FOTOT: Azem Hajdari i pajetë, i bën të gjithë bashkë

Në 20-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit, PD ka organizuar një përkujtimore.

Në të kanë qenë të pranishëm shumë figura të njohura, duke nisur nga Sali Berisha që e luftoi në të gjallë Hajdarin, tek Ilir Meta, kundërshtar politik i tij, deri tek Lulzim Basha, që nuk e ka njohur ndonjëherë.

Dhe kuptohet, tani që s’është më, Berisha me të tijët kanë dhënë fjalët më të mira për të.(TemA)

27 komente në “FOTOT: Azem Hajdari i pajetë, i bën të gjithë bashkë”

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Si muti kaka, si nani saka..

  1. Kalec Dega says:

   Te respektohet nje kriminel eshte shembull i keq per brezat e ardhshem.

   Pra te jesh rrugac, gangster, hajdut, kriminel , tradhetar eshte nder per Albanistonezet.

 2. Labi says:

  halabaket mblidhen per halabakun njeriun e trashe frikacak dhe pordhace qe ne vlore i shpetonte shura. PD e qelbur me qelbesirat dje dhe sot.

 3. Albert says:

  Te gjitha sorat u mblodhen e per simbol korbin zgjodhen.

 4. shqiptari i ilirise says:

  Po e shohin që me Azemin e kanë kot!Edhe vetë u qeshet kur e mburin.
  Saliu po vret mëndjen kë të vrasë nga të tijtë,që të krijojë turbullira.
  Inshalla nuk i mbushet mendja për ty o Lulëzim!

 5. Robi says:

  Azemi iku për larje esapesh dhe ai që e ” hoqi qafe” sot i bën përkujtimoret bashkë me familjarët e vetë për turp.. në vënd që të ishte në burg! Dhe për ironi i ven dhe kta të tjerët.. duan ti tregojnë popullit që pavarsisht lojës së ndyr q bëjnë me popullin., Azem prehu i qet se veitingu nuk ja ngacmon gruan!

 6. New York says:

  Hazemi ishte nje hajdut koke bosh edhe keta mblidhen ketu per nje plehre qe te kene ndonje perfitim politik. Nuk del nje burre te thote te verteten se kush ishte ky Hazem injoranti, gomar, hajdut, kriminel. Basha i premton kriminelit te vdekur qe do pastroje politiken nga krimi. Hahahahaha o zot mjere SHqiperia me keta funderina qe ka si te majte dhe te djathte. Ka shum vjet qe NUK KA ME BURRA NE ATE VEND.

  1. Bureto says:

   I vetmi që, qysh në tetor 1994, i ka thënë të gjitha të vërtetat për A.Hajdarin, live dhe të shkruara, ka qenë Berisha. Ato që ka thënë për të, shumë të rënda, nuk ka dalë asnjëherë që t’i përgënjeshtrojë, pavarësisht hipokrizisë së tij të neveritshme. Turp dhe për familjen, që për shkak të përfitimeve që i sjell kjo maskaradë, pranojnë “ngushëllinet” dhe “superlativat” e vrasësit të babait dhe bashkëshortit. Dikush duhet t’u thotë atyre, se motrat dinjitoze të Qemal Stafës, nuk pranuan asnjëherë ndonjë vizitë të Enver Hoxhës, në 5 maj, ditë e përkujtimit të dëshmorëve, që ishte dhe dita e vrasjes së Qemalit të tradhëtuar prej tij (u nxorri në pritë fashistëve). Historia përsëritet. Pavarësisht të gjithave, hipokrizisë dhe lotëve të krokodilit, njerëzit i dinë të vërtetat dhe i urrejnë me zemër shfaqie të tilla.

 7. Roberto says:

  Shikoni fotot qe jane botuar ketu dhe do e dalloni shuke kollaj urdheruesin e vrasesit e tij. Azemi ne fillimet e tij ishte vertet i entuziazmuar dhe i perkushtuar per demokracine por me kalimin e kohes i hyri djalli ne bark.Eshte marre me te gjitha hordhiqet dhe pislliqet qe ekzistojne ne kete toke.Hynte e pinte neper lokale dhe ikte pa paguar.Kush kundershtonte hante dru nga vete Azemi i cili rrethohej nga njerzit e tij te dhunes.Kiri djali i tij eshte shok me niprit e trafikantit te vrare te droges,Mirit te Xhikes.Kjo nuk eshte rastesi,besoj se e kuptoni vete. Shikojini foto dhe do dalloni hipokrizine ne syte e te gjithe rrjeshtit te pare por jo vetem.Azemin e perkujtojne per te prekur sadopak sedren e te tjerve me shpresen se do dale ndonje Azem tjeter qe prap po keta ta vrasin dhe te jetojne nja 20 vjet te tjera me emrin e tij ne goje. Nuk e di perse e perkujtojne sepse kane kaq kohe qe bertasin per trafiqet,drogen,vrasjet kur e kane aty perpare Azemin i cili s’ka lene gje pa bere.TURP per keta te pafytyre se Ai e gjeti ate qe meritonte dhe tani le te flere si te gjithe.

 8. Tironci says:

  Turp per femijet, se gruaja mere me long se mishi u maru….u rrifte tre here ne dite nga Trimi hajdar. Turp per kalamajte e vet e shiten gjakun e te jatit per te bere karjere. Kush e vrau e kush e qau e po e qan me lot krokodili. Turp politikes shqiptare. Azemi ishte nje kepucar ne kohen e komunizmit, hypi lart sepse ju desh Sali serbit per nje fare kohe, pastaj…..e dini vete perfundimin. Tani e ka rradhen Lulzimja pa k….qe. U cu kenaqem me idjotesirat e PD….hahahaaaaaaa

 9. Jimi says:

  Azemi i pajete i ben bashke te gjithe horrat!? Aty te gjithe horrat betohen e sterbetohen per besnikeri ndaj tij, por te jeni te sigurte, se qe te gjithe ata qe jane te pranishem, asnje nuk honeps dote ate edhe te vdekur, pavaresisht se edhe ai ishte horr si ata!

 10. vang says:

  Pevec habise nga hipokrizia e Berishes e te tjereve,habi me shkakton dhe ”bjondja” me te zeza dhe buzet e tonuara fort me krayon vishnje.

 11. Ali Pazari says:

  Turp …Gruaja e Burrit me cicat jashte dekolte…..shih Lirine…shih Gocen me gjoks te mbyllur… “gjyqtarja e Apelit”…..rrace muti…

 12. SOLIDARITETIPP says:

  O SHPIFESIRAT KOMBETARE >>>>> TE MALLKUAR QOFSHI PERJETE JU TRADHETAR

 13. shqupi ktu says:

  RRugaçi mblodhi te ter rrugaçet dhe llumin e kti vendi bashk te cilet jan mbledhur dhe kapardisen me parat e vjedhura nga ky popull idjot qe i ndjek si dele nga pas.KTA JAN LLUMI KOMBIT TON QE E TERHEQIN XVARR KTE VEND KA 25 VJET , KTA I VUN KAZMEN KTI VENDI ,SE RREGJIMI QE ISHTE IKU VET SE I ERDHI KOHA TE SHKONTE , RAMIZI ME SHOK PORDHI KTA MOREN GROSHEN.

 14. Illyria-Shqiperia says:

  Heroi i kohereva tona! Jane mbledh banda per te nderuar banditin.

 15. Lumi A says:

  Ja keta shkerrllatat qe perkujtojne ate per te cilin nuk lane gure pa levizur per ta eleminuar. Hajdut i vdekuri dhe vrases te gjallet. Ne te sembes ju pafsha o bande kriminale.

 16. nikolla says:

  krimineli mblolli gjithe kriminelat gjithe hajdutat rrace legenash pushta dhe e shoqja nje stervine pa karakter

 17. mirel says:

  Mos thoni i pajete, se nuk e ka trupin aty perpara, ka ngordhur si qen dhe eshte kalbur.
  Plera te Shqiperise qe tallen dhe njehere me “pajetesine” e Azemit.
  Tallen bthen kur e vrane, e tallin dhe tani.
  Vari leshte..dava qelbesirash

 18. beni says:

  Të dëgjojmë në një gjyq të hapur në tv ç’thotë izet Haxhia?
  U vra nga plani Berisha apo plani Kosova për të hapur luftën Serbi Shqipëri?
  Të mos heshtin dëshmitarët,një prej tyre ish ministri brendshëm Perikli teta të organizuar nga UÇK dhe amerikanët për të zhdukur kryeministrin nano dhe për të marrë pushtetin Berisha me ndihmën e UÇK!!!!
  Azemi është viktimë e UÇK në kontrabandë armësh apo e pushtetit të Berishës!

 19. GONI says:

  AZEMI KRYE TRAFIKANTI NJERIU ME I POSHTER NJERI PA KARAKTER HAJDUT KRIMINEL IMORALHEROI LESHIT ÇFAR TE MIRE KA BER QE I NGRIHET BUST KETI PUSHTI PALE KJO BUÇJA QE PER LEKE SHKEL MBI GJAKUN E TE SHOQIT DUKE QENDRUAR NE KRAH TE SALI SHKERDHATES QE E VRAU

 20. Kesaj kurves, me buze vishnje, kush nuk I ka yppp. Yes gigggi…ban sikur po mban zi per burrrrin. Shifeni Salen, si rrin I mendum, e di qe e futi ne dhe te ri e tani po e vret “ndergjegja”, I ka mbush breket se se shpejti do I japi llogari atje lart Azemit… a more sale more sale, ne te semes do shkosh shpejt, por me vrasjen e ketij krimineli, hajduti, banditi ruajte pak koken e vure pasuri perrallore per zenin pederastin e gita kurven faqedjegmen…. ne gop te somes do shkoni shume shpejt. Ti e ai pederasti, qe u martu me kushuriren, e ajo kurva qe provoi kushedi sa burra, gita, me djalin pederast Lululshen ne burg e keni vendin. Me vjen “keq” per Karminen, me fal Arminen, se do perfundoje baxhello neper plazhet greke me miljardere nga Meksika.
  ps emrat me germa te vegjel jo pa qellim.

 21. Turp per Fatmiren says:

  Nena, e Veja Fatmira i ka nxjerre cicat per shitje, ne pervjetorin e burrit te vrare nga konkurentet e PD. sa turp.

 22. Eri says:

  Vetem ne Shqiperi ka shfaqje te tilla turpi.

 23. ALBAN DEGA says:

  Sent: 9/8/2013 1:59:32 A.M. Eastern Daylight Time

  NJE KUJTESE MAKABER E SALI BERISHES PER SHTETIN LIGJOR

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Pa perseritur faktet e deshmite e gjalla te Mero Bazes per shperdorimin dhe poshterimin per se gjalli te Azem Hajdarit nga Sali Berisha, te cilin e perdori dhe shperdori si nje topuz per te hapur dyert e majave te pushtetit ne Shqiperi, do te permendja vetem nje fakt.
  Si asnje politikan tjeter shqiptar krye- mashtruesi Sali Berisha ka perdorur disa here e vend e pa vend demagogjine e tij per gjoja respektin dhe zbatimin e Kodit te Vdekjes.
  Si asnje politikan jo vetem shqiptar Sali Berisha ka shkelur e dhunuar me barbarisht se kushdo tjeter kodin e jetes dhe kodin e vdekjes!
  Nuk ka shembull me te paster e deshmi me te fuqishme se shperdorimi e poshterimi qe ai dhe falangat e tij te murrme i bene kufomes se Azem Hajdarit…
  As hordhite bizantine, as jeniceret turq, as barbaret serbo- greke, as nazifashistet, as komunistet nuk vepruan sic veproi Sali Berisha me arkivolin e Azem Hajdarit per te shkallmuar me te dyert e Keshillit te Ministrave, te qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike te Fatos Nanos me 14 shtator 1998!
  Te njejten gje po ben edhe tani… Ai po perdor arkivolin dhe kufomen e tij per ti shpallur lufte qeverise se re demokratike vetem dy- tri dite pas betimit te saj dhe fillimit nga detyra!
  Perndryshe Sali Berisha ti pergjigjet pyetjes se Mero Bazes pse u kujtua pikerisht tani mbas tete vjetesh, pse e la pikerisht per tani kete veprim te mbrapsht te tij!?
  Nje kujtese makaber e nje kryeministri makaber qe e shperdoroi per se gjalli e po e stershperdoron per te dyten here kodin e vdekjes se Azem Hjadarit, qe e nxorri ne prite qellimisht per ti lare duart me te si Pilati!
  Nje kujtese makaber e nje kryeministri makaber si Sali Berisha qe me kete akt i kujton shtetit ligjor se ai kurre nuk dha llogari as ndeshkua per grushtin e mirefillte, klasik dhe tipik per Kaudiljot e Amerikes Latine te 14 shtatorit 1998 kur me urdherin e tij dhe me porosi, kerkese te UDB-es serbe dhe Milloshevicit u zaptuan selite e qeverise dhe Kuvendit, Radiotelevizioni, u shkermoq shteti!
  Permbysja me dhune e nje qeverie te zgjedhur ne rruge demokratike eshte veprimtari tipike subversive dhe terroriste qe nuk ka afat kohor per gjykimin dhe ndeshkimin e autoreve dhe regjizoreve te saj si Sali Berisha.
  Krimineli gjithnje kthehet ne vendin e krimit, eshte nje shprehje filozofike universale. Ashtu po vepron edhe Sali Berisha per te dyten here me kufomen dhe arkivolin e Azem Hajdarit!
  E shperdoroi per se gjalli po e rishperdoron edhe per se vdekuri!
  Nje kujtese e mirefillte per shtetin ligjor! Drejtesia vonon por nuk harron! Pa shkuar ne vend ajo as eshtrat e Arben Brocit dhe viktimave te 2 prillit, as eshtrat e Azemit e kater heronjve te 21 janarit 2011 dhe as Shqiperia nuk do te gjejne qetesi nga prishesi dhe dhunuesi me eger ne historine e saj !

 24. nardi says:

  Hero me silenciator….
  Ne jemi populli me psikopat ne bote dhe me frikacak ne univers…

 25. Aleksander Thana says:

  Keta te gjithe sa jane mbledhur per te qare diten ate qe vrane naten, duan nga nje plumb,dhe e kane pak. ( Nuk di ne se ishin ftuar apo kane derguar kurora me gjethe fiku Janullaqis, Daciqis apo Viciqis. Te na rroni per dimer se vera iku!)

Lini një Përgjigje te Roberto Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *