Fjalimi në Kosovë, presidentja kroate “injoron” Vuçiçin

Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç, tha se se nuk ka ndërmend që të ulë nivelin duke komentuar fjalimin e presidentit serb Aleksandar Vuçiç në Kosovë.

Vuçiç tha të dielën në Kosovë se Sllobodan Millosheviç ishte një lider i madh, ndërkohë që përmendi dhe Kninin kroat, atje ku siç tha janë vrarë serbë.

I pyetur nëse presidenti austriak Alexander Van der Bellen, i cili është në një vizitë zyrtare dy-ditore në Zagreb, diskutoi fjalimin që presidenti serb mbajti gjatë fundjavës në Kosovë, Kitaroviç tha se kjo nuk ishte aspak një temë e bisedës me homologun kroat.

“Ne nuk kemi biseduar në lidhje me fjalimin e Presidentit Vuçiç. Ne kemi çështje tona, ne merremi me kroatët, ndërkohë që me serbët duam marrëdhënie të mira”, tha ajo dhe shtoi se “nuk do ta ul nivelin për të komentuar mbi mesazhet e tij”.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Fjalimi në Kosovë, presidentja kroate “injoron” Vuçiçin”

 1. alphade says:

  Bari ne rrenje do te mbije. Edhe Vuchici ndaj te cilit kam patur ndonje
  iluzion per qendrimin e tij moderues,tash jam i bindur se cdo serb,nga
  pari deri tek i fundit ka nje kompleks paragjykimesh ndaj shqiptareve.
  Ata,me sa duket perjetesisht kerkojne te jene ne armiqesi me shqiptaret.
  Nuk heqin dore asesi nga sllavizmi i tyre barbar. …….!

  1. ALBAN DEGA says:

   QENDRIM TE ZBUTUR TE VUCICIT !?????

   – Nga kucedra dalin 7 kelysh kucedrash !

   Enderra ne Diell … !
   A mund te kishte qendrim te moderuar, me te bute te Gebelsit se Adolf Hitlerit!?
   Eshte babai i propagandes Nacional- Socialiste: Genje e genje se dicka do te mbetet !
   Aleksander Vucic ka qene Sekretari i Pergjithshem te Partise Nacional- Socialiste te Sheshel Himlerit, Minister i Informacionit i Sllobodan Hitlerit !
   Ivica Dacic ka qene Sekretar i Partise Social- Naziste te Hitler Milloshevicit !
   Nga kucedra dalin shtate kelysh kucedrash, thote nje shprehje filozofike e popullit te Malesise se Gjakoves !
   Nese keni iluzione rilexoni fjalimin e Aleksander Vucicit ne Gazimestanin Nr. 2 per babain e tij Sllobodan Milloshevic si “ lider i madh”per te rrenuar nje shtet te arnuar keq nga Berlini, Londra, Versaja dhe Jalta !
   Lexoni edhe per fundin e tij te merituar si nje qen
   i vetmuar dhe i terbuar, i zhytur ne krime pa fund dhe ne lumin e gjakut te dhjetra mijera shqiptareve, boshnjakeve ….

  2. Merlin says:

   Servet jane nje tufe gabelesh, qe nuk mund te kene paragjykme per shqiptaret.

   Gabalet dhe zezaket nuk kane tager me pas paragjykime er te tjeret dhe servet jane kafshe te tille.

   Nese keta gabel serv duan te jene ne armiqesi me shqiptaret, atehere shqiptaret duhet te gjejne formen ti shfarosin dhe ti gjymtojne keta robqira qe quhens erve, minimumi.

   Dhe na eshte hap barku me ju shqipfolesit qe shpresoni atje apo diku tjeter, sidomos ne lidhje me gabelet serve.

   Seret jane kafshe dhe duhen 0 mardhenie me ta.

 2. says:

  Ti themi presidentes Kroate që Futbolli u luajt te meshkujt në Qershor korrik të këtij viti apo ta lëmë të vdesi injorante.

 3. Arjan says:

  Si eshte e mundur qe partite Shqiptare dhe qeveria gangstere e Rahmutit nuk shprehet per kosoven per viziten e kriminelit vuqiq ne kosove,thua ata nuk jane Shqiptare.Personalitete te ndryshme kane denuar gjuhen e perdorur nga vuqiq duke lartesuar kasapin e ballkanit kurse qeveria e Rahmutit partia e donkishotit Sali e partite e tjera satelite nuk shprehen as ne maqedoni as ne mal te zi e kudo pervec takut te tjeret frikacak deri ne vdekje.hyh trace e qelbur mos u merzisni se na vjen edhe radha.

  1. Arnauti fuqiplote says:

   Vucici robqiri, qe ka per vajze nje kurve serve tha qe ” milloshi ishte lider i madh poer qe beri gabime te medha qe nuk respektoi deshirat e popujve te tjere dhe dha resultate teper te gabuara”.

   Servet jane fisqira dhe rrac kurvash dhe duhen vra me buke ne goje.

   Mod priot gje nga Rama, qe edhe ceshtjen Came e la pergjysem.

   Rama eshte dore e cifuteve dhe nuk i intereson ceshtja shqiptare fare.

   duhet patejetr nje levizje e re politike ne Shqiperi

 4. Lumi says:

  Kur Rama flet themi pse meret me punet e te tjerve. Kur nuk flet themi pse nuk foli. Rama foli si askush ne Beograd. Eshte I vet I shqiptar qe shkoi dhe ua perplasi ne fytyre serbeve dhe Vucicit. Me ato qe tha Vucic humbi shume pike. Evropa e di kush eshte ai dhe politikanet serbe, te gjithe nacionalist te semure.

 5. Arnauti fuqiplote says:

  Kafsheve serve, ose duhen trajatuar si kafshe ose duhen injoruar, ose duhen vrare, tjeter forme nuk ka.

Lini një Përgjigje te Arjan Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *