Panuçi pas humbjes: E shoh gotën gjysmë plot, kemi limitet tona

Shqipëria u mund në transfertë nga Skocia me rezultatin 2-0, ndërkohë që në përfundim të ndeshjes ka folur trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi. Në një prononcim për “RTSH”, tekniku italian u shpreh se skuadra ka probleme në mbrojtje dhe se aty duhet më shumë ndërhyrje.

“Në pjesën e parë kishim një rast me Memushajn, kishim pak qarkullim topi, pak personalitet. Nuk ka asgjë për të thënë përveç se për të pranuar rezultatin, kemi limitet tona. Kemi pësuar gol dhe kemi pasur vështirësi. E shohim gotën gjysmë plot.

Ndeshja ishte negative në disa situata, por edhe Skocia ka 3 pikë si ne. Jam i lumtur për djemtë pasi i di limitet, aftësitë tona, nëse i rregullojmë, bëhemi një skuadër që mund të jemi në gjendje të fitojmë grupin, përndryshe do të kemi vështirësi.

Nuk e di, duhet të vendosim të zgjidhim situatën në mbrojtje se ndryshe kemi vështirësi të fitojmë. Duhet të jemi të ndershëm, duhet të mendojmë të përgatitim ndeshjen e tetorit, të jemi pak më të egër në fushën e lojës në mbrojtje, përndryshe do të sforcoheshim shumë për të arritur vendin e parë”, u shpreh Panuçi.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Panuçi pas humbjes: E shoh gotën gjysmë plot, kemi limitet tona”

 1. Roberto says:

  Pjesa e pare ishte loje e forte nga te dyja palet por normal qe Skocezet luajten me shpejt ne sulm dhe rrezikuar shume deri sa arriten te fitonin ndeshjen.Nuk e kuptova pse nuk perdori karten e sulmit Panucci.Te fuste ne loje Hyken apo ndonje lojtar tjeter me te shpejte.Memushi luajti mire por ne disa raste vonohej shume me topin.Ne fakt te gjithe vonohen dhe nuk luajne me topa te gjate vertikal per te goditur porten.Keto difekte i kemi patur gjithmone.Sulmi duhet forcuar per mendimin tim dhe nuk ka kohe per eksperimente te tjera sepse pastaj del jashte kompeticionit. te shpresojme qe gabimet te korrigjohen sa me shpejt dhe ne na duhet nje fitore dhe nje barazim qe te jemi ne rregull.

 2. Genti35 says:

  E sheh goten gjysem plot, gjysmen tjeter e shikon te truri yt.
  Ik se sje per kete pune ti, ste rruhet ty per futboll, ti do lekun.

  Panucci IK
  De Biazi HAJDE

 3. Jep says:

  Shqipria esht dobet ne mbrojtje?
  Ket formacion dhe skema, bashk me stervitjen e Ben panuci apo e bejm ne tifozat?
  KY flet dobet ajo e dobet kjo dhe KY spaska pergjejgjesi se qenkemi dobet.
  Po kshu do jet Kur cdo neshje Fut lojtare e skema PA lidhje.
  U ankuam nga de biazi, ja ku erdhi KY zari

 4. Jes says:

  Cfare gote more dallkauk?
  Pervec Memushajt te tjeret ishin “dru me pre” perfshi Strakoshen qe e bej pergjegjes per pesimin e dy golave!
  Mbrojtesat jane amatore!
  Cfare lojtaresh ke aktivizuar qe nuk dine te japin nje pasim,te levizim me dhe pa top si fisarmonike e jo bjeri t’i biem di skuader fshati?
  A i pe skocezet sa bukur qarkullonin topin,sa bukur dilnin ne pozicione te pershtateshme qe pasimi i shokut me shpejtesi i gjente kurdohere ne vendin e duhur?
  Nje skuader me futbolliste shume profesioniste qe kishin respekt per cilesite e tyre dhe jo fshatare si keta tanet!
  Ku e ke gjetur Prengen,qe as per Rrogozhinen nuk ben?
  Cfare lojtaresh jane keta qe nuk dine te bejne nje triblim,te stopojne nje top nga largesia,qe ralle fituan dy luftimet me koke me kundershtarin dhe benin faulle pa fund?
  A bejne stervitje ne kuadrat keta lojtare se dukeshin se vinin nga skuadra amatore?
  Per mua o Panuc nuk je per ate pune!
  Vezen e De Biassit nuk e ben kurre!

 5. tifozi perjeçem says:

  Mut DE BIAZI mut Panuçi dhe kryemuti esht Armand Duka qe si shkerdhat mer njerez rrugve pa pun ne ITALI dhe i ben trajnera komtare tek ne, pun shkerdhate matrapaz pa moral , ka bota trajnera plot te kategorive te dyta qe jan njeqind her me te mir se PANUçI e se DE BIAZI , fai qendron tek dallkauket e klubeve matrapazet dhe plerat qe vetem hall futbolli nuk kan , por e kan menden çfar te xhvasin ,se jan kta plera qe me vota mbajn matrapazin e federates ne krye armand duken qe deklaron se vetem vdekja me ndan nga kryetarlliku se e rrethojn plerat dhe shkerdhatat qe e votojn sa her ka zgjedhje kta qe shesin bythen per para ,ky esht thelbi problemit.SA TE JET I LESHU QENI AVLLIS ARMAND DUKA KJO DO JET ERA FUTBOLLIT TON , se dhe daljen ne europian e fituam me gjyqe dhe duke bler ndeshje se 9 pik mblodhem gjith e gjith ne kualifikim.

 6. angoni....luftetari says:

  Duhet te jesh kosovar qe te luash ne perfaqsuese , nuk mbahet shtepia me miell jua , nejse cdo gje eshte deshtim total I FSHF

Lini një Përgjigje te Jep Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *