Shpëtim Idrizi “braktis” Ramën dhe i bashkohet PD-së: Kjo mazhorancë e mori të gjithë tepsinë për vete

Pas të gjithë diskutimeve mbi marrëveshjen e mundshme përfundimtare me palën greke, që mbulohet nga “terri informativ” në Shqipëri, por zbulohet nga zyrtarë të Athinës, në emisionin “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja, Idrizi u pyet se, si do të ushtrojë presion politik PDIU-ja, tashmë që është rudhur politikisht brenda Parlamentit shqiptar, për ta ngritur dhe futur sërish në agjendë çështjen “çame”.

Së pari, “rrudhjen” Idrizi e theksoi ndër thonjëza, duke ia faturuar strategjisë së kësaj mazhorance për të nxjerrë faktorin politik jashtë, si dhe ekzekutimit të mandateve të Tiranës dhe Fierit.

Ndërkohë, ai këmbëngul se me ta nuk ka ndodhur asgjë, ata vijojnë të jenë në këmbë dhe do të vazhdojnë betejën e tyre jo vetëm për çështjen e shqiptarëve të Çamërisë, por edhe për çështjen e Kosovës.

Deklarata më e fortë është ajo për atë që pritet të zyrtarizohet në mbledhjen e Këshillin Kombëtar të PDIU-së.

“Nuk dua t’iu referohem emrave të përveçëm, por ajo që mund të them qartësisht sot është se, në kushtet kur kjo mazhorancë e ka marrë të gjithë tepsinë për vete dhe deklaron se do të hyjë e vetme në zgjedhje, e në kushtet që për çështjen e shqiptarëve të Çamërisë kemi ndryshim 180 gradë të qëndrimit të kësaj mazhorance dhe të Edi Ramës, në mbledhjen e para dy ditëve të Kryesisë së PDIU-së vendosëm mbledhjen e Këshillit Kombëtar sot për të diskutuar për kalimin në opozitën zyrtare dhe mundësitë e negociatave me Partinë Demokratike, për t’u rreshtuar në këto zgjedhje me koalicionin opozitar”, deklaroi Shpëtim Idrizi.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Shpëtim Idrizi “braktis” Ramën dhe i bashkohet PD-së: Kjo mazhorancë e mori të gjithë tepsinë për vete”

 1. Vasiliki says:

  U gjend Shpetimi ?!
  Shyqyr zotit, vallahi-bilahi !
  Shpetoi opozita e shpetoi Shpetimi !

  1. toni says:

   Me sa duket Saliu i paska prentuar Shpetimit se do ta beje deputet ne listat e PD-se ashtu si Dulen! Politikanet shqiptare jane me te felliqurit ne bote, ata jane te gatshem te shesin gjithcka per pak pushtet.

 2. Çeloja says:

  Reshtohuni, reshtohuni dhe do merni me te gjatin e Lulit dhe ate fishken e Monas.

 3. ce says:

  Ha mut ha mor hunderr do Çamërine , pastaj Do Greqinë se ju Çamet jeni te pangopure me pasuri.

 4. says:

  Te PS kishte Reme Lala. S’lejojm ballistë në politikë.

 5. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

  ”BESA” e te pabeseve came.
  Mos te mendoi dikush se camet jane me te pabese se turkoshqipfolesit e tjere[sunite,shiite] una rraza una facia,thjesht jane turq me nene tjeter,pra afganoturq.
  Po te shikohen 3 partite kryesore ne opozite[LSI,PD,PDIU jane totalisht[pervec ndonje te tredhuri[atheos kristian] grupime te pabesesh sunite,shiite,tourkotsama qe te kujtojne partine islamike te Morsi-t ne Egypt.
  Do te thoshte dikush si ka mundesi qe ne PS vec kristianeve ka edhe shume muslims,kjo per faktin se eshte e pamundur qe te gjithe sunitet apo shiitet do te privilegjoheshin,ksq do te kishte edhe nje pjese e shkerdhyer apo e flakur e braktisur……
  Ky eshte fakt e nuk mohoet.

  1. Car llazari says:

   Una Razza una facia jane dhe Orthot e Shqiperise me Greket.

   1. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

    eshte ne nderin e orthodhoxeve te jene aderfia mes tyre,ky eshte fakt ,gje per te cilen jane krenare.
    gje e cila nuk ndodh me muslimon brothers shqipfoles te cilet edhe pse birazere [me nje nene,babe e gjak arabi] me turq,irakene,afgane,lybiane etj me pafytyresine me te madhe mohojne[ose te pakten besojne kete] te VERTETEN ISLAMIKE mes tyre,kjo quhet PAFYTYRESI!

    1. toni says:

     Hahaha, mos ja fut kot por shiko rrealitetin, byrazer(una facia una rraza) me pakistanez,afgan,turq e arab jane padronet e tu neogrek.

  2. l vertetivv says:

   nje analize thellesisht e pjerdhur,ju arabet greke ju rren menja qe jeni me te fisem se shqiptaret,Ne turku na mbjati 500 vjet kurse juve 469 vjet nje mut jemi

 6. vang says:

  Po ke qene ti me ta o Idrizi dhe ua pe hajrin.

 7. Epo kjo pune! says:

  o tyt, e para bej zgjedhje se ngele i pari i camerve, nuk ka burra te tjere cameria, e dyta, cfare nuk te ben rama qe po ta ofron berisha? e ke provuar ate me pare. Boll te hiqet ligji luftes dhe athere krijohet mundesia per te shkuar ne pronen tende, pastaj faktorizohuni vete ju ne greqi dhe krijohet elementi shtetformues shqiptar ne greqi prej jush… se mos na flisni dhe ju greqisht sa te stabilizoheni andej, kjo eshte sfida per ju.

 8. Cami says:

  O pler pasurit na takojn se punojm sjemi si ju qe Doni nje vend Pune 300 ose 400 mij lekesh dhe u lini dhe grat ose motrat atyre qe ju fusin ne pun te fundit ishim ne kohen e enver qenit dhe tani jemi te paret Vetem se jemi Puntor

  1. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

   Tourkocamo,paraja apo pasuria nuk jane gjithcka por per ju eshte mbi gjithcka ,madje edhe mbi jeten .
   Na thuaj se sa shoke apo nga sorrollopi yt jane ne burg apo me keq vrare per para…..!? Si the mo!? Asnje!? vetem nje!? jo! jane shume per kete jam i sigurt,mgjt per ju camet eshte ”normale” ……….!

 9. Saimir says:

  Mooooa,fundi i botes!Ore,po e sata here eshte qe e kalon ylberin vajtje-ardhje Shpetimi?!

 10. Tr says:

  Ceshtja Came nuk do te zgjidhet kurre nga Idrizi . Ky batakci e perdor kete ceshtje vetem per , interesat e tij .

 11. Lani says:

  Nuk ka faj rama po ben kerdin me tapsin .keto te shkretit kan gelur pa leke..o Ram palla jepju a tepsin po jepju a bosh ..nuk u fryt duke vjedhur. Nji dite do tju dalin per humdesh o maskarenj te poshter

 12. E verteta says:

  Po pse ishit te fundit ne kohen e Enver qenit mor Cam?. Mos valle pse u dha vendbanimet me te mira ne bregdet ? Apo pse u quajti shqiptare te vertete dhe kishit gjithe te drejtat apo padrejtesite qe kishin gjithe populli shqiptar nen diktature?. Gezojuni marreveshjes per te vizituar trojet e te pareve tuaj si dhe mundesine , qe sipas dokumentacionit qe dispononi, te kerkoni pronen tuaj.

 13. jurgen says:

  eh mor Cim prandaj je merzitur ti se kjo mazhorance e ka marre te gjithe tepsine me vete dhe nuk te beri ty pjese te tepsise.
  Eh mor Cim mor Cim mbete sa ne nje tepsi ne tjetren nen masken e patriotit cam.

 14. xy says:

  Po pse nuk u faktorizove ne fillim me PD – ne ,por si sahanlepires qe je te njohu politika nepermjet Partise Socialiste ???!!!
  Hajt ne t,sateme shkofsh Timoooo.Shko se te ndihmon Bisha – Berisha ,qe nuk din se ku ka koken e vet dhe te familjes.
  Se mos shkon prap edhe i lutesh Edit ,byth shkerdhy

 15. Zamka says:

  ‘Cimi Cim Caku nga Rruga Elbasonit, hongri aq shume sa i plasi Barku.’
  Po nderrojani emrin Partise te pakten, por po ju dhane vota Camet, mire tua beni. Te gjatin me gunga rrasjani te gjitheve, por kujdes se kur zgjatet shume ben vaki e kthehet tek verra juaj. Atehere do te kenaqeni dhe verra TEPSI do tu behet.

 16. Noli says:

  Mbajeni Shpetimin se ky ben “Manin” si Kreshnik Spahiu.

 17. gloria says:

  Cfar kryetari eshte ky kur nuk mori votat per tu bere debutet, ky ezhte si GJENERAL I USHTRISE VDEKUR.

Lini një Përgjigje te ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *