Rindezja e sinjalit nga AMA, reagon Rama: Nuk fiket sistemi i vjetër pa siguruar akses për këdo në sistemin e ri

Kryeministri Edi Rama ka përshëdetur vendimin e Autoritetit të Mediave Audiovizive për të rindezur sinjalin e transmetimeve analoge.

Në një postim në Twitter Rama thotë se zbatimi i normës europiane duhet të bëhet pasi t’i sigurohet akses kujtdo në sistemin e ri.

Përshëndes vendimin e autoritetit të pavarur për rindezjen e sistemit të vjetër të transmetimit televiziv.

Zbatimi i normës europiane është një domosdoshmëri, por nuk fiket sistemi i vjetër pa siguruar akses për këdo në sistemin e ri. #EgjithëVëmendjaPërNJERËZIT”, shkruan kryeministri. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Rindezja e sinjalit nga AMA, reagon Rama: Nuk fiket sistemi i vjetër pa siguruar akses për këdo në sistemin e ri”

 1. Sit back and relaks■●▪ says:

  pirth o meçe pirth…

  1. Vlonjati tjeter says:

   Me duket se qenke ti i pjerdhur sepse nuk e ke idene se cfare shkruan.

 2. Vlonjati says:

  o z Rama ne ne vlore na eshte privatizuar taraca e pallatit dhe skemi ku ta vendosim antenen .ky rshte shteti koruptiv .

  1. Vlonjati tjeter says:

   Cilen antene do te vendosesh ne tarrace? E ke idene se cfare po shkruan? Rama e ka fajin qe ju eshte privatizuar tarraca?

 3. Alban says:

  Talleni trapin o ju qr.Popull me te urte e me dele se shqiptaret nuk paska.

  Merruni takse edhe per frymen e fundit.

 4. populli says:

  Z.Rama, Z.Gellci,
  Cfare beni keshtu. deri ne vdekje do ju sherbeni Top-it (Vjollces, Ben Blushit), Tring-ut, Klanit. Po pse nuk mendoni pak edhe per kere popull, per keta pensioniste qe nuk e blejne dot ate decoder beshke me Karten e Vjollces. More Zoterinj, nuk dua ta shoh as Top-in e as Klanin. Dua te shoh vetem TVSH-ne me kanalet e saj. Me jepni sinjalin e TVSH-se sepse per kete ju jap taksen vjetore. Kanalet e Vjollses, Tringut dhe Sandrit ti marre kush te doje, ti marre Ai qe ka para, une dua te marr sinjalin e TVSH-ne me nje antene drejtuar nga Dajti. E beni dot ju Z. Rama, e beni dot ju Z. Gellci, ne rast se nuk na jepni sinjalin, ne rast se nuk e beni dot, largohuni. Kjo qe po beni eshte nje tjeter forme takes, e mbytet kete popull.

 5. Rilindioti says:

  Nuk ishe e nevojshme z.Kryeminister. Per ne del dhe tepron ERTV.

 6. populli says:

  Z. Rama, Z. Gellci,
  A mundeni te na siguroni sinjalin per te cilen paguajme taksen e TVSH-se se bashku me kanalet e saj. Zoterinj, dua sinjalin direkt, pa kaluar nepermjet Top-it , Klanit (Vjollces, Ben Blushit, Sandrit) mjaft me keto taksa. E beni dot apo jo, ndryshe do ta bejne te tjeret, mire eshte ta beni ju.

 7. jani says:

  PO ti e mbylle mor qen,,,,,,,doje ti lije shqiptaret pa televizor sepse doje te beje para me digitalbin,,duke shitur dekoderat ,,,,,qe e ke kompani tenden,,,,,, te gjithe e dine ne tirane,,,,,hajdut I ndyre,,,je njesoj si saliu,meta ,,,,,,mos u merzit se populli do te fusi dhe ty ne rreth,,,, sic ka futur saliun,bashen,meten./////

Lini një Përgjigje te Vlonjati Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *