VIDEO: Pilotit italian i “ikën truri”, kap frenat e kundërshtarit teksa ecte mbi 200 km/h

Ky është momenti kur motoçiklisti italian Romano Fenati kapi frenat e një piloti kundërshtar teksa ky i fundit ishte duke ecur me më shumë se 200 km/h. 

Si pasojë e këtij incidenti piloti italian u përjashtua nga gara e Moto 2 dhe u dënua me dy gara të tjera pezullim  

“Fenati nuk duhet lejuar më që të hipë mbi motor.

Kur të kthehej në bokse, skuadra duhet t’i kishte dhënë një shkelm b… dhe ta përjashtonte përgjithmonë”, tha Cal Crutchlow, pilot i MotoGP. (TemA) 

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...