E vërteta e ish-deputetes së Berishës, që shet kravatat e Edi Ramës

Kravatat që mbanin firmën e dizenjimit të kryeministrit Edi Rama tërhoqën vëmendje të gjerë nga qytetarë të shumtë. Ne shkuam në dyqanin, ku këto kravata ishin vendosur në vitrinë, teksa zbuluam se ato në fakt nuk ishin në shitje. Janë 4 modele, të cilat janë prodhuar me teknologjinë më të fundit 3D e që kanë tërhequr jo pak vëmendje.

Shumë prej qytetarëve kërkojnë që t’i blejnë, pavarësisht çmimit jo të ulët të një kravate të tillë. Por jo, ato nuk janë në shitje. Në një intervistë ekskluzive për IN tv, ish-deputetja e Partisë Demokratike Lajla Përnaska rrëfen, se ku lindi ideja e një bashkëpunimi të tillë me kryeministrin.

Lajla Përnaska: Modelistët tanë kanë pasur një atraksion nga kombinimi i ngjyrave të zotit Rama dhe fakti që pasi janë aplikuar dhe integruar në modelim 3D kanë dalë produkte shumë interesante, tregon se ky kombinim ngjyrash është ai i duhuri për të nxjerrë një produkt në 3D.

Ajo vlerëson shumë artin e kryeministrit, ndaj dhe kompania që ajo drejton ka zgjedhur që të testojë produktet e saj.

Lajla Përnaska: Ka dalë një gjë shumë interesante dhe shumë e veçantë, por janë dhe produkte të ekspozuara dhe asnjëherë nuk kanë qenë dhe nuk janë deri sot në shitje. Nuk bëhet fjalë për një marrëveshje shitjeje deri në këto momente që flasim.

Çmimet e një kravate të tillë për tregun shqiptar justifikohen me teknologjinë dhe punimin e tyre.

Fjord Pernaska: Për kravatat është fillimi me 77 euro të versionin tonë bazik. Përsa i përket kategorive të ndryshme të tjera të kravatave që kemi, kemi kategorinë mat, glos dhe 3D luks, nga 139-199 euro.

Kjo është vetëm faza e parë e një bashkëpunimi të mundshëm mes shtëpisë së modës “Onus” dhe kryeministrit Edi Rama, por e ardhmja ende është në “mjergull”.

Fjord Pernaska: Mbetet për t’u parë. Mbase, mbase jo nuk i dihet.

Por, për gjithë debatin edhe politik të ditëve të fundit, Lajla Përnaska përgjigjet në këtë mënyrë.

Lajla Pernaska: Unë nuk gjej dot ndonjë arsye denoncimi, sepse realiteti është ky që po shpalosim. Ne jemi në një aktivitet biznesi. / INtv

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “E vërteta e ish-deputetes së Berishës, që shet kravatat e Edi Ramës”

 1. Vito Kermilli, shoku i Nikos qe mashtroi me kultivimin e kermillit says:

  Dakort, po une nuk e kuptoj perse keni shenuar ne dyert e dyqanit qe keni ulje -30 % dhe -70 % ?
  Ju sapo jeni hapur apo jo?
  Si u bekan ulje diten e pare te biznesit ne keto nivele ?
  Ju qifshi ! Ups ju qofshi !

  1. KUJTIM PUSHKA says:

   Berisha eshte nje GOMAR duhet te gjykohet per MASHTRUS
   Leno te rruaje DHIT ne trophy maloku

 2. Shkodrani says:

  O servila si ka mundesi ky palloshi tash u bo i talentuar apo u bo kryepis dhe qarraviteni pas halese se rradhes nqs ka njerez me pisa edhe pervesa ne shqipe i gjen pa fund ky pis jo talent ska por eshte klloun por ju qe qarraviteni pas atij jeni fix pisa si puna e tij ta mbani me shendet si enver e saliun qe ju ka mbire ne dere edhe zieni mire e pini lengun se jo bon mire hajt tung qelbsira e kuq

  1. Ermir says:

   Po ti cfare ndryshimi ke me .arin..o idjot ju ka ngelur menja te ngjra e kuqe dhe mbas 30 vjet ndryshim pra ti je baraz me 0 nje trap..

  2. Miri says:

   Ja dhe nje malok xheloz qe injorancen dhe paaftesine e tij kerkon ta mbuloje me pellitje te dala prej nje shpirtzi.

  3. E says:

   Po do t’a mbajmë Edin ore kafsha e Saliut i rritur ne majat e maleve dhe si Sali krimineli nuk u bere kurë qytetar dhe me kulturë por mbaheni vetëm te krimi dhe vjedhjet

  4. VFLP says:

   @shkodrani
   Po çfare te keqe pe nga ENVER HOXHA or piklish shkodre
   Ku e pe te keqen nga komunistet or HAJVAN
   Ta bene Shqiperine shtet te respektuar dhe te begate,
   E moren ne skamje dhe ne sketerr ta bene me universitete , rini te shendoshe dhe me edukate.
   rri me vrasjet, kanunin e Leke Dukagjinit, drogen dhe shko nxirri motrat post samaforeve
   HAJVAN SHKODRE

 3. deputeti says:

  nje bushter kjo kur ish deputete! Tani mund te jete bere e mire .

 4. KUJTIM PUSHKA says:

  Berisha eshte nje GOMAR duhet te gjykohet per MASHTRUS
  Leno te rruaje DHIT ne trophy maloku

 5. Fiqri Shahinlllari says:

  Lajla, pershendetje. E tregon veten zonje kudo ku punon. E ben beli qe ke gene fisnike qytetare te gjyshit tend te nderuar e babait te sportistit te talentuar Ilir Pernaska, Jonus Korces, ish rrobaqepesi me fame dikur jo vetem ne Tirane por ne gjithe Shqiperine e me tej deri ne Struge. Me behet qejfi se emrin e shtepise se modes ia paske vene “ONUS” Nuk di nese perqaset me emrin e gjyshit tend: JONUS.Te paca..
  Fiqiri Shahinllari

 6. Fiqiri Shahinllari says:

  Pershendetje Lajla,
  Urime e suksese per biznesin e ri ne shtepine e modes.'”ONUS”
  Kudo ku ke punuar e ke bere beli se je person me stature te larte dhe me gene fisnike qytetare. S’ka si te jete ndryshe. Ti je mbese e Jonus Korces, babait te sportistit te talentuar Ilir Pernaska. Dardha bie nen dardhe kane thene te paret tane te mencem. Gjyshi jot, Jonuzi, ka qene rrobaqepes me fame dikur jo vetem ne Tirane por edhe ne gjithe Shqiperine e matane kufirit, ne Struge e gjetke. Gjykoj se emri i shtepise tende te modes”ONUS” mund te kete lidhje me emrin e Jonuzit..
  Te paca,
  Fiqiriu

 7. ilir says:

  Shkodran leshi. Je kokra e nje maloku qe do te quhesh shkodran.Shkodranet jan ku e ku, vjet drite large nga shumica e shqiptareve mor shkdranuc injoirant.

 8. Shvejk says:

  Po ti Shkodran, pervec lehjes, cfare talenti tjeter ke?

 9. ilir says:

  Bravo!
  me pelqen qe je nje vazhduese e denj e familjes Korça , aq e njohur si robaqepes.
  Te uroj te behesh po aq e njohur ose dhe me shum se Marinella e famshme e kravatave ne Napoli!

 10. Brahoo says:

  Si bisnes; njeher me PD dhe me mbrapa njeher me PS nuk eshte keq.
  Jeni qe jeni,si bisnes, shikoni se mos beni ndonje pal brek me koken e Kryemadhit.

Lini një Përgjigje te Brahoo Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *