VIDEO: Skocia na ndëshkon me gol të parregullt

Në stadiumin “Hampden Park” po luhet takimi mes Skocisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve.  Kuqezinjtë vijnë në këtë takim, nga një fitore në shtëpi ndaj Izraelit, ndërsa skocezët vijnë nga një humbje 0-4 në miqësore ndaj Belgjikës.

Sa i përket formacioneve, Panuçi ka vendosur të rrezikojë disi, duke lënë në stol më të mirin e takimit me Izraelin, Migjen Basha. Edhe Hyka është në stol për këtë takim, ndërkohë që në fushë do të jenë nga minuta e parë Lilaj e Ndoj. Edhe “tradhtari” Enea Mihaj, është në stol për këtë takim, ndërsa në tribunë ka përfunduar Besir Demiri. /Vipsport.al/

Minutë pas minute:

55′ Hysaj merr krahun dhe provon një krosim në zonë, por topi kalon pasqyrën e portës duke përfunduar jashtë.

53′ Lilaj godet nga distanca, por MekGregor pret në dy kohë.

51′ E pabesueshme çfarë humbet Balaj. I vetëm para portierit godet këmbën e gardianit duke humbur një rast të shkëlqyer.

66′ Panucci bën dhe zëvendësimin e dytë. Largohet Emanuele Ndoj dhe në fushë hyn Rei Manaj.

64′ Rast i shpërdoruar nga tanët. Ndoj fut një top në zonë për Balajn, por ky i fundit shumë pranë portës godet jashtë.

63′ Krosim tjetër në zonë nga ana e skocezëve dhe është Hysaj ai që rri pasiv, por që shpëtojmë me shumë fat.

59′ Mundësi e mirë për Skocinë për të shënuar golin e dytë, por mbyll mirë Veseli. Goditje nga këndi për Skocinë, por pa rrezik.

55′ Hysaj merr krahun dhe provon një krosim në zonë, por topi kalon pasqyrën e portës duke përfunduar jashtë.

53′ Lilaj godet nga distanca, por MekGregor pret në dy kohë.

51′ E pabesueshme çfarë humbet Balaj. I vetëm para portierit godet këmbën e gardianit duke humbur një rast të shkëlqyer.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO: Skocia na ndëshkon me gol të parregullt”

 1. Jep says:

  Te na rroj duka dhe prengat me Sabian lilen, perfundimisht kombtarja esht bere per qokat e dukes te promovoj ca lojtare te deshtuar si ndoji lilaj apo prenga.
  Neshja kunder izraelit, me te mire hyka, basha per Cudi i le ne stol.
  Sja vle me e pa komtaren se na Ben me dhimbje koke.
  Sa te kemi duken ne krye, nje mut do kemi futboll

 2. Kalec Dega says:

  Skocia fiton bukur dhe paster per shkak te nje mbrojtje skandaloze dhe nje pjese e dyte mjerane te shqiptareve.Stadiumi “mistik” ndoshta kishte te bente me kete humbje dhe perfaqsimi mjaft i dobet nga lojtare mbipeshe dhe qe sdine te vrapojne.

  Loje rremuje dhe ato pak raste te bukura ne pamundesi per ti realizuar…me pak fjale permbledhese.

 3. Feniks says:

  Kombetarja jone ka zhvilluar ndeshjen me te dobet qe prej 50 vjeteve!
  Vetem si ekip nuk u duken!
  Lojtare te lodhur ne maksimum,teknisht luanin si kooperativiste,taktikisht sikur nuk kishin fare trainer!
  Portieri Strakosha ne te dy golat eshte plotesisht fajtor!
  Mbrojtja ishte reparti me i dobet dhe Prenga nuk vlen as per futbollist ekipi i Luzit te Vogel!
  Veseli nuk vlen per kombetare!
  Memushaj edhte futbollisti me cilesor ne ekip,por te tjeret jane ss per numer!
  Psikologjikisht ekipi nuk ishte pergatitur qofte edhe per barazim dhe kjo eshte pa aftesi e trainerit!
  Skocia e meriton te dale fituesja e grupit!

 4. korigjou says:

  O GAZETAR LOQE nuk te korespondon permbajtia e artikullit me kryeartikullin je ne binar apo shkruan nen efektin e ashishit.

 5. Kalec Dega says:

  Balaj godet kemben e “gardianit”?????!!!! lat nam o trima…gardiani i burgut apo i stadiumit??

 6. nje tifoz says:

  O GAZETAR e di ate shprehjen ; kepucar rri ke kepuca ; meru me noj thashethem se kryeartikulli nuk te ka lidhje me artikullin , kur nuk mer vesh nga futbolli , fol per SHQUPIN me mir , te dy golat ishin te rregullt dhurat nga strakosha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *