Vasili sulmon qeverinë: Është lakuriq përball krimit, ve përpara si gjethe fiku drejtësinë e kapur

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka vijuar edhe sot sulmin ndaj qeverisë “Rama”. 

Në një status në facebook Vasilli thotë se qeveria përball krimit është lakuriq dhe ve përpara si gjethe fiku drejtësinë e kapur. 

“Qeveria lakuriq perpara krimit ve përpara si gjethe fiku drejtësinë e kapur. 

Çlirimi i vendit nga krimi, qe ka kapur për fyti kryeministrin dhe qeverinë është sfide pa kthim dhe pa ndalim. 

E gjendur lakuriq ne ekspozimin ndaj krimit rilindja po ve përpara, për t’u mbrojtur, drejtësinë e kapur si gjethe fiku. 

Rilindja tani po përdor gërmadhën e drejtësisë së mbetur për t’u futur ne brekushet e saj. 

Pasi kapen kryeprokuroren, vetingun, pasi futen si anetare te KLGJ dhe KLP lloj e soj personazh pa integritet te refuzuar edhe nga ONM,pasi shkaterruan kushtetuten e 21-22 korrikut, pasi shkrine Gjykaten Kushtetuese dhe Gjykaten e Larte, pasi lane vendin pa KLGJ dhe KLP rilindja dhe te sajet menduan se ja hodhen. 

Lufta pa asnje kompromis me krimin dhe me ata qe e perfaqesojne ste ne krye te qeverise eshte vija ndarese per cdo qytetar, analist e politikan me integritet dhe qe e do vendin. 

Kushdo qe do te rrekej te bente alibine e krimit per shkak te mëditjes erekeqe te qeverise do te ishte as me shume dhe as me pak se sa nje me shume pas gjethes se fikut te qeverise”, shkruan Vasili. (TemA) 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Vasili sulmon qeverinë: Është lakuriq përball krimit, ve përpara si gjethe fiku drejtësinë e kapur”

 1. Roland says:

  Lakuriq eshte gruaja e vasilit , edhe monika me silikon nga bythet e cicat ….

 2. NjeQytetarOptimist says:

  Punove shume sot o shkolleshumti yne. Shkruajte goxha. Ti duhet te ishe me shume se cje. Njerzit ste kuptojn ty. Je largpames I vertete.. Rroft politika per ty se “profesjonin” teorik e ke qare me kohe. Fshatar ishe, e fshatar do ngelesh. I dua fshataret mos me keqkupto, por jane qesharak kur perpiqen te tregohen fallco. Si ne dasma kur e veshin kostumin vetem per ate qellim..

 3. Lani says:

  Te lutem o vasil haleja na i ha nji çik mutin edhe mbrapa fol sa te dush se sta var kush…te iku tepsia o palaçe

 4. ham ham ham bushtra e sinanit, ja koka si qeni i stanit dhe iliri ki ki ki as e leshon dhe as e qi. says:

  ferma lsi

 5. Johani says:

  Mjer shqiperia qe ka mbetur peng i qiftit vasilli i cili pasi mbetu jasht qeverise i eshte futur ne prapanice sali berishes e lulzim bashes per te vrtmin qellim shpetimin e krimineleve nga
  Drejtesia qe ishte kapur kembe e koke nga kriminel te deshmuar, e vasilli qe ishte edhe minister ne tre qeveri po e deshmon se ishte pjese e krimit ku jo rralle here vrasesi eshte dekoruar nga vasilli minister,eshte shperblyer nga ish kryeministrie nje page shtese apo eshte graduar nga ish ministri basha e deri te dekorimi me dekorate te veqant nga ish presidenti,kurse te vraret jane denuar edhe pas vdekjes,kjo eshte drejtesia e vasillit dhe vuajtja e tij e jo shqiptaret te cilet i njef per kafshe.

 6. katarakti says:

  Ju pelqente ajo drejtesia qe ishte perpara, apo jo o Vaso?! Me gjingjonerat dhe gjyqtaret milionere. Kjo tregon se sa te poshter dhe maskarenj jeni. Gjithe Shqiperia po pret pastrimin e llumit qe quhet drejtesi, ndersa ju e quakeni te kapur! Fajin e ka Rama, qe e beri Like foririn me bllok edhe president. Ne vend te ishte pas hekurave! Prandaj ke edhe ti goje dhe flet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *