FOTOT: Ironi dhe humor, pas “çmendurisë” për dekodera: Tani shikoni ERTV-në

Në Tiranë dhe durrës dje është mbyllur transmetimi analog dhe tani TV-të mund të shihen vetëm në digital.

Qytetarët të gjendur të papërgatitur, janë dyndur dyqaneve për të blerë dekodera.

Si gjithmonë, edhe në këtë rast ka pasur abuzime me gjithë sa ka ndodhur, duke nisur nga çmimet e dekoderave, tek ndihma financiare për familjet në nevojë, të cilave do ua blejë qeveria.

Në rrjet ndërkohë, ka plasur ironia.(TemA)

7 komente në “FOTOT: Ironi dhe humor, pas “çmendurisë” për dekodera: Tani shikoni ERTV-në”

 1. Albania says:

  Popull budalla dekoderat te japin buke

 2. rroku says:

  Ka 6 muaj qe flitet per dekoderat por te gjith i e lane per ne kete dite me nje fjale kur ju vjen veza te bytha.

 3. Konti i Monte Krrabes says:

  Bravi shteti, na nxoret mallin e rradhes se gjizes, hypp xhixhi

 4. Konti i Monte Krrabes says:

  Bravo shteti, na nxoret mallin e rradhes se gjizes, hypp xhixhi

 5. Vorri Bomit says:

  Është kënaqësi , është delirë, ngjan sikur bën seks, kur tall tarapin me një popull budalla si ky i yni. Imagjinoni , kuptohet kujt i ka ngel ndonjë miligram tru , çfarë kënaqsie ndjejn[ politkanët kur tallen , kur ju vjedhin, kur ju mashtrojnë….dhe të gjitha këto ,pa u lodhur fare, pa as edhe sakrificë. Kjo sepse terreni pjellor i injorancës, që vdes për tu duk pak fare, për ti treguar atijë që ka pranë, që mua me foli, me shtrengoi dorën apo më përshendeti X politikan. Dhe me kënaqsinë mastrubuese që lind nga këto përjetime , shqiptari kalon 6 muaj në paqe me veten e tijë, pa u ndjerë, pa folur, pa u ankuar, per varfërinë, për çmimet, për taksat, për pensionet, për mjeksinë, për ushqimet e deri tek akti i fundit i dramës që përjetojn tek siguria për jetën.
  Vafshi në djall të gjithë……majmunë të kohve moderne që dëgjoni në emrin shqiptar ( kuptohet dhe unë bashkë me ju )

 6. ROLAND says:

  Është kënaqësi , është delirë, ngjan sikur bën seks, kur tall tarapin me një popull budalla si ky i yni. Imagjinoni , kuptohet kujt i ka ngel ndonjë miligram tru , çfarë kënaqsie ndjejn[ politkanët kur tallen , kur ju vjedhin, kur ju mashtrojnë….dhe të gjitha këto ,pa u lodhur fare, pa as edhe sakrificë. Kjo sepse terreni pjellor i injorancës, që vdes për tu duk pak fare, për ti treguar atijë që ka pranë, që mua me foli, me shtrengoi dorën apo më përshendeti X politikan. Dhe me kënaqsinë mastrubuese që lind nga këto përjetime , shqiptari kalon 6 muaj në paqe me veten e tijë, pa u ndjerë, pa folur, pa u ankuar, per varfërinë, për çmimet, për taksat, për pensionet, për mjeksinë, për ushqimet e deri tek akti i fundit i dramës që përjetojn tek siguria për jetën.
  Vafshi në djall të gjithë……majmunë të kohve moderne që dëgjoni në emrin shqiptar ( kuptohet dhe unë bashkë me ju )

 7. Labi says:

  Ky idioti eshte bere me “i suksesshem” se Ilir Vrenozi me ERTV-ne.

Lini një Përgjigje te Konti i Monte Krrabes Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *