VIDEO/ Vuçiç nuk e dinte që po e filmonin: Shqiptarët po forcohen, serbët po zhduken…

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiqit i është publikuar një video ku shihet teksa ankohet për gjendjen e dobët të serbëve në Republikën e Kosovës.

Gjatë një mbledhje të mbajtur jashtë “syrit të medieve”, ai diskutoi me përfaqësuesit e Listës Srpska dhe kryetarët e komunave serbe në Kosovë rreth situatës së fundit.

Ndonëse nuk ishte në dijeni për incizimin që ishte duke e bërë një kamer, Vuçiç vazhdon të flet krejtësisht ndryshe për situatën me të cilën po kalon Kosova dhe Serbia.

“Patjetër mirë të llogaritësh dhe mirë të kuptosh cila është gjendja në botë.

Mendoni se nuk do të fitoja po të thoja: Çfarë Merkeli, nuk dua ta di…

E di unë sa jemi të vegjël për Gjermaninë dhe Merkelin.

Të rrezikoj Serbinë duke folur ashtu, nuk dua. Dua të kem investime tjera të Gjermanisë në Serbisë”, është shprehur ai.

Më tej, Vuçiç shihej teksa ankohej se shqiptarët po forcohen dhe serbët po dobësohen, shkruan Indeksonline.

“… nuk e di çka të bëjmë, nuk e di çka të bëjmë.

Ndoshta nëse ndërmarrin më tepër masa, diçka kemi ndërmarrë dhe shumëçka tjetër e bëjmë, por ne si popull po zhdukemi.

Shqiptarët nuk janë ashtu siç kanë qenë.

Por baza e tyre fertile është shumë më e madhe se e jona.

Mesatarisht janë 17 vite më të ri se ne, një gjeneratë të tërë të aftë për punë e kanë me shumë se ne dhe këtë njerëzit duhet ta dinë.

Prandaj, ne duhet të dimë çka të ndryshojmë për të ardhmen…”, ka deklaruar ai.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “VIDEO/ Vuçiç nuk e dinte që po e filmonin: Shqiptarët po forcohen, serbët po zhduken…”

 1. says:

  Bënë mirë të ndjeki rrugën e Nikoliç. Nxitje përçarëse s’ndihmojn në një të arrdhme moderne.

  1. Katerina die Große-Madona prej Sauku says:

   Kur ta kuptoni politiken djallzore te srebise,ju te shkretet do e keni honger shume.
   Tregoni kujdes se serbt asgje nuk e thot pa u mendu njiqind here.

 2. Alban I says:

  Ky gjarper me syze eshte me nazist se Milloshevici. Asnje marreveshje nuk mund te behen sot per sot me politikanet shoviniste serbe.

 3. Merlin says:

  Shqiptaret jane shtuar dhe shtohen vucic, por edhe kurvat serbe shtohen.

  Sidomos prostituta serve ne kosove dhe fyrom dhe striptistet serve ne tirane dhe riviere shqiptare

 4. Arnauti fuqiplote says:

  Shqiptaret ne trojet e tyre jane Shqiperise ende mire jane.

  Une shpresoj qe kombi bastard kurvash dhe prostitutash i servise te shfarroset nga faqja e dheut sa me shpejt.

  Komb bastard kurvash pa histori dhe ndikim qe vetem rren dhe genjen.

 5. Daku says:

  E mer qorra. Fluturoni me.pras ne bythe. Akoma se keni marre vesh qe serbet jane pidhasome. Kjo vidio qe gjoja Vuçiçi nuk e dinte qe kamera filmonte akoma eshte per tu masturbu shqiptaret per epersine qe kane ndaj serbeve.
  Hypni syte or budallenj se po jua fusin serbet.

 6. Viro says:

  Koha e serbeve ka mbaruar me bombardimet e NATO-s. Kam kaluar ne disa qytete serbe si Prokuplje dhe Kurshumlije, ishin te shkretuara. Vucic e di mire kete po s’ka cfare te bej sepse ka frike mos ja bejne si Gjingjicit. I vetmi qytet me jete ishte Beogradi. Shqiptaret jane ne progres, njerezor dhe ekonomik. Ideja serbe e dominimit dhe te jeturait ne kurriz te shqiptarve ka mbaruar, shqiptaret qe pastronin Beogradin punojne per vete, serbet qe punonin ne administraten kosovare, ne polici, gjykata etj mbeten pa pune, tani aty Jane shqiptaret. Serbet moren rraqet e iken dhe nuk kthehen me ne kosove. Shume prona te tyre, shtepi e toka i blen shqiptaret me cmime te arsyshme. Gjithecka thuhet eshte virtuale, propagande nacionaliste dhe fetare. Serbet nuk e kuptuan kohen as me 1990 me Milloshevicin dhe as tashti me Vucic. Komb qe ka ikur per lesh. Nuk e do evropen po nuk ka ku shkon. Gjoja I mbeshtet Rusi qe eshte ne hall per vete, nje perandori qe u rrezua, u be pluhur dhe po ngrihet me sforco, komplet nen bllokade. Qytetrimi sllav humbi, shtetet si, Rusia u rrezuan, greket u rrezuan, serbet u shkatrruan. Shqiptaret Jane ne rruge te mbare, te punojne fort dhe te ruajne nordin.

  1. Bambi says:

   Viro. Qenke komplet “Lashatemi kantare…”
   Lum si ti…

 7. xx says:

  Edhe shqiptaret i ndoqet ,i asimiluat,po largohen per nje jete me te mire,i vrate ,i burgoset i groposet.Cfare tu beni me ?Po dhe ne sa do rezistojme ??

 8. nje vezhgues i drejte says:

  Hajde shqipe hajde , artikull i shkruar nga nje analfabet kosovar i gjuhes shqipe . Po t’a shkruante artikullin ne serbisht , me siguri nuk do te kishte kaq gabime drejtshkrimore , deri edhe gabime logjike e qesharake . Kosovaret (perjashto Rexhep Qosen , qe flet nje shqipe letrare e zyrtare perfekte) , te tjeret , qe nga kryeministri kosovar aktual , qe vetem gjuhe shqipe nuk mund te quhet e tija dhe deri tek kosovari me i fundit , nuk e njohin shqipen e folur e te shkruar . Eshte vertet per te ardhur keq . Nuk ndodh kjo me shqiptaret e Maqedonise , te cilet , e flasin dhe e shkruajne shume me mire gjuhen shqipe se sa kosovaret .

  1. Hosteni says:

   Sakte. Skandaloze fare. Eshte bere me se normale tani shkaterrimi i gjuhes shqipe . Ka marre fund ajo pune.

   1. Homeri Shqyptar says:

    Thote Hosteni..ne t’jeret besojme se thjesht po ri-kthehet n’temel t’vet..dmth siç asht fol e shkrujt k’tu e dy mije vjet..gjithsesi thote Hosteni

  2. Aleksander says:

   Ke plotesisht te drejte.Une do te shtoja edhe Albin Kurtin qe flet nje shqipe 99% korrekte .Nuk kuptoj se perse nje zgjedhim te thjeshte foljeje nuk jane ne gjendje ta bejne ?! Behen pastaj qesharake kur fillojne e shfajesohen duke thene se keshtu eshte dialekti (!!!) Sidoqofte ,kane shume gjera te tjera pozitive ,do te thoja qe jane mé me “tarbiet” e me te shtruar si njerez ne krahasim me ne kendej kufirit…sa per te dhene nje shembull .

  3. Homeri Shqyptar says:

   Per cilen “gjuhe letrare” ben fjale ti more partizan i vogel…per ate qe beri xhaxhi yt me tyten e pushkes?..dmth letraren e pseudo-shkrimtareve si kadare-agolli etj sllavo-mongolo-komuniste..s’ke far ti jo moj pjelle e realizmit socialist

   1. **** says:

    Ik mer idiot. Duan te na bejne me gjuhe letrare kafshet primitive.
    Ik lesho ndonhe ulerime andej nga shpellat e Vucidolit ate bej.
    Ke goje ti te flasesh per gjuhen letrare.
    Kafshe parahistorike

    1. Homeri Shqyptar says:

     Kur Budi Bogdani Bardhi Buzuku e Barleti shkruanin Shqyp ti ishe n’shkrepa t’Azise..sot munohesh me m’thane si me shkrujt gjuhen time..ke t’drejte se fajet i kam prape une qe t’la n’vendin tim..gjithsesi..

   2. vang says:

    Ju Homer i nderuar ,me sa shoh ,shkruani ne gjuhen letrare shqipe dhe nuk ka kuptim qe e vini ne diskutim. Varianti letrar i shqipes nuk lidhet me politiken por me unitetin e kombit, se mjaft te vonuar jemi.Qe degjon politikane,dhe shume te tjere te flasin nje gjuhe qe i largohet shqipes (e kam fjalen me shume jashte kufijve),eshte per te ardhur keq.

 9. Jak Boston says:

  Do ishte mire qe ne shqiptaret te nderronim me serbet drejtuesit dhe jo teritoret.
  Bile ti linim serbet te zgjidhnin njerin ose ti merrnin te gjithe bashke Berishen ( bashke me super mbesen ), Ramen, Meten, Lulen, Moniken……Hashumin, Pacollin ….etj.

 10. Lumi says:

  Ky qenka pjerdh, se mbajne gjunjet. Nuk di cte thote. Cfare te bejme- ka pyet disa here. Serbet paksohen- thote. Po natyrisht, kane humbur luften, kane humbur privilegjet dhe nuk kane shpresa. Populli shikon jeten e vet, nuk Mendon e punon per Vucicin Apo ata qe e hodhen vendin ne luft. Nee te semes vafshin serbet.

 11. V says:

  Aman mesoni te shkruani shqip kur perktheni, nuk eshte e folur rruge. Nuk jemi “vete” apo “vetem” ? Keq a mire geg/tosk, kemi nje gjuhe standarte per nje arsye, qe te gjithe ta kuptojme.

 12. vang says:

  Para BE dhe ne fjalime thote se do te perpiqet per mardhenie te mira mes shqiptareve dhe serbeve Nga ana tjeter porosit serbet te behen te forte dhe tu kundervihen shqiptareve.Hipokrizia e tije eshte sheshit.

 13. nje vezhgues i drejte says:

  Per Homerin Shqyptar , alias antishqiptar (u be bytha jote , e nje anonimi idiot , te pergojoje dy korifejte e letrave shqipe , Kadarene dhe Agollin) . Jo , more analfabet , nuk e kam fjalen vetem per gjuhen pas 1944 – tres , por e kam fjalen per gjuhen e Naimit , Çajupit , Nolit , Konices …., te cilet shkruanin korrektesisht gjuhen e sotme letraro-zyrtare shqipe . Çdo gjuhe ne bote , ka dialektizma krahinore (madje , shume me teper se neve) , por ka edhe nje gjuhe standarte , zyrtare , letrare , qe jane te detyruar te gjithe t’a respektojne .

  1. Homeri Shqyptar says:

   Korifenjte turko-sllavo-mongol si kadare-agolli-frasherllinjte-veprat e hoxhes e dime mire per ç’ka jane t’nevoj-torshme…gjithsesi nese nuk e din po ta them se veç Kongresi i Manastirit njifet realisht pasi ç’do gje tjeter kundermon ere sllavo-turko-mongole…gjithashtu t’siguroj se madheshtine gate dy mije vjeçare t’Gegnishtes mund ta perdhosin Anadollaket per 50 vjet por ajo ka qene dhe asht teper e fuqishme per ç’do t’huaj apo kalimtar n’ket vend

Lini një Përgjigje te Homeri Shqyptar Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *