Meta “bashkohet” me Berishën: Demokracinë s’ta dhuron kush, duhet ta fitosh…

Presidenti Ilir Meta dhe ish kryeministri Sali Berisha kanë qenë bashkë në pranishëm në promovimin e librit publicistik të gazetarit shqiptaro-amerikan, ish-Drejtorit të ‘Zërit të Amerikës”, Frank Shkreli, të titulluar “Demokracia nuk pret”.

Meta dhe Berisha gjatë aktivitetit kanë pozuar duke qeshur afër njeri-tjetrit, si në kohën kur Presidenti, asokohe kryetari i Parlamentit e shprehte hapur se e kishte “pikë të dobët”  ish liderin e PD-së.

Gjatë fjalës së tij përshëndetëse në aktivitet, Presidenti Meta u shpreh:

“Libri ‘Demokracia nuk pret’ është një vepër e mrekullueshme, sepse demokracinë nuk ta dhuron askush dhe demokracinë duhet ta fitosh dhe mund ta fitosh çdo ditë e më shumë por edhe mund ta humbasësh çdo ditë e më shumë.

Në këtë drejtim, vepra e zotit Shkreli është edhe një shkundje për të gjithë, për rëndësinë që ka demokracia. Ajo nuk është e dhënë një herë e përgjithmonë.

Demokracia duhet ruajtur, duhet mbrojtur, duhet zhvilluar sipas standardeve më të avancuara dhe siç e meriton një komb si i yni, që ka vuajtur shumë nga mungesa e saj”, ka thënë Meta.

10 komente në “Meta “bashkohet” me Berishën: Demokracinë s’ta dhuron kush, duhet ta fitosh…”

 1. SHQIPE says:

  Shoku:Ilir Metovici…qe Sali Berisha te ke vene edhe “Nofken Floriri”…Jame shume i “Mrekulluar” “Emocjonuar”…Nga Referenca Juaj per ti Mbushur mendjen “Miletit” “Budalla dhe Kokepalare”(Sipas Gruas-suaj Buce-Monika Kryemadhi)…Sepse Ju dhe vetem Ju Ilir Floriri qe na “Rruace” je Ai qe ke Marre “Barren e rende”..PER TI THEN Fjale te Medhaja ketij Populli, te Vogel..
  1-Je aq i Respektuar edhe nga Sali Berishovici, edhe AI eshte i “Mrekulluar” nga Cilesite dhe “Aftesite” tuaja ne “Politike”,dhe jo vetem Kaq:Nuk i thone Kollaj te jesh “Florir” ne Shqiperine tone te Mjere..KUR NJEREZIT e Takemit si:Ilir Metovici-Alias Floriri-Sali Berishovici Kriminel, qe nuk ja Bene “Syri Terr”..TE “VLERESONE” AQ Shume SEPSE TI ILIR Floriri je Njeriu i Duhur dhe ne Kohen e Duhur, per te BASHKEPUNUAR me Berishen..dhe Kriminel te sojit te Tije…Keni nje Gje te Perbashket:JENI PAGEZUAR NGA UDB-ja Serbe…por ti Lir Floriri ja ke Kalura Berishes…SEPSE GOJET E LIGA Thone se ke edhe nje Vile ne Beograde…them gojet e liga sepse thone se e ke DHURATE nga Qeveria Serbe..per te Mirat qe u ke bere..DHE ATO NUK JANE PAKE:Cibani qe na Hape ti me Shkollen SERBE ne Libofshe te Fierit NUK KA TE PAGUAR-per SERBET..
  Nuk po Zgjatem:JENI PER NE LITARE Kriminel te Poshter dhe TRADHETARE..lol

 2. Albani says:

  Leku te plak shume shpejte kush nuk e kupton aq me keq per ata ne kohen e soteme ,keto kembana biene per “te nderuarin”president qe na rrofte sa malet se po shkrihet per kete popull qe nuk di ku ti harxhie leket veç kazinove dhe llotove qe jane perhapur si kerpudhat pas shiut.

 3. ALBAN DEGA says:

  DEMOKRACIA DO TE FITOJE VETEM ATE DITE…

  Kur e gjithe “Banda e Gangstereve” dhe kjo “ Mafia krejt jashte kontrollit te jape intervista e deklarata per shtyp nga Reci, Peqini, 313 per krimet pa fund, per korrupsioni pa ane dhe hajnine me cizme te 25 miliarde eurove te vjedhura ne keto 27 vjet kusari !
  Kur haka dhe cdo cent te vjedhura shqiptareve tu kthehet tek i Zoti i ligjshem i tyre, populli shqiptar !
  Perndryshe ne Shqiperi do te kete vetem Demokusari !

 4. Roland says:

  Dy kërmat e politikes shqiptare.. dy hajdut te ndyre… dy graqira

 5. Alban Dega says:

  DEMOKRACI APO DEMOKUSARI ! ?
  This is the question !

  Demokraci ne Shqiperi do te kete vetem ate dite… kur e gjithe “Banda e Gangstereve” dhe kjo “ Mafia krejt jashte kontrollit te jape intervista e deklarata per shtyp nga Reci, Peqini, 313 per krimet pa fund, per korrupsioni pa ane dhe hajnine me cizme te 25 miliarde eurove te vjedhura ne keto 27 vjet kusari !
  Kur haka dhe cdo cent te vjedhura shqiptareve tu kthehet tek i Zoti i ligjshem i tyre, populli shqiptar !
  Perndryshe ne Shqiperi do te kete vetem Demokusari !
  Kete te fundit e kemi me tepri !
  Na e ka zene frymen!

 6. Turp per Shqiptaret kush I perfaqeson. Nje monster e shumtuar, hajdut, kriminel, tradhetar. (Bashke me gruan e tij, qe ja kane kenduar, shume shume shume….).

 7. perlat spahiu says:

  ahhhhhhh ,ehhhhhhhhhhhh,marku i shkrelit dhe roli i tije ne demokracine bythore.ehhhhhhhhh ,ehhhhhhhhhhhh marku i amerikes,ehhhhhhhhh marku krah per krah me *demokratet* ish spiuna 80lekesha sali-breke -skisha e idhjer muti.pse mashroni o kerma.puh .puh .puh .

 8. Nardi says:

  Parat nuk ti dhuron kush,duhet me i vjedh-tha Meta ne takimin me Berishen(ky duhet te ishte titulli).

 9. rroku says:

  Kjo eshte BANDA E HAJDUTEVE, dyshja qe po shkateron vendin por VETINGU do te vazhdoi.

 10. Flutura says:

  Me Saliun ka qene qe ne fillim. Te dy shpellare. Te dy hajdute dhe vrases, asgje nuk i ndan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *