FOTOT/ Ish kryeministri i PS Pandeli Majko, përfaqësuesi i vetëm i mazhorancës në aktivitetin e 20 vjetorit të vrasjes së Hajdarit

Në aktivitetin përkujtimor të zhvilluar në sallën qëndrore të një prej kullave afër memorialit të Liderit të Dhjetorit Azem Hajdari, ka qënë dhe Pandeli Majko, ministri për Diasporën në qeverinë e Ramës.

Ish kryeministri socialist i cili hyri në zyrën kryeministrore pas largimit të Fatos Nanos që dha dorëheqjen si pasojë e grushtit të dështuar të shtetit pas vrasjes së Azem Hajdarit, ka qënë i vetmi nga qeveria e Ramës në aktivitetin përkujtimor me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së Hajdarit.

Majko ka qënë në radhët e para të sallës dhe është takuar dhe me shume pjesemarres, mes te cileve dhe me ish kryeministrin demokrat, njëherësh ish kryetar të PD Sali Berisha.(TemA)

16 komente në “FOTOT/ Ish kryeministri i PS Pandeli Majko, përfaqësuesi i vetëm i mazhorancës në aktivitetin e 20 vjetorit të vrasjes së Hajdarit”

 1. hysa says:

  Mos ja vini re eshte debil.

  1. Kalec Dega says:

   Dhelpra Majko aq pergjegjes per Shqiperine sa dhe miku Saleh.
   Salehu eshte mik edhe me Gramoz Rucin Enveristin mos harroni o kopuka te ripjelljes se droges…

   1. Kalec Mortja says:

    O Kalec zhuli, vulgu. Je vete diarreja e blogut. GR i rruan topet ti dhe Salehu yt o vemje e ndyre.

  2. Toni says:

   Makbethi Berish (dobic i Vicidolit) shkon ne pervjetor. Pasi e ka vrare Azemin i shkon ne ceremonine e perkujtimit.

 2. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

  Turp Majko,mes sunitesh arab………

  1. Llafazani pa dogane says:

   Bq turkogrek erdhe te hash mut? Nuk u ngope duke ngrene mut dhe duke e ngrene ne bythe pederast grrreqqi karit.

 3. Lol says:

  Majko gjithmone ka qene kameleon!
  Te marresh pjese ne ceremonine e 20 vjetorit te vrasjes te ketij krimineli eshte super krim kombetar!

 4. Tajari says:

  Perkujtoni vrasjen e nje rrugaci… .. pika qe su bie te gjithe e. Soj multi paskemi qene.

 5. X says:

  Perkujtoni kriminelin malok…..fuck ju…mori ate qe donte..

 6. o papas says:

  .. soj qeni me mire ..!

 7. kasem gahinji says:

  a pret ngushellie ,zoti majko?te paste lene uraten.vetem ndonje paqartesi te vogel kam:-a je dhe ti bashkeautor me azem hajdarin ne shkaterrimin e shqiperise ne vitet 1990-1993?a je bashkaetor me azemin ose dhe admirues i tij ne ngjarjet e dy prillit ne shkoder?po ne destabilizimn e shqiperise ne 1995-1997?mos je gje bashkepuntor me kontrabanden e armeve nga azemi ?ti bej keto pyetje sepse te shoh shume te pezmatuar.ngushellime te sinqerta per sivllain tend azem.

 8. kavajoti says:

  ne shqiperi perkujtohen vetem njerez partie!

 9. pal pidh noka says:

  Mond dervishi cdo atje apo ka per te ngrene e pire o funderina te kombit qe turperoni edhe qente rugeve.O e mjera shqiperi.

 10. USA says:

  KY MAJKO ESHTE KOKRRA E BYTHQIRIT ÇA PRET NGA KY TRAP QE AKOMA FLE GJUM ME MAMAN

 11. shqip says:

  Vendi yne eshte me absurdi ne planet . Shikoni , mblidhen bashke pa piken e turpit , per gjoja perkujtimin e pish(*)arit te dhjerokracise . Ka nje gjyq qe pritet te rihapet . Po edhe nese ngelet ashtu , pak e ndryshon thelbin . A.Haj*ari mbetet simboli i rrugaçerise . Berisha me i peshtiri ne kete mes , e akuzonte dhe e mbante larg . Tani shkon e ve lule . Moster me fytyre njeriu . Te tjeret , perfshire Majkon , jane sinonim i hipokrizise . Mbase Hajdari ,( si pune hajdari ) , u duhet per te justifikuar sistemin e deshtuar dhe vjedhjen ( grabitjen ) , qe ju be vendit ne keto tre dekada . Dhe qershia mbi torte eshte prania e klerit . Po ata ç’hyjne ne nje ceremoni te tille . A nuk eshte e ndare poli-tika nga feja ? Ku ishin keta klerike kur populli i Tiranes mbuloi me lule Veizin Hekuranin , etj . Lerini mor edepsese. formalitetet false . Beni nje referendum te shikoni sa njerez ne Shqiperi duan ta fshijne nga defteri nje rrugaç ordiner . Ça kujtoni o te marre , Azemi eshte njesoj me keta qe vriten mes tyre . Tamam si bandat ne Shkoder , Mamurras , apo Fushe Kruje . Le te na thote nje nga ata kameleontet qe sforcohen te marrin pjese ne kete perkujtimore . Ky Hajdari u vra per bindje politike , apo per motive ordinere . Shkoni mbushuni more bashibozuker .

 12. Ar Mina says:

  Mos, po si keshtu, po festohet vdekja e nje pushti , krimineli, hajduti…..Sale ta di b…tha, do te pastrosh shpirtin, qe kur te shkosh te Azemi ti thuash, skam qene une…une ta kam festu, me fal perkujtu vdekjen tane…..o more kokrra e mashtrusit sali bithqeni…te ai I sheqeres do shkosh…kurve plak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *