VIDEO: Putin dhe Xi Jinping bëhen… kuzhinierë

Presidenti rus dhe ai kinez, Poutine et Xi Jinping  shpalosën talentin e tyre në kuzhinë gjatë forumit ekonomik në Lindjen e Largët Ruse.

Teksa u takuan në Vladivostok për të diskutuar rreth marrëdhënieve dypalëshe ekonomike dhe Koresë së Veriut, dy liderët përgatitën krepa nën objektin e kamerave dhe pinë nga një gllënjkë me vodka.

Nga pamjet e transmetuara nga mediat zyrtare,shqaqet Putin dhe homologu i tij kinez të veshur me përparësen e guzhinës duke kthyer nga ana tjetër krepat, ndërsa i mbushin me haviar dhe bëhen gati të ngrenë nga një dolli.

Kjo nuk është hera e parë që Putin dhe Xi Jinping shpalosin talentin e tyre në guzhinë. Në muajin qershor, gjatë një vizite në Kinë, presidenti rus, si gjithnjë në prani të kamerave përgatiti me shumë kujdes një ”blinis” (krep sipas recetës ruse) që ia serviri Xi Jinping-ut. (TemA)

 

 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO: Putin dhe Xi Jinping bëhen… kuzhinierë”

  1. says:

    Aleancë kundër kontinentit American.

Lini një Përgjigje te Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *