“Vetting-u në politikë”, Balla: Propozimi i Bashës i dështuar dhe propagandë, ne jemi gati për vetting të vërtetë

 “Propozimi i Bashës për vetting-un në politikë është i dështuar dhe vetë propagandë politike.  

Ky propozim është si t’i zësh rrugën me ferra reformës në drejtësi.  

Ne jemi gati për vetting të vërtetë dhe reforma në drejtësi e garanton 100 % atë”. 

Kështu e ka komentuar sekretari i përgjithshëm i PS Taulant Balla propozimin e kreut të PD Lulzim Basha. 

Duke folur në mbledhjen e grupit parlamentar të PS, Balla tha se Byroja Kombëtare e hetimit dhe SPAK, garanton plotësisht vettingun e politikanëve, pasi thekson ai, hetimi i tyre nuk ndalet vetëm tek politikanët por edhe tek familjarët e tyre. 

“Propozimi i Bashës shmang hetimin e familjarëve.  

Jemi gati për çdo propozim që s’prek reformën në drejtësi dhe vijimin e vettingut për gjyqtarët e prokurorët” – mësohet të këtë thënë Balla.  (TemA) 

 

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në ““Vetting-u në politikë”, Balla: Propozimi i Bashës i dështuar dhe propagandë, ne jemi gati për vetting të vërtetë”

  1. Kalec Dega says:

    Bravo Tualet Palla , te ty i kemi syte, si rilindasi i Rames….di nese do takohen per nje ‘Cader 2 Intime’, dy udheheqsat e korrupsionit dhe krimit shqiptar per nje gjuhe te perbashket per kete propozim te shkelqyer per ty dhe shoket e tu?

  2. Moralisti says:

    NGA DEKLARATAT E RAMES DHE TAULANT LIBRAZHDIT DUKET QE KETA TE RILINDJES I KANE AKAPAROSUR PASURITE E VENA NE RRUGE ABUZIMI ME PUSHTETIN. KY TAULANT PALLA KA NJA CA SHTEPI ME NGA 200,300 METRO KATROR ANDEJ NGA STACIONI TRENIT, NE BLLOK ETJ. DHE ÇUDI SI DO TI JUSTIFIKOJ. PO SE MOS KA VETEM KETO. PO KY PALLA I GJATE BABAI I RILINDASVE ED RAMA SI E JUSTIFIKON NGRITJEN E BUNKER SHTEPISE NE SURREL KUR KA DEKLARUAR ZYRTARISHT DISA HERE SE NUK KA TE ARDHURA TE TJERA VEÇ PAGES. APO JA KA HEDHUR MBI VETE OKSIT E LINDES? PO LIKE MONIKA FLORIRI, GRAMOZ RUÇI, FATMIR XHAFA E SOJI I RILINDASVE TE KETIJ KALLEPI ÇKANE BERE ME PALLATET E VILAT QE KANE NE BREGDET. SEPSE TE KERKOSH VETTING TE PASTER TE POLITIKANEVE PRESUPOZON QE TJA KESH GJETUR VEGJEN PASURIVE TE PAMERITUARA.

  3. Moralisti says:

    NGA DEKLARATAT E RAMES DHE TAULANT LIBRAZHDIT DUKET QE KETA TE RILINDJES I KANE AKAPAROSUR PASURITE E VENA NE RRUGE ABUZIMI ME PUSHTETIN. KY TAULANT PALLA KA NJA CA SHTEPI ME NGA 200,300 METRO KATROR ANDEJ NGA STACIONI TRENIT, NE BLLOK ETJ. DHE ÇUDI SI DO TI JUSTIFIKOJ. PO SE MOS KA VETEM KETO. PO KY PALLA I GJATE BABAI I RILINDASVE ED RAMA SI E JUSTIFIKON NGRITJEN E BUNKER SHTEPISE NE SURREL KUR KA DEKLARUAR ZYRTARISHT DISA HERE SE NUK KA TE ARDHURA TE TJERA VEÇ PAGES. APO JA KA HEDHUR MBI VETE OLSIT E LINDES? PO LIKE MONIKA FLORIRI, GRAMOZ RUÇI, FATMIR XHAFA E SOJI I RILINDASVE TE KETIJ KALLEPI ÇKANE BERE ME PALLATET E VILAT QE KANE NE BREGDET. SEPSE TE KERKOSH VETTING TE PASTER TE POLITIKANEVE PRESUPOZON QE TJA KESH GJETUR VEGJEN PASURIVE TE PAMERITUARA.

Lini një Përgjigje te Kalec Dega Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *