Besnik Mustafaj letër imagjinare Azem Hajdarit: PD s’është më aty ku do ta doje ti, sot njerëzit vetëm po largohen prej saj

Besnik Mustafaj pati një kritikë të fortë për Partinë Demokratike gjatë ceremonisë përkujtimore me rastin e 20-vjetorit të vrasjes së Azem Hajdarit.

Mustafaj lexoi një letër imagjinare që do të donte t’ia kishte dërguar Azemit po të ishte gjallë.

Në këtë letër ai pati kritika edhe për Partinë Demokratike të cilën sot nuk e sheh në standardin e duhur.

“Njerëzit i ka kapur një dëshpërim si në vitin 1991. Krimi ka kapur shtetin.

Por, nëse atëherë njerëzit u bashkuan me PD-në dhe fituan, sot duan vetëm të largohen”, nisi fjalën e tij Mustafaj, i cili më pas shpjegoi pse duan të largohen.

“Partia Demokratike nuk është sot aty ku do të donte Azemi”, theksoi Mustafaj.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Besnik Mustafaj letër imagjinare Azem Hajdarit: PD s’është më aty ku do ta doje ti, sot njerëzit vetëm po largohen prej saj”

 1. lidhja e Prizerenit says:

  Ne banden e hajdarit PD le te lsargohen te gjithe mjafton te ngelen islamike fondamentaliste si TI Mul Nokat,Strazimifret e kurban Bashat nen drekjtimin e dhendurrit Serb KARAXHIXH-SALI ne krye te ISIS…..

 2. Robroy says:

  As nuk ka qën ndo1 herë o Muço.. PD gjithmonë ka pas partizanët e plaçkës nga pas o Muço.. me përjashtim të ndonjë idealisti që është i rrallë ndër partizanët e plaçkës!

 3. Robroy says:

  O Muço PD .. gjithmonë parti plaçkitje ka qënë po atëherë nuk e njifnin idealistët.. tani kanë ngel vetëm partizanët e plaçkës në gadishmëri për të plaçkitur kur tu jepet rasti ooo Muço.

 4. Plaku says:

  Prap qeveria e ka fajin pse PD_se i ka ra muti shaleve ore koke qoshe…..😂😂😂😛😛😛😛😛

Lini një Përgjigje te lidhja e Prizerenit Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *