Kotzias: Së shpejti mbyllim negociatat me Shqipërinë për paketën me 10 cështje

“Jam optimist, së shpejti do mbyllen me sukses negociatat me Shqipërinë, për paketën me 10 cështje, mes tyre dhe përcaktimi i kufirit detar dhe zonës detare”.

Kështu deklaroi ministri i jashtëm grek Nikos Kotzias nga Norvegjia, teksa mbajti një fjalim në Institutin e Marrëdhënieve Ndërkombëtare të Norvegjisë për akademikët e politikanët e vendit,

Në fjalën e tij Kozias foli për rolin lider të Greqisë në rajon dhe diplomacinë greke të cilën e cilësoi “paqësore, e dinamikës inteligjente dhe e dialogut”.

Duke u ndalur në marrëveshjen me Prespës, shefi i diplomacisë Helene u shpreh se ishte vendim i qeverisë Cipras të merrte rol aktiv dhe e konsideroi atë risi e një kompromisi të drejtë në rajon. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Kotzias: Së shpejti mbyllim negociatat me Shqipërinë për paketën me 10 cështje”

 1. o tourkos nuk ka vend ne token kristiane........ says:

  10+1[to markri]madje me gunga………..

  1. Shigjeta says:

   E paske merak te madh ate “erdoganin ” ti ore rekrut i 300- esh, mos te haje meraku ketu e ke , nuk te iken do tajapim ta veresh ne qaf dhe ta gudulisesh sa here te duash , llap sa te duash tani , ai qe do teqendroje besnik deri ne fund do jete ” erdogani ” ……

 2. mirel says:

  O po jepini. .Keni gjetur kete popull te mefshet qe nuk merr ere nga shteti dhe bjerini ne koke, mos i lini kusur.
  As ju e as serbet. As malazeze e as maqedonas..mos u kurseni ndaj shqiptareve.
  Rripjuani lekuren sic po ja rripni tokat, se jane popull plere. Nuk e meritojne te kene shtet. Nuk e meritojne te kene Atdhe.
  Kafshe qelbesira qe shesin dhe nenen per leke

 3. SHABAN MARINA says:

  I shkreti Kocias, s’kupton qe Greqia monoteiste konsekuentec klerikale, eshte dru e shtrember ne demokratizimin e Ballkanit.

  1. mirel says:

   Po po, i shtrember i shtrember, po shqiptareve jua gjen vrimen.
   Po merr detin, po merr varrezat, po zgjeron miniritetin, dhe ju keni dhe oreks per ta share.
   Dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjete

 4. undefined says:

  500 miliard borxh…dhe “lider” i Rajonit hahahahaha humori grek i rradhes o koqe o koqe kot nuk thone….te ruajt Zoti mend….

 5. SHABAN MARINA says:

  I shkreti Kocias, s’kupton qe Greqia e sotme, eshte me e prapambetur se Athina Antike.

 6. says:

  Pedofilët Grek dhe pjesa tjetërr e botës.

 7. Ledio says:

  Sa te kemi Ramen&Bushati& Pederastat e tjere mire na e beni . Te gjitha do ti merrni per sa kohe ne na vijne ne krye njerez ordinera edhe te droguar ne krye ( me se pakti) edhe anti-shqiptare ne cdo qelize( me se shumti) . Greket na falin vula postare ose patenta, edhe na marrin toka edhe dete, kurse Bushatit i japin bluza me Nr 10 edhe tallin Carin me ate kalamanin.

 8. Boss says:

  Per nje emer te Maqedonise u ngriten 5 Milione Greke Protesta dhe imagjinoje cdo behej po ti merrnim toka Greqise qe aq me Teper na i kane Borxh. TmTa then une po ti merrnim det do benin lufte.Ne Shqiptaret jemi trima te vrasim njeri tjetrin.Popull dele

 9. Besua says:

  Ky mireli dhe pederasti grek sa te zgjuar qe jan e kan kuptuar qe tani qe po na marin deti vetem saliu beri marveshje te mire per keta ndyraqer na rrofshit k…n dhe per ate grekun qe na flet greqisht qe nuk e ka kuptuar akoma qe e ka brenda ate te gjatin me gunga do tja shtojme dhe tja rrotullojm me manivel atij jevgut qe e shkerdheu 500 vjet turku me nje ndryshim nga shqiptaret qe ndrruan juve ju ndryshuan lekuren o jevgjiter

 10. mirel says:

  Shqiperia ka qeveri kuislinge te dirigjuar nga Janulatusi ,qe u sherbene interesave greko-serbe ne ballkane.Qellimi perfundimtare eshte zhberja e Shqiperise.

Lini një Përgjigje te Ledio Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *