FOTO/ Hatërmbetja e Ridvan Bodes me Berishën: Ish-deputeti nuk takon askënd nga kupola aktuale e PD-së

Ish ministri Ridvan Bode duket se nuk e ka “përtypur” ende zhgënjimin nga lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ish shefi i tij Sali Berisha që vendin e tij ia liruan djalit të Fahri Balliut, Klevis Balliu.

Ditën e sotme, në ceremoninë përkujtimore të Azem Hajdarit ai ka marrë pjesë bashkë me ish-deputetët e tjerë që u dëbuan nga PD për të çimentuar Bashën në krye të “selisë blu”.

Ajo që u vu re është se Bode rrefuzoi të takojë Berishën dhe kupolën e re të demokratëve. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “FOTO/ Hatërmbetja e Ridvan Bodes me Berishën: Ish-deputeti nuk takon askënd nga kupola aktuale e PD-së”

 1. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: May 24, 2018 at 7:51:58 AM EDT

  MESAZHI MADHOR I VRASJES SE DYFISHTE TE AZEM HAJDARIT….

  – Vigjilence! Syceltesi !
  – Mos u beni mish per Topin e Bandes se Gangstereve te kryepeshkut Sali Berisha !
  – Shqiperia mbi kedo e mbi cdo parti !

  Nga Alban Dega, New London

  Shitje gjaku apo frike nga gjak i ri !?

  Familja e Azem Hajdarit kerkoi qe te mos rihapet dosja e vrasjes se tij, me gjithe faktet e reja qe kane dale per ate ceshtje te pa hetuar me themel asnjehere.
  E mirekuptoj kerkesen e tyre qe me shume me sjell ndermend shitjen e gjakut te viktimave te Gerdecit, te Otrantos….
  Edhe pak kohe do marrim vesh me shume kur e shoqja te kaloje ne siten e Vetingut !
  Kane frike se perfundojne “ Hero demokracie” si Azemi !
  Jo nga dorasi! AI eshte vrare nga vrasesit e vrasesve te tij. Nuk perben asnje rrezik !
  Rreziku vjen nga hjekesi qe e nxori ne prite !
  Hjekesi vazhdon te jete i lire dhe me i terbuar se kurre nga Vetingu dhe Drejtesia !!!
  Per karrike vrau Arbenin !
  Per pushtet e vrau Azemin!
  Per te dya vret Shkelzenin!
  Jo me Fatmiren e Junior Azemin !
  Ndaj ligji dhe drejtesia duhet te vendosin ne baze te Hazreti Ligjit dhe Shen Drejtesise !
  Te askujt tjeter !
  Ka dhe nje rrethane teper renduese per regjizorin ( et ) e kesaj vrasjeje !
  Azemi u vra dy here !
  U vra per se gjalli nga dorasi qe njihet !
  U vra edhe per se vdekuri nga hjekesi…
  Per here te pare ne historine mijeravjecare te Shqiperise u perdor arkivoli me kufomen e tij per te shqyer dyert e Kryeministrise dhe per te riardhur ne karrike e tij me nje grusht 24 karat fashist shteti !
  Sali Berisha, jo vetem nuk u gjykua e denua me burg te perjetshem per kete krim teper te rende ne cdo vend te Botes, por as nuk eshte marre kurre ne pyetje per faj te poliqyqarit Fatos Nano !

  Pazarlleqet e pista qe pollen megakorrupsion e gjak …

  E keqja me e madhe ishte se me pazaret e tij te pista Ti kryeministerl Une President ! Ti President une Kryeminister ! edhe me ndermjetesine e nje pezzo groso nga ketej oqeanit ua la ne dere shqiptareve dhe Shqiperise edhe per tete vjet te tjera Sali Berishen, qe sa kaperceu lumin ia dhjeu kalin e Presidentit dhe e la me gisht ne goje “ politikanin e madh” sic e paraqesin bythelepiresit e cdo sundimtari te radhes !
  Me e keqja e te keqijave, Sali Brrisha erdhi ne pushtet me votat e shitura nga miku armik i tij Nano duke u rene tupanave te megakorrupsionit te Tosit dhe ia kaloi me shumefishin korrupsionit te tij, duke e lene Shqiperine te zhytur e mbytur ne llumin e Autostrades se Kombit, katrahures Gerdeci, CEZ-it, ARMO-s, Rapiscanit, Interkoneksiknit dhe me pellgjet e gjakut te pafajshem te Gerdecit dhe te 21 janarit 2011, duke lene nje mal me borxhe te brendshme e te Jashteme e minat me sahat te “skenarit grek “ qe Banda e Gangstereve dhe Mafia e tij politike e familjare I kishte lene ne cdo cep te Shqiperise !

  E kane fytyre te kerkojne edhe
  sakrifica te tjera fakirash !

  E pikerisht keta hora ala Lul, Mul, Mona Cizme Vasili, Alibe, Salianjin Palokari …. me sterhorin Sali Berisha ne krye kane pafytyresine dhe cmendurine tu kerkojne jo vetem anetareve dhe militanteve te tyre tu bashkohen revolucioneve te tyre bolsheviko- putiniste dhe luftes vellavrasese civile te Kremlinit nen emrin “Mosbindje civile” te shpallur vetem 6 ore pas “ fillimit te luftes civile me Shqiperi “ nga Sputniku i RIA-s, lexo KGB- se, dhe GRU-se se Vladimir Josif Putinit !?
  E mos harroni nje fakt te pohuar me ze e me figure nga KRYEPESHKU i kesaj Mafia Sali Berisha me gojen e tij se gjuha e pare e huaj qe ka mesuar qe ne rinine e hershme ka qene rusishtja, simoter e sinene serbishtes ne nje fshat krejt ne kufi me Serbi-Sllavine, si Vicidoli, nje nga bazat kryesore te UDB-se gjakatare serbe, qe i ka lyer duart deri ne shpatulla me gjakun e dlire jo vetem te vellezerve e motrave te Kosoves, por edhe te Malesise se Gjakoves, vendlindjes sone te perbashket, qe e gjeti qelibar dhe e la Kandahar, ku ekzekutoi me urdherat e kamikazet e tij mbi 175 tropojane ne dy vjet 1998-2000, mbi dyfishin e atyre qe kishte ekzekutuar ish diktatura komuniste e Enver Hoxhes per 46 vjet !

  Kambanat e 26 majit bien per …

  Larg fatkeqesise dhe katrahures se Shqiperise Sali Berishes !
  Mos harroni se nje provokim apo llokum dinamiti per te mos folur per bomba apo granata te hedhur ne mes turmes nga banditet e tij mund te shkaktoje vellavrasje dhe rrenim, vdekje e gjak mbi gjakun ende te pathare te 4 viktimave ne Bulevardin Deshmoret e Kombit !
  Mos u beni mercenare e mish per topin e nje kryekrimineli e kryekusari, e nje kryeatdheshitesi e kryeatdherrenuesi , e KRYEPESHKUT te krimit dhe antidrejtesise se sterkorruptuar te tij dhe te Bandes se tij te kusareve qe kane vjedhur rreth 25 miliarde euro pasuri tuaja ne vetem 13 vjet demokrature te Sali Berishes, te Salikracise !
  Nxirrni mesime nga vrasjet e Arben Brocit, Remzi Hoxhes, te 10 000 viktimave te 97-es, 26 viktimave te Gerdecit, 4 deshmoreve te 21 janarit 2011 !
  Mbi te gjitha nxirrni mesime nga vrasja e dyfishte per se gjalli e per se vdekuri e Azem Hajdarit !
  26 maji 1996 varrosi jo vetem voten e lire dhe demokracine ne degjenerim por zhberi e rrenoí edhe krejt Shqiperine si shtet vetem pak muaj me vone !
  26 maji 2018 perben rrezik dhe kercenim jo vetem per demokracine e rivendosur por edhe rrenimin perfundimtar dhe futjen e saj nen cadren e nen cizmen ruse si shtet e si popull !
  Jemi shume pak per tu vrare me njeri – tjetrin !
  Jemi vellezer e motra te nje gjaku e re nje gjithe, te nje trolli e te nje kombi !
  Shqiperia mbi cdo partí e cdokend, kushdo qofte ai !

 2. Niki says:

  Ridi nuk e njohu kurre Azemin. Ai hyri ne PD si prurje e Saliut si person me dosje qe te mbante arken e Berishes dhe mos kishte goje te fliste. Limon i shtrydhur, sherbetor i zellshem. Tani qe ka vene pasuri sillet si i moralshem vullnerari i Enverit konvertuar ne demokrat nga Saliu.
  Vetingu Ridi po troket. Aty tek vendi me dritare me hekura e ke vendin.

 3. Alban says:

  From: [email protected]
  Date: April 2, 2012 at 11:31:46 AM EDT

  Opinione

  VRASESI SERIAL ….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasjet makaber te 2 prillit 1991 ne Shkoder.
  Nder e lavdi heronjve te 2 prillit! U qofte i lehte dheu i Shkoderloces!
  Drite u paste shpirti heronjve te 2 prillit !
  U vrane me arme serbe!
  U vrane me plumba serbe!
  Vrasja e tyre u urdherua e u pagua nga mercenare shqipfoles te Beogradit qe synonin ta fusnin Shqiperine e raskapitur e drobitur nga katrahura komuniste ne nje kasaphane e gjakderdhje.
  Pse…. Vetem qe te ngrinin karriken e tyre, poltronat e tyre neokomuniste mbi shkulmet e gjakut te paster e te dlire shqiptar te Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Bujar Bishanakut dhe Besnik Cekes e dhjetra te tjereve.
  A nuk jane po ata mercenare te Beogradit qe e deklaruan ashiqare para shqiptareve ne janar te vitit te kaluar se jo kater e katerdhjete por edhe mijera do te vriteshin prej tyre per te mbrojtur karriken e poltronat e tyre te ngritura mbi gjak.
  A nuk e pat thene vete babai i tyre Lenini se pushteti eshte me veshtire te mbrohet se te ftohet!
  E kush eshte vrasesi!?
  … Jo dorasi! Urdheruesi!
  … Jo Ekzekutori ! Kryekzekutori!?
  Vrasesi i 4 heronjve te Shkodres eshte vrasesi i Remzi Hoxhes, qe i zhduken edhe kufomen…
  Eshte vrasesi i mbi 4000 shqiptareve ne 1997-en…
  Eshte vrasesi i Otrantos…
  Eshte vrasesi i Azem Hajdarit …
  Eshte vrasesi i Gerdecit!
  Eshte vrasesi i 4 protestuesve te 21 janarit 2011…!
  …. Eshte vrases serial…
  Drejtesia vonon… Drejtesia nuk harron as vrasesin serial dhe as bashkepunetoret e tij !
  Vrasesi serial eshte vrases i Shqiperise!
  Jo vetem i saj, por edhe i enderrave te shqiptareve, i aspiratave te tyre ” e Duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike!”
  Eshte ai qe ne vend te Evropes dhe Amerikes po i con shqiptaret e Shqiperine drejt Azerbjxhanit e drejt Butanit!
  Vrasesi serial eshte ai qe mos qofte !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *