VIDEO: Skocia na ndëshkon me gol të parregullt

Në stadiumin “Hampden Park” po luhet takimi mes Skocisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve.  Kuqezinjtë vijnë në këtë takim, nga një fitore në shtëpi ndaj Izraelit, ndërsa skocezët vijnë nga një humbje 0-4 në miqësore ndaj Belgjikës.

Sa i përket formacioneve, Panuçi ka vendosur të rrezikojë disi, duke lënë në stol më të mirin e takimit me Izraelin, Migjen Basha. Edhe Hyka është në stol për këtë takim, ndërkohë që në fushë do të jenë nga minuta e parë Lilaj e Ndoj. Edhe “tradhtari” Enea Mihaj, është në stol për këtë takim, ndërsa në tribunë ka përfunduar Besir Demiri. /Vipsport.al/

Minutë pas minute:

55′ Hysaj merr krahun dhe provon një krosim në zonë, por topi kalon pasqyrën e portës duke përfunduar jashtë.

53′ Lilaj godet nga distanca, por MekGregor pret në dy kohë.

51′ E pabesueshme çfarë humbet Balaj. I vetëm para portierit godet këmbën e gardianit duke humbur një rast të shkëlqyer.

66′ Panucci bën dhe zëvendësimin e dytë. Largohet Emanuele Ndoj dhe në fushë hyn Rei Manaj.

64′ Rast i shpërdoruar nga tanët. Ndoj fut një top në zonë për Balajn, por ky i fundit shumë pranë portës godet jashtë.

63′ Krosim tjetër në zonë nga ana e skocezëve dhe është Hysaj ai që rri pasiv, por që shpëtojmë me shumë fat.

59′ Mundësi e mirë për Skocinë për të shënuar golin e dytë, por mbyll mirë Veseli. Goditje nga këndi për Skocinë, por pa rrezik.

55′ Hysaj merr krahun dhe provon një krosim në zonë, por topi kalon pasqyrën e portës duke përfunduar jashtë.

53′ Lilaj godet nga distanca, por MekGregor pret në dy kohë.

51′ E pabesueshme çfarë humbet Balaj. I vetëm para portierit godet këmbën e gardianit duke humbur një rast të shkëlqyer.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...