Vettingu në politikë, flet Salianji: Do ta pastrojmë peshkun nga koka, 100-200 politikanë i kam në “listën e zezë”

Ervin Salianji thotë se do ta pastrojë “peshkun nga koka” duke nënkuptuar se do të heqë të gjithë politikanët që kanë probleme me drejtësinë.

Deputeti i listës “Basha”, deklaron se sipas tij rreth 200 politikanë janë pjesë e ‘listës së zezë’ dhe se duhen hetuar nga vettingu në politikë.

I ftuar në News 24, ai shprehet skeptik nëse në radhët e opozitës mund të ketë ndonjë figurë që të jetë i përlyer.

“Sot janë 100-200 politikanë që kanë problem dhe qytetarët kërkojnë të hetojnë.

 Kjo është në interes dhe në shërim të publikut. Sot ky proces nuk e ndalon hetimin e prokurorisë. 

Këtu ka vetëm një frikë të Ramën dhe mazhorancës, për shkak të lidhjes me krimin e organizuar. Që sot nuk ka asnjë pengesë ligjore, as prokuroria të çojë para drejtësisë politikanë dhe familjarë të tyre. 

Nëse ikin disa politikanë, por cili është problemi këtu.

 Kjo shyqyr që do të ndodh. Vettingu në politikë sjellë një proces të shëndosh.

 Ta nisim pastrimin nga koka, por shqiptarët thonë se peshku qelbet nga koka”, tha Salianji. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Vettingu në politikë, flet Salianji: Do ta pastrojmë peshkun nga koka, 100-200 politikanë i kam në “listën e zezë””

 1. Gojori says:

  Ahahahaaha!
  T’ia shpjegoj dikush Salianjit cfare do me thon “me qeru koka peshku”.
  Tamom ate ke per te bo!

 2. alphade says:

  Salianusi ! Besoj se Berishen, Meten dhe Lulin i ke vene ne krye te
  “Listen tende” te zeze per investigimin e pasurise dhe krimeve te
  grupit mafioz- terrorist…..!

 3. Lab says:

  Boll idiot, shiko makinat para parlamentit per te kuptuar.

 4. tori says:

  Te behet vetingu ashtu sic u be e vazhdon te behet ne systemin e drejtesis.Vetingu te behet nga organet kompetente e te drejtuara nga specialistet amerikan dhe ato te BE.Ne asnje mendyre vetingu ne politik te zbatohet e drejtohet nga politika.Ateher do ishte fatkeqesi.Te jene njelloj ligjet e vetingut per drejtesin dhe politiken.Ne se do mendohet se do ishte ndryshe ne asjne mendyr te behet vetingu sepse do u sherbente polikaneve milioner te larguar nga politika te PD.

 5. Niku says:

  Po ti ku je? Tek 100? Idiot.

 6. Dauti says:

  Ate bej vella , qero koka peshku si me grifshen

 7. Lennard says:

  Celulari Erotik eshte dhe Shakaxhi ,Na gajasi(Na dhjeu Gazit).besoj se i ke lene jashte liste Sali gerdecin dhe Oborrin e Tij,Lul-Sumkapucin dhe Kunatin e Tij,Like Floririn ,Mona Baxhellen dhe tere rasatin e Zullumqareve ,.Po Pate bere kete e ke Liste Koti.Do te permjerin ne te.

 8. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Kete nuk e ben dot,bytha tende !
  Politiken e pastron nje gjyqesor qe nuk varet prej saj.
  Politika nuk mund te pastrohet nga politikanet vampire.

 9. Merati says:

  Po ti ku e gjen veten o legen Deshari 100%tek 100 e pare

 10. tiransi says:

  Por ato 20 milionshin e OSSH e paguat ju me(Shegen)nenen tuaj?

 11. Jimi says:

  Kur ben edhe ky capaculi veshparafango interesantin dhe te fortin, mos ngelte kembe politikani ne Shqiperi!?

Lini një Përgjigje te alphade Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *