FOTOT: Azemi “rikthen” në PD edhe armiqtë, Basha fjalim patetik: Zotohem para Azemit se do pastroj politikën (në fakt ka spastruar PD-në)

Në përkujtim të 20-vjetorit të vrasjes së Azem Hajdarit, në përkujtimoren e organizuar nga PD, kanë marrë pjesë edhe “armiqtë” e Lulzim Basha.

Ridvan Bode, Astrit Patozi, Igli Cara etj, kanë qendruar në prapaskenë, ndërkohë që i vetmi “armik” që ka mbajtur një fjalim, ishte Arben Imami.

Vetë Lulzim Basha ka mbajtur një fjalim patetik, duke u zotuar para Azemit se do pastrojë politikën nga krimi.

“Të shprehim vendosmërinë tonë, në ndër të gjithë shqiptarëve dhe Azemit, se nuk do i nënshtrohemi së keqes, të zotohemi para Azemit se do ta pastrojnë politikën nga krimi për ti hapur vendit rrugën e bllokuar, se në vend do të ketë edhe liri dhe demokraci.

Ëndrra jote na udhëheq në betejën për fitoren e së mirës ndaj se keqes.

Azem Hajdari kujtohet në një 20 vjetor që na mori njeriun, por na dha legjendën e tribunit të heroit të demokracisë.

E kujtojmë sot Azemin si njeri, si prind, si bashkëshort, shok, mik, qytetar, e respektojmë si lider, simbol të kurajës për liri, dinjitet. Jeta e shkurtër por e plotë e tij duhet të na nxisë, Azemi tregoi se para robërisë, dhunës, nuk duhet heshtur, por luftuar”.

Sot në mënyrë tragjike e epike na bën të reflektojmë për të keqen që i vjen shoqërisë dhe kombit kur bandat nënshtrojnë politikën e qytetarët.

Pushteti i lidhur me krimin është pengesa për ëndrrën e Azemit për Shqipërinë si gjithë Europën”, tha Basha.

Në fakt, e vetmja gjë që ka bërë Lulzim Basha, është se ka spastruar PD-në.

Dhe, ashtu siç tha dhe Besnik Mustafaj, kjo nuk është më PD-ja që kishte ëndërruar Azem Hajdari.

“Partia Demokratike nuk është sot aty ku do të donte Azemi”, tha Mustafaj.(TemA)

6 komente në “FOTOT: Azemi “rikthen” në PD edhe armiqtë, Basha fjalim patetik: Zotohem para Azemit se do pastroj politikën (në fakt ka spastruar PD-në)”

 1. Babale says:

  Jane mbledhur gjithe horrat, per te perkujtuar kryehorrin!?

 2. Azio says:

  Cfare jane keto betime te liderit te partise se rene demokratike?
  Mos e ka fjalen se do te pastroi vetveten e tij ,nga krime duke vrare njerzit ne mes te bulevardit,apo per vjedhjet skandaloze ne rrugen e Kombit?
  Betimi I kriminelit perpara trafikanti te rrezikshem.Bravo Lulzim.
  Keshtu sic po vepron e ke te sigurte dhe te padiskutueshme ecjen drejt humneres ne te cilen po e con PD dhe vehten tende.Urime.

 3. undefined says:

  Kazani thote kthen armiqte.Hajdutet jane gjithmone miq.

 4. Adam says:

  Popull kurve te perkujtosh prostitucjonin

 5. Korroziu says:

  Ne fotot, u pa me shume Ridvani se Luli. Thane qe Berisha kish nje takim me Izetin prandaj mungoi

 6. Leon Rrapini says:

  Azemi, simbol i Shqiperise Demokratike, eshte pasoje e asaj se ch’la mbrapa terrori i kuq bolshevik, i filluar me uzurpimin e Frontit Nacional Kunder Okupatorit prej ish studentit deshtak, marionete ne duart e huaja.

Lini një Përgjigje te Leon Rrapini Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *