FOTOT: Si do të duket “Unaza e Madhe”, nga “Shqiponja” tek “Pallati me Shigjeta”

Autoriteti Rrugor Shqiptar shpalli hapjen e tre tenderëve me vlerë të përbashkët prej 40 milionë eurosh për ndërtimin e mbikalimeve në segmentin e Unazës së Re të Tiranës nga Pallati me Shigjeta deri te rrethrrotullimi “Shqiponja”.

Tre tenderët u hapën të martën në faqen zyrtare të prokurimeve publike APP.gov.al dhe sipas dokumenteve shoqëruese, punimet do të zgjasin për 24 muaj për ndërtimin e tre mbikalimeve me shumë nivele, ku më i madhi pritet të jetë mbikalimi te vendi i njohur si “Shqiponja”.

Të tre projektet synojnë lehtësimin e trafikut në këtë segment të Unazës së Madhe si dhe shpejtësinë e daljes dhe hyrjes në Tiranë nga autostrada Tiranë-Durrës.

19 komente në “FOTOT: Si do të duket “Unaza e Madhe”, nga “Shqiponja” tek “Pallati me Shigjeta””

 1. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Keshtu me foto, te merni ne qaf ju. Per dite nxirni nga nje video ose foto nga keto.
  BUYPASSI I FIERIT KA 15 VJET PER 15 KM NUK MBARON KURRE.
  PRANDAJ JU UROJ DHE QEVERISE DHE LALI 20 % SHERIM SA ME TE SHPEJTE NGA HAJDUTLLIKU I PAMESHIRSHEM QE KANE.

  1. Deliri says:

   Po heee more te shkrete ,kur thoni si do duket rruga nga “Shqiponja” tek shigjetat,pse nuk jepni projeksionin e gjithe rruges ,qe te shohim se cdo te behet?
   Se vetem nje mbikalim per 40 milion euro,kur ish mbikalimi i Zogut te Zi qe prishi Basha kishte kushtuar vetem 2 milion euro (sic deklaronit ju), duket qe eshte nje shifer e pabesueshme!
   Pastaj,ky Rama si nuk mori vesh nje here qe para se te beje nje investim,pse nuk ben transparence ku ,sic bente dikur ne Bashkine e Tiranes,qe qytetaret shikonin dhe gjykonin vete projektet qe do zbatoheshin?
   Po me specialistet e interesuar arkitekte,etj pse nuk ballafaqoi ky kete projekt dhe preventivin e tij?
   Po tender eshte bere per kete?
   Po konkurs per projektin me te mire ,me kosto me te ulet, a eshte bere,se nuk kemi degjuar gje?
   Ne shumicen e rasteve Rama i ben cdo gje fakt te kryer dhe pastaj rropatet me njerezit ne facebook!
   Te pifsha dolline kryeminister,qe kurre mos te pafshim me ne politike!
   Rama dhe Berisha,dy nga kryeministrat me negative qe as bota mos i paste!
   Njeri kriminel,tjetri arrogant,mendjemadh,harbut dhe hakmarres,por te dy antishqiptare qe kane shfrytezuar postin vetem per vete!

  2. Hyyy says:

   Ku jane dhe pse u dashkan keto 2 mbikalimet e tjera?
   Pse nuk jepen projeksionet e tyre?
   Pse mbikalimi tek Shqiponja nuk ngrihet me kollona te parapregatitura si tek pallati me shigjeta,qe ndertohet me lehte,me shpejt dhe me lire dhe lejon me shume hapesire drite se sa ky projekt?
   Po ne mes te mbikalimit per cfare duhet ai grumbull pemesh,xhamash,dritaresh etjqe bllokojne pamjen e shofereve ne te gjithe hapesiren!
   Lulishtet bejini neper qytet e jo atje ku nuk duhen!
   Reklame e ndyre e Rames!

 2. Genti S says:

  Hahhahahahahhahah

  Vazhdojne videot dhe projeksionet asgje reale!

  Merni gjith videot qe ka projektor vizatusi!

  Po qe se eshte realizuar Ndotje rruge apo aeroport apo cdo gje tjt

  Nuk diten te zgjedhin kta katnar nje her

 3. Satrap says:

  Nga titulli del mashtrim i hapur,se nga pamjet del vetem mbikalimi ,qe me vlere 40 milion euro duket se eshte super skandal!

 4. Bilbil says:

  Tani po fillojne investimet pej verteti…., me mire pake essakte sa shume e per lum….

  1. Derry says:

   Bravo bilbilushi i Rames,qe thua se tani po fillojne investimet e verrteta!
   Ha ha ha haaaa!
   Pra deri tani Rama paska vjedhur?
   Po ne se je mesuar te mashtrosh duke vjedhur,kush na siguron se nuk do vjedhe prap?
   Ku do t’u bekan 3 mbikalime ne kete segment se po habitemi?
   Pse nuk japin projeksionin r gjithe segmentit?
   Dyshoj se ketu ka vjedhje kolosale!

 5. XXX says:

  “Satrap” i sateme…!

 6. Inxh Engjell Gu... says:

  KETO MREKULLIRA QE PIKTURON KY ME STAFIN E TIJE ,VETEM SALIU I MADH MUND TI NDERTOJE ,SEPSE KEMI 6 VJET QE NQ KA MERZITUR ME KETO PIKTURA …VINI GISHTIN KOKES ,PUNONI ,E LERINI LLOGJET E TEPERTA SE NESER DO JEPNI LLOGARI NJE E NGA NJE PER VJEDHJET E MEDHA E INVESTIMET ZEROOOO…

  1. Kiu says:

   Nuk ka thene kot populli se “Jo cdo gje qe shkelqen eshte AR”!
   Per lustra dhe show eshte mjeshter Rama!
   Tre mbikalime ne kete segment 2 km?
   Ku dhe pse do behen 2 te tjeret?

 7. Ai says:

  Pervec vleres qe dihet se do jepen edhe + 60 mil te tjera dhe te mirave qe do kete ky mbikalim dhe nenkalim dihen por;
  Dy vjet?! O Zotttttt
  Tani dhe ka dite qe nje gjysem ore te ha rrethrrotullimi,po kur do punohet sa dy ore do rrime ne trafik? Si u bekan keto punime pa rruge dytesore,pa tren,pa autobuza?!

  1. enter"" says:

   Lere makinen tek shtepia o barkderr. Merr bicikleten e bej pak sport per barkun qe e ke te fryre nga qoftet e tymit

 8. Qytetari I thjeshte says:

  Vizatime i bej me mire une, se kam bere Vizatim Teknik ne shkolle te larte.
  Po si nuk kane turp akoma mashtrojne keta derdimene, mbaroni pjesen qe lidh Fierin me Vloren me pare pastaj na tregoni perralla.

 9. enter"' says:

  Aahahaha, ca komentuesish.
  Dhe vjen dita qe projekti behet realitet dhe ngelini te gjithe me gishtin ne……………………… e dini vete ku.

  yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy qafira

  1. Mio says:

   Shikoni kete “enter”-in qe as te vere thonjzat tek emri i tij nuk di te vendose diteziu por i ka vene te dyja mbas emrit dhe vjen ketu te na jape mend!

 10. miu says:

  Kush mi sqaron dot keto daljet majtas-djathtas se kur kam marre patenten nuk me rane si pyetje

 11. petriti says:

  Nuk shoh ndonje gje te re me perjashtim te vijave dhe njollave te kuqe. Per vijimet beni mire ti beni ne te gjithe tiranen (sepse e gjithe tirana nuk ka vijezime trafiku) e jo vetem ne unaze, sepse orientojne trefikun e shmangin rreziqet.

 12. Epo kjo pune! says:

  shume praktike por ama…. serisht mania per te vene ne qender te kujdesit makinat dhe jo kembesoret… keshtu do promovojme ne transportin publik, bicikletat etj etj… beni more metro, trolejbusa me korrent etj.

 13. M.....mecit says:

  O inxhinier LESHI???? po ca inxhinier je ti mo derdimen po ate kujtohet skenari grek i kurdisur nga SALIU jot me nje mal me borxhe qe kish lene te trasheguara, po me ANDI TOMEN doti bente rruget kjo qeverri, apo me DASHAMIR XHIKEN??? Me hajdutin kriminel saliun, apo me simbolin e hajduterise LIKE FLORIRIN… YYYYYT rraca e ndyre ne ferre vafshit te gjith ju kerma qe si keni len gje pa vjedhur ketij vendi..

Lini një Përgjigje te Inxh Engjell Gu... Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *