Nuk është nevoja të bëni abonime çdo muaj. Ja ku mund të gjeni dekoderin e duhur

Qytetarët që po blejnë dekoderat për të parë transmetimet dixhitale të kanaleve pa pagesë, duhet të dinë se mund t’i blejnë ato në më shumë se një pikë dhe pa qenë nevoja të bëjnë abonime mujore apo vjetore në platforma të tjera televizive.

Nga bashkëbisedimet që Tiranapost pati me qytetarët, shumë ishin të revoltuar sepse u kërkohej të bënin edhe abonime për të parë kanale të tjera me pagesë.

Duhet të jetë e qartë se dekoderi DVB T2 mund të blihet në shumë pika që tregtojnë pajisje elektroshtëpiake, si edhe një numër të konsiderueshëm të tyre e ka hedhur në treg Radio Televizioni Shqiptar.

Edhe nëse zgjidhni dekoderat e platformave me pagesë si “Digitalb”, “Tring” e të tjera, duhet të dini se 34 kanale janë gjithmonë të hapura dhe nuk është nevoja të paguani asgjë shtesë.

Dixhitalizimi është një proces i iniciuar dhe i kontrolluar nga Autoriteti i Medias Audiovizive dhe nuk i përket asnjë platforme private.(Tiranapost)

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Nuk është nevoja të bëni abonime çdo muaj. Ja ku mund të gjeni dekoderin e duhur”

 1. Kosovari says:

  Genjeshtra !
  Me nje dekoder Digitalb, po nuk pate abonim shikon vetem Top Chanel

  Genjeshtra !

  1. ik says:

   Rr… kari! Mos flit kot kur nuk kupton se per cfare po flitet.

 2. dekoderi says:

  Jan dekoderat shtrenjt se japin vetem porno ,nuk ka porno pa para dhe nxoren dekoderat qe do nderrohen sa her i duhen pare pronarve te televizioneve , jeni popull modern pa porno nuk ju ka jeta kuptim e quani civilizim .

 3. On says:

  Tregu i lire nuk funksionon.Si cdo mall tjeter shitja duhet te ishte e lire nga te gjithe operatoret pse patjeter ke digital.Shteti I kapur…..po bejne experiments sa do mbani hihihi

 4. Liri says:

  Po televizorët, të cilët e kanë të inkorporuar pse Paketen dixhitale, pse nuk I marrin sinjalet.

 5. qorri says:

  keta mender socialistet qe vetem te tille nuk jane po na rrjepin skalpin e kokes.Perfundimisht te gjithe birat e kurvave hajdutet e xhambazet i futen politikes per ta palluar para mbrapa kete dele popull.

 6. Keta lloj injorantesh jan gati te presin me ore te tera ne radh ne vend qe te shkojne tek neptun apo ne cdo dyqan elektronik dhe ta blejne e ta montojne.
  Ky komb analfabet ka muaj qe lajmerohet dhe kur i vjen veza ne byth shkon e bertet e ulerin.
  Shkoni more te marre se nuk ka nevoj per abonim kanalet qe jane pa pagese ,mjafton nje dekoder
  Kete qe po bejme ne,vendet e BE kane vite qe e kane bere

 7. Alban I says:

  Historia e Dekoderit do te ishte fundi I Edi Rames, po te mos ishte Sali Berisha ne politike!

  1. Vlonjati tjeter says:

   Ore gomar me zile, ku jeton qe paske ngelur injorant. Cfare lidhje ka Rama me zhvillimin e teknollogjise? Bota po ecen perpara por tips si ti ngeli ne shpelle akoma.

 8. Filloreta says:

  Kazani mediatik jo punon po vlon.
  Njerez APARADIN MUND TA BLENI NE CDO DYQAN QE TREGETON PAISJE ELECTRONIKE, NUK KA NEVOJ TEK DIGITALBI APO TRINGU.
  Vriteni pak trurin mos u hiqni zvarre pas lajmeve te genjeshterta.

 9. JARI says:

  ROBT ku ti kene ,,,kush I nxorri keta decoder,,,per te vjedhur kete popull.////

Lini një Përgjigje te On Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *