandej.
  Te makinat e policise , shef jo vetem papasterti , por dhe sinjalet qe nuk i punojne
  A ka shtet, a ka njeri qe i kontrollon keta hajdut qe parimin kryesor kane vetem vjedhjen

  1. Mbreti says:

   Harrove te kujtosh qe policet e Shqiperis duken si Gabele te palare ne Krahasim me te Kosoves, perveq Verioreve te Shqiperis, nga Lezha e ge poshte , te pa krehur, pa rrojtur, Bark Derra, Plera, te hutuer mbas Lekut edhe profitit, Egoist te papar!! Shkerdhata me nje fjal. Sy kuqer ( hajdut te pashembullt). Hajn Fara ne mes te trafikut, me Sinjale te Stopit sa Koka e vet, te nxegur mbas targave te huaja per te ndaluer e per te car trapin, Shqiperis i duet ni Riformatizim kombetar!!

 3. pazari says:

  Respekte per policin kosovar . Haha esht e vertet ajo qe thot komentusi. Dallimi uniformave shif kosovarin shif shqiptarin. Kosovari esht tamom polic perenfimor. Polici shqiptar me uniforma te shplame duket dikur esht nga ato vemdet e botes katert

 4. Aldi says:

  Uniformave te policise se Shqiperise i ka ra zgjebja qe ne kohe te Enver Hoxhes. Me ato uniformat sikur punonin ne komunale dhe jo ne ministri. Edhe sot po e njejta gje 30 vite pas komunizmit.

 5. Tiku says:

  Brovo i qofte. Jo dhjaks si Enver Hoxha,por balle per balle. Enver Hoxha megjithese kishte ushtrine para dhe ishte udheheqe shteti .Te gjithe shqiptaret qe arratiseshin nga rregjimi serb ne Kosove dhe vinin ne Shqiperi ose i kthente mbrapsh ose i fuste neper kampe perqendrimi. Si e si per ti bere qejfin Serbise dhe per t’iu servilosur. Dhe per ti treguar Serbise gjithashtu qe ky vete me shqiptaret ishte me i keq se vete serbi.

 6. ILIRIA E BASHKUAR says:

  BRAVO KOSOVA MOS LENI SERBIN TE TALLET ME SHQIPTARET

Lini një Përgjigje te pazari Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *