Pjerin Ndreu: Vetting në politikë pa drejtësi të pastruar nuk ka si të ketë

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ka komentuar iniciativën e Partisë Demokratike për vettingun në politikë.

Përmes një statusi në “Facebook” Ndreu thekson se Reforma ne Drejtesi dhe ngritja e SPAK jane e vetmja garanci per vetting te thelluar ne politike.

“Reforma ne Drejtesi dhe ngritja e SPAK jane e vetmja garanci per vetting te thelluar ne politike. 

Cdo manover tjeter eshte tentative per ti shpetuar ndeshkimit.

 Vetting ne politike pa drejtesi te pastruar nuk ka si te kete!”, shkruan deputeti socialist. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Pjerin Ndreu: Vetting në politikë pa drejtësi të pastruar nuk ka si të ketë”

 1. Zigur Qarri says:

  Dhe kush flet per drejtesi te pastruar,a qe i shpetoi ndeshkimit!
  Kur je ne pushttet,por edhe kur ke shumicen absolute,eshte garancia me e madhe per te mos pasur frike,
  se mund te behet ndonje padrejtesi.Pakica duhet te frikesohet ne kete rast.Apo i qan hallin opozites?!
  Publikohet video,Ndoka e Ndreu grushte Strazimirit në Kuvend.
  Gangsteri Arben Ndoka godet ne koridorin e Parlamentit,Deputetin Gent Srazimiri ne befasi.
  Nga mbrapa vjen i pabesi Pjerin Ndreu dhe godet gjithashtu,por asnjeri nuk u denua,megjithese
  e gjitha e filmuar.Dhe skuthi Ndreu,qe rama e beri Deputet,por qe,edhe per polic kishte nje shkalle
  intilegjence te pamjaftueshme,eshte kunder vetingut per politikanet,megjithese i takon maxhorances!
  A ka rast me te mire per te denuar Berishen?!Apo keni frike.se bashke me te denohet edhe mafiozi rama?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *