FOTOT/ Sot e “qan”, por kur ishte gjallë Berisha e poshtëroi publikisht Azem Hajdarin

Si çdo vit, PD ka kujtur edhe sot vrasjen e Azem Hajdarit.

Përkujtimorja këtë vit ishte edhe më e madhe, pasi shënohej 20-vjetori i vrasjes.

Berisha e Basha thanë fjalët më të mira, por kur ishte gjallë, Berisha është përpjekur të poshtërojë me të gjitha format Azemin.

Shikoni më poshtë se çfarë shkruante “RD”-ja e atëhershme, kur Azemi ishte gjallë, ndërkohë që tani në mënyrë hipokrite, i thurrin lavde.(TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-2.jpg","attachment_id":594914},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-3.jpg","attachment_id":594915},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/12\/rd-4.jpg","attachment_id":594916},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2015\/09\/azemi-i-vdekur-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2015\/09\/azemi-i-vdekur.jpg","attachment_id":407087},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2013\/03\/azemi-vrare-150x150.gif","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2013\/03\/azemi-vrare.gif","attachment_id":167528},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/rd-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/rd.jpg","attachment_id":608972}]

36 komente në “FOTOT/ Sot e “qan”, por kur ishte gjallë Berisha e poshtëroi publikisht Azem Hajdarin”

 1. xhevit says:

  Eshte, si jo….biles un thom, te hiqet Skenderbeu aty ku eshte dhe te vihet busti i ketij, “heroit”,eshte dhe myslyman, por nuk ka shtet, “shtet i poshter”…!.

  1. me thene te drejten says:

   Azem Hajdar Hajdari, ky HALABAK I NEVERITSHEM!!!

   1. M A R K O says:

    KLontrabandist dhe trafikant. Ja cfar ishte Azem K..cari

  2. Toni. says:

   N’dermjet bandes kriminale te Sali dhe Azemit…. fitoje eksperienca e sigurimsit
   Sali Vicidolit…. nga nje ane beri mire….
   qe eliminoje fizikusht(Azemin) pasi ishte me i rrezikshem ne popull…. pasi krijoje banda kriminale te hurit dhe litarit… qe nuk kishin te benin fare me politiken ne vend…Azemi merrte rrugen Tirane-Durres(rruga e vjeter) me grupet e tije kriminale bresheri automatiku gjate gjithe rruges duke vrare njerez te pa fajshem…. kudo hapi panik ne popull duke e friksuar…. Sa qe u errsonte njerzit mbylleshin neper banesa pasi krimi filloje te lulzoje…. Gje qe po te shikoni varrezat jane mbushur me djem te rije gjate ketyre viteve gjoja Demokraci…. por pa Shtet (viet 94-95-96-97-98 me te veshtira per shqiptaret).

  3. Linda says:

   Xhevit kari budalla turk muti te hiqet skenderbeu dhe te varin ty aty mor mut krahaso azem budallin me skenderbeun idiot malok muti

   1. Qypi says:

    E ka shkruar me ironi. Mund ta lexosh

  4. Linda says:

   Xhevit kari krahaso skenderbeun me budallin azem il or Turk muti alabak legen

  5. Fuck it says:

   Azemi dhe Berisha Kane pase dhe konflikte por ne fund te fundit ishin bura te beses dhe te fjalen. E kunderta mund te thuhet per haklajt qe vrane Azemin. Vrases , bandite ,sharlatane vetem te beses dhe vetem burra nuk ishin . Te vrisnin mbrapa shpine, njerezit i dine mire pislleqet e tyre , spiune, e te gjitha te zezat. Pse nuk tregohen krimet e Tyre por na I mbajne fshehur. Atyre I ishte mbushur mendja se ishin bura te forte , por i doli huq se i shbureroi Berisha nje nga nje te gjithe si fis.

   1. Pallavra says:

    Haklajt kane 20 vite qe qarraviten na vrau Saliu, na vrau Saliu kur ne ate kohe kur Saliut i kishin rene breket dhe Haklajt kishin uzurpuar nje komisariat policie dhe kishin edhe mbeshtjen e shtetit socialist te asaj kohe.
    Nuk zgjati shume dhe iken per lesh te tere per ato zullume dhe krime qe kishin bere.

   2. Jep says:

    Dhe po ishin haklajt kriminel ne fund t fundit Sala e kish pushtetin, mund ti kish fut ne burg.
    Po ti si njeri qe pranon te drejtohesh nga nje krye minister vrases si berisha je akoma dhe me i keq se haklajt.
    Kush haklaj isht kriminel, halili qe ka rreziku jeten kunder serbise?
    Normale qe Kur nje kryeminister te vret familjaret, ti ca do besh???
    Do ulesh e do hash buke.?? Shko duku nga shqupi mase bohesh deputet, se nje kapacitet dukesh me balliun e Vogel.

    1. Fuck it says:

     Sjam i shqupit fare. Sme plas shume per politiken kam degjuar gjera te temershme per haklajt te verteta 100% nga njerez real qe kan patur fatin e keq te kene te bejne me ata. Po ti SDI gje, Ca ke pare neper gazeta. Pyet njer mire pastaj fol. Nje rast po deshe. Nje nipi tyre Ish officer ka dhunuar ushtaret nja 7a 8 prej tyre , kercenonte me jete , rahje, me thike ne brez . Kerkonte nga ushtaret te spiunonin njeri tjetrin , cuna te rinj nga 18 -19vjec qe abuzoheshin nga ky psikopat dhe i thoshte po treguat do tju vije naten do tju ther ne gjume.

   3. Xhema says:

    Haha fuck it, Sala dhe azemi burra bese.
    Kush te vret Mas kraheve qeka burrr bese, apo ai qe ka perdhunu femra pa fund pa zene ne goje te tjetra krime qenka burre bese.

 2. Ilir says:

  Ky u vra se trafikonte arme ….

 3. dyli says:

  sa gjyna ky ishte njeriu me me shkoll ne ket ven , ka maru shkollen e komunales per kpucar , po njeri i ndershem nuk merej me kurva nuk merej as me kondraband nafte as me kondraband armesh , me kujtohet qe rrinte gjithmon tu u menu dhe kur pinte gjante me te modhe çfar ke me i thoshim ne , me vjen ke per popullin thoshte , ah çfar burri mir qe ka qen , shkun ne fund fare e ngaterrun me nji kondrabandist armesh qe nuk kishte kthy tek ortaket ca miliona dollar dhe e vran , e hongri kot se kishin ngaterru adres ata qe e vran , mjer ky popull çfar ka hum.

  1. Derryl says:

   Me kenoqe o Dyl!
   I ke rs pikes me kete humor,se ky Hajdari ka qene kriminel,hajdut,kontrabandist armesh e droge!
   Keta e moren ne dore ndertimin e demokracise kapitaliste ,prandaj sot populli shqiptar jeton i lumtur ne…te gjithe boten,se Shqiperine e privatizuan shoket e Azemit dhe Berishes!
   Nuk eshte keq edhe Rama me Erion Veliajn!
   Te gjithe DERRAT nje turi kane!

 4. Bekimi says:

  NJë kërrmë më pak, por e pamjaftueshme.

 5. Briklona says:

  I thurin lavde ata qe e vrane, dora e kriminelit Sali Karaxhiç fshihet mbas çdo vrasjeje ne Shqiperi, kete e di e gjithe bota, jo vetem shqiptaret.
  Familja e tij çfare ben?
  I vene pas vrasesit qorrazi.
  Zgjohuni me ne fund, ooooo femijet e Azemit !

 6. luli i vocer says:

  Edhe pse nuk jeton , nuk eshte kriter qe te thuen fjale te mira . Nje njeri i dhunshem , karierist i semure , genjeu dhe shperdoroi per qellime personale politike se bashku me partnerin e tij i cili mbart ne kuriz te njejtat epitete dhe karakteristika Sali Berisha gjithe ngritjen e studentave ne fillim te viteve 90-te . Asnje nuk haron menyrat e dhunshme kundrejt bashkepunonjesve te besimit te kundert politik ne kuvend . Nje njeri i zi , sic thashe i dhunsahem , e hiqte veten si demokrat i flakte , tani si ta kuptosh demokracine duke u sjell si kaubojs ne kuvend , eshte nje tjeter bisede . Nje gje eshte e sigurt , te gjithe keta njerez ne fund marin ate qe u takon , eshte i vetmi person se politikan nuk i thua , qe meriton fiks parimin e popullit ” sic ke koken , ta vene dhe festen ” edhe pse nuk jeton , e kam shume te veshtire te them nje koment pozitiv , ato thuen vetem ne facebook dhe ne vareza , gjithandej thuet e verteta , dhe ajo pershkruet ashtu sic eshte i pelqen apo jo dikujt …………….

 7. Tafa says:

  O Briklona, moj Briklona.

  Po femijet e Azemit skane pse zgjohen se po hane ato qe vodhi i jati dhe e jema, po mbarojne shkolla te shtrenjta jashte, po behen deputete me para te vjedhura. Ka pune puna…

 8. Toni. says:

  N’dermjet bandes kriminale te Sali dhe Azemit…. fitoje eksperienca e sigurimsit
  Sali Vicidolit…. nga nje ane beri mire….
  qe eliminoje fizikusht(Azemin) pasi ishte me i rrezikshem ne popull…. pasi krijoje banda kriminale te hurit dhe litarit… qe nuk kishin te benin fare me politiken ne vend…Azemi merrte rrugen Tirane-Durres(rruga e vjeter) me grupet e tije kriminale bresheri automatiku gjate gjithe rruges duke vrare njerez te pa fajshem…. kudo hapi panik ne popull duke e friksuar…. Sa qe u errsonte njerzit mbylleshin neper banesa pasi krimi filloje te lulzoje…. Gje qe po te shikoni varrezat jane mbushur me djem te rije gjate ketyre viteve gjoja Demokraci…. por pa Shtet (viet 94-95-96-97-98 me te veshtira per shqiptaret).

 9. Rrofshin Vajzat Shqiptare qe Punonin per Azemin ne Itali says:

  Njo shok( i njojtur) ish polic i forcave speciale me ka rrefyer…
  Isha dezhurn( ne gatshmeri jane gjithenje por dezhur do te thote qe ishte brenda ne repart),po flija,vjen urdheri te ndalohet nje makine qe nuk u kishte ndaluar 3postbllokve me pare.
  Shoku,i pergatitur mire nga ana profesionale por edhe me mbeshtetie nga tirana ,mori makinen e vendosi te zbatonte urdherin.
  Makina u ndalua…pati te vdekur.
  Pas dy ditesh shokun e therrasin per “kafe”…vete dora e heroit Azem Hajdari.
  I thote se ai qe vdiq qe shoku i tij dhe se ka degjuar se ky shoku im qe dezhurn ate nate…
  Shoku i tha se nuk ishte dezhurn…
  Azemi i tha se ” do e shikojme kete pune”.
  I revoltura( polici) mori ne tel eprorin e tij ne tirane…
  Eprori i tha te ikte se Azemi po kerkonte ta asgjesonte!
  Kjo eshte historia e vertet e horoit te popullit Azem hajdari.
  Me vone ne gazate u shkruajt se Azemi kishte qelluar mbi postbllokun e policise…gje te cilen azemi e mohoi por nuk pranoi heqien e imunitetit.
  Te na rroje e ta kujtojme sa malet!
  N.s
  Posteblloku u detyrua te qelloje me arme kundrejt makines pasi personat e ndodhur ne makine hapen zjarr.
  E bukura: Personave ne nakinen e Azemit,i lane te qellonin derisa u mbaruan plumbat…ishte nje taktike qe me pelqeu ne ato momonte,me rrefeu shoku.
  Shoku sot gezon jete te plote me familjen e tij jashte shqiperise…vjen rradhe me emer te nderruar me mdihmen e ” atij” eprorit te tiranes.

 10. .... says:

  ah sa per gjynof qeke ti briklona.

 11. J says:

  Përse nuk i bënë miljonerë të gjithë ata që erdhën nga malsia ? Gjeni dot një miljoner me punë të ndershme? Mos i lodhni kot të kërkoni , nuk ka. Këta mostra antikombëtare janë fatkeqsia jonë. Të gjallë apo jo.

 12. spartaku says:

  Qenka trim Azem Hajdari.Pse, çfare trimerie ka bere? Eshte shpallur deshmor i kombit,pse eshte deshmor? çfare beri?. Eshte hero.Pse,çfare heroizmi beri ai? Asnje nuk i takon nga keto merita Azem Hajdarit.Ai ishte kriminel dhe ka bere gjitha ato vrasje e vjedhje te pallogariteshme. Mburret e bija sote qe eshte deputete.Pse mburret,per çfare?.Ndoshte e bija dhe e jema e saj Fatmira,e din qe ai nuk eshte i till,por u intereson,meqense Azemi shkoi ne verin e semes nga Berisha,hajt ta anashkalojme,per te patur ofiqe,e shume te mira nga vdekja e Azemit.Azemi shkoi ne halen e gomarit,por kur do vije koha qe te shkoi dhe ky tjeteri,Sali Berisha.

 13. Dan says:

  Nje kriminel dhe trafikant si Azem Hajdari vetem Shqiptaret e kane hallall……. Cfare trimi more ai ishte nje rrugac qe bente trafik armesh dhe kokaine me lloj-lloj kriminelesh dhe pa dy pare mend ne koke.

 14. hasan says:

  moster me diplome juridiku.. vertet moster.. do vij koha qe do ti hiqet edhe busti.. ku shurosin qente ….

 15. Gaga says:

  Azemi hero??? Nje kriminel malok qe gjeti ate qe kerkonte, mirepo vrasesi eshte ne parlament. Me vjen keq per Jozefinen se ajo e njohu prej afer….

 16. perkthyesi says:

  Nder politikanet me kontraverse qe mund te imagjinohen! Ne, qe vdesim per pak idhuj, jo vetem e ngreme ne qiell, por i bejme dhe monument! Paradokse shqiptare!

 17. bregdetari says:

  CFARE KA BERE KY MO ???
  KY ESHTE VRARE SI KRIMINEL !
  KETE E VRANE NATEN DHE PO E QAJNE DITEN.
  CUDIA NUK MJAFTON ME KAQ.
  E BENE DHE HERO !!!
  U PIKA QE SU BIE.
  HERO E BERI BERISHA PER TE FSHIRE HIJET E VRASJES QE BININ DHE BIEN AKOMA MBI TE.
  HERO PER BERISHEN MUND TE JETE , POR EDHE AI VETE E DI FARE MIRE PSE E KA BERE.
  PIKERISHT PER TU HEDHUR HI SYVE NJEREZVE TE AZEMIT FAMILJAREVE , OPINIONIT NE PERGJITHESI ETJ
  ETJ.
  AZEMI KURRSESI NUK MUNS TE JETE HEROI IM DHE I VENDIT TIM.
  KY ESHTE NJE TURP I SHTUAR NE HISTORINE SHQIPTARE.
  A DI C’ KA ???
  A S’BENI NJE VETING PER HERONJTE E KOHES SE SALIUT !!!

 18. Fjala shqipe says:

  Veting per “herlnjt” e de.okracist
  Ide e mire qe duhet mirepritur nga shteti

 19. DAUTI says:

  Azemi kishte bere kursin per kepucar ne Tirane dhe ishte dhe informator i policise ne Tropoje qe ne adoleshence dhe rini.Njeri i rendomte dhe i manipulueshem.E perdoren dhe e flaken si rrecke.

 20. Jimi says:

  Tragjikomedi e palacove politike te PD-s !?

 21. luani says:

  Me mire ta qaje Saliu se tjeter ska kush ta qaje,ai qe e vrau ai e qan. Te tjeret bejne aktorin. Rrofte Ilir Meta.

 22. kavajoti says:

  1)Azem Hajdari i vogel 2) vegel e Ramiz Alise!3) sherbetor i Sali Berishes! 4)plus student i partise!5)por revolucionar dhe drejtues kunder sistemit Enverist zbehet kurr!Por kriminele dhe maskarej mbeshtetasit e Azemit qe kan lyre duart me gjak e korrupsion ka sa te duash ne Shqiperi dhe mendojn se Azemi eshte hero kurr ne kurres do hapen edhe dosjet per Azem Hajdarin nuk i shpeton drejtesise edhe i vdekur ka bere edhe ai keqija keti vendi nuk eshte i ndershem dhe i paster historia do ta ndeshkoj

 23. Ali says:

  Azem Hajduti
  Azem Hafija
  Azem Spiuni
  Azem Udebashi
  Azem Serbi
  Azem Krimineli
  Azem Terroristi
  Azem Plehu
  Azem Idioti
  Azem Funderina
  Azem Qeni
  Azem Droga
  Azem Grabitsi
  Azem Perdhunuesi
  Azem Psikopati
  Azem Epileptiku
  Azem Pushti
  Azem Qelbesira
  Azem Magari
  Pyesni Nurien(Morten e Azemit) dhe Nenen e tij sa denoncime kane bere ne polici per te mbrojtur nderin e tyre nga perdhunimi I Azem Qeniit qe tentonte ti kapte me force e perdhunonte ato edhe pjestaret e families e te fisit.
  Azem Hajdari dogji Shqiperine dhe e pagoi me krye Tradhetine.
  Botojeni kete koment ju lutem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *