FOTOT: Njihuni me qytezën më spektakolare në botë (që nuk ndodhet shumë larg Shqipërisë)

Alberobello, e cila ndodhet në Puglia të Italisë, mund të konsiderohet si një nga qytezat më spektakolare në botë.

Kjo, për shkak të shtëpizave të veçanta që ka kjo zonë.

Italia në fakt, është një nga vendet më të bukura në botë, dhe natyrisht, edhe me të vizituara.(TemA)

11 komente në “FOTOT: Njihuni me qytezën më spektakolare në botë (që nuk ndodhet shumë larg Shqipërisë)”

 1. Ehhh says:

  Qyteze e restauruar me fondet e b.esë.
  Ku ka si gjirokastra…autentik dhe me “uje” 24ore
  Ku ka si berati i vjeter…autentik dhe me “eren” e fresket te osumit
  Ku ka si shkodra e vjeter…te shikon syri ” pasterti”
  Kete manine me korçen se kam kuptuar…

  1. Indrit shahini says:

   Ca korce o loqe. Eshte alberobello 20min nga bari.

 2. Haha says:

  Kete e kam mesuar ne shkolle para 90’ perpara se vandalet e Saliut te shkaterronin sistemin edukativ

 3. Lali says:

  Cfare budallenjsh jeni qe reklamoni kete qyteze si me spektakolaren!
  Nuk keni pare ju Yzberishtin e Erion Velise qe te shkulni lesht e bithes nga kenaqesis!
  Le te vijne ketu turistet nga e gjithe bota qr te shikojne se si jetojne 50 mije banore pa rruge te shtruara,pa asnje cerdhe,kopesht,shkolle,kend lojrash dhe lulishte per mbi 5 mije femije!
  Hajdeni te shikoni monstren reale te Eripn Velise,qe kujton se puna e vetme e tij jane tenderat,intervistat,bredhjet neper bote,mbjellja e pemeve dhe qershia mbi torte, pergjerimi ndaj Edi Rames,qe sipas tij pa kete shenjtor,asgje nuk do behej ne Tirane!

  1. chuck says:

   Mos mor burre se me e mare vesh Erjon Velija qe ekziston ky fshat, shkon dhe i fut nja dy kulla……

 4. tfgs1 says:

  nuk duket gjekundi teqeja e baba Mustafait….!?

  1. Leon says:

   Ahahahaha LOL 😂😂😂😂😂😂😂😂
   Turkokurdet erdhen ne sShqiperine time
   Dhe Shqiptaret e vertete emigruan ne Puglia!

 5. LORA says:

  E kam vizituar Alberobelon;eshte fantastik.
  Ne piken e vapes jashte ,brenda ketyre banesave qe quhen truli, ishte nje freskollek shume rehatues.

 6. Kamzaku says:

  Nie pjese e komentieseve duan kohen e Lulushit we flinte 24 ore ne 24 ore.
  Aye doni ju,ardhacaket me morra.

 7. Trulli says:

  Kam jetu 6 vjet aty,,,Alberobello lokorotondo,,,,ne ver jashte 40 grande, Brenda trullit 18-20grade,,,

 8. emigranti says:

  Dhe kur flitet per nje gje te bukur,te nje vendi tjeter fusin politike.Ne Shqiperi sa kuptoj jane me shume te varur nga politika,sesa nga droga.Injorancia nuk ka brire,problemi eshte se se pranon askushNe qofte se nuk je interesuar per keto bukuri,se aq ta lejon niveli kulturor eshte me mire te heshtesh.

Lini një Përgjigje te Lali Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *