Libra apo dekodera falas?!

Nga Lutfi Dervishi

Një në dy shqiptarë në Shqipëri jetojnë në zonën Tiranë- Durrës.

Mbyllja e transmetimeve analoge televizive në zonën ku banon gjysma e popullsisë, duhej bërë vetëm pasi të siguroheshin se të paktën njerëzit në nevojë, pensionistët janë pajisur me dekoder falas.

E drejta për informim është një e drejtë e sanksionuar në Kushtetutë.

Në vend të librave “falas” do të kishte shumë kuptim të shpërndaheshin dekodera falas!

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Libra apo dekodera falas?!”

 1. Satrapi says:

  Rama investon atje ku i behet reklame me shume gjesteve te tij e ku ka me shume nevoje populli.Ai nuk pjerdh per popullin se nuk u be kryeminister per kete pune!
  Rama nuk ka asnje gram idealizem ne shpirtin e tij dhe nuk i ngjan aspak te atit te tij,shume te nderuarit Kristaq Rama!
  Sic duket i ngjan gjyshit te tij zogist prandaj vetem ate ze me goje!

 2. Arif says:

  Po, kjo që bëhet është dhunë. Edhe për Rtsh, që na mbahen taksat pensionistët, të paktën një pjesë jo e vogël e tyre nuk do të mundin të informohen nëpërmjet tv. Kjo flet për shkëputje nga realiteti të qeverisë dhe të politikës në tërësi. Por e ka edhe një të mirë: të paktën masa e skamësve do shpëtojnë nga mashtrimet elektorale të politikanëve, surrati i të cilëve nuk do futet në banesat e fukarenjve.

 3. Ik o idiot says:

  Dekoder falas qe te ndigjojne idiotest e tua dhe co qe po i shplani trurin njerezve.

 4. Qwerty says:

  Popullit i mjafton te shohe ERTV nuk i duhet gje tjeter.

 5. Alban says:

  Dekoderat duhet te jepeshin falas nga fondi I takses per Televizorin. Shqiperia qe Duam ne erresire!

 6. Bureto says:

  Ku është AMA, ku janë shoqatat në mbrojtje të konsumatorëve. Po qeveria pse bën sehir, kur siç thotë Dervishi, po shkelet një e drejtë kushtetuese ajo e informimit?! A i llogarit ajo kostot politike që merr nga ky mosveprim ndaj kompanive që kanë monopolin e këtij shërbimi? Të presim e të shohim në ditët që do vijnë.

 7. Hajdar Lala says:

  Dy fjale per autorin e ketij shkrimi, nje burracak dhe nje pafytyre, te gjithe e dime qe jeni krhyer si nje paterice per kete qeveri kriminelash,
  Po ku do shkosh mor Mere Mendere me thene kur te te kalbet kemba e patericesh.
  Une jam ushtarak dhe
  Gjunkshin e njoh prej kohesh , njeri me shume vlera, njeri qe do ta kerkoje ushtria shqiptare,
  Por ti merush pse je i shqetesuar?
  Apo ke frike se mos te preken ineresat e tua se nuk ke lene njeri pa futur ne pune dhe tender pa marre, Vetem keshtu perfiton ti iduke ju hyre ne hak sh shume njerezve,
  Njerez si Gjunkshi i cojme gjerat deri ne fund , koha do ta vertetoje, sic e integroi ushtrine ne Nato, dhe sic pastroi kete vend nga municionet e vjetra, qe ti te jesh i sigurt mosmirnjohsi Mere, ashtu, do apo sdo ti bashke me soj e sorrollopin tend do eci ky vend,
  I shkreti ti fillove prape me copy past,
  Mor i pafytyre, ti je tamam kazani i mediave
  Respekte Gjeneral!
  Syte Dibra i ka mga ty!

Lini një Përgjigje te Alban Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *