VIDEO: Droni kap mat shoferët, regjistron 67 parakalime të gabuara

Njësia Operacionale e Policisë Rrugore ka vijuar monitorimin me dron të qarkullimit rrugor në të gjitha asket rrugore të vendit,  

Kontrollet janë përqendruar edhe në drejtim të shpejtësisë duke përdorur radarin. 

Gjatë javës që kaloi janë evidentuar me dron 67 parakalime të gabuara. 

30 për shpejtësi tej normave të lejuara ku janë dërguar në OASH për pezullim të Lejes së Drejtimit. 

28 për mosvendosje të rripit të sigurimit. 

12 për shkelje të ndryshme si mungesë siguracioni, kontrolli teknik etj. (TemA) 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO: Droni kap mat shoferët, regjistron 67 parakalime të gabuara”

 1. Kombi says:

  NE MAKINA SOT KANE HIPUR TE GJITHE IDIOTET ,QYTETAR DHE FSHATAR , QE NUK E KANE IDENE E RREGULLAVE TE QARKULLIMIT ,SEPSE I MARRIN PATENTAT ME PARA .
  SHITEN GOMERET DHE BLENE MAKINA 🙄

 2. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Fitja kot. 27 vjet futja te rrjepim popullin. Aty ku parakalon makina e pere dhe e dyte nuk ka vija ndarese. Nuk ka as nje lloj sinjalistike. Prandaj mos i cani trapin popullit. Por ndertoni rruge ashtu siç duhet. Jo 15 vjet per nne rruge 15 km si buypassi i Fierit.
  NUK MUNDET TI KERKOSH FEMIJES TEND TE FLASI ME KULTURE, KUR TI E SHAN 24 ORE NE 24 ORE NGA NENA.
  KESHTU ESHTE DHE PUNA E KETIJE SHTETI TE NDYRE. Te besh 2000 km jashte shqiperise je i lumtur ne timon. Te besh 100 km ne shqiperi ke rene ne peshe 3 kg.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *