Shpërtheu në akuza të forta, Berisha pajtohet sërish me “guvernatorin” Donald Lu

Edhe pse adresoi një sërë akuzash të forta ndaj rolit si ambasador i SHBA-së në Shqipëri, Sali Berisha përsëri ka bërë paqe me Donald Lu. 

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ish-kryeministri shkruan se sot priti në zyrë për herë të fundit para ikjes diplomatin e lartë amerikan. 

Berisha dhe Lu kanë pasur një histori të gjatë përplasjesh në distancë që nga koha kur ky i fundit nxiti implementimin e reformës në drejtësi.

 Në prag të ikjes së tij një muaj më parë, ish shefi i qeverisë e konsideroi Lu-në si “guvernator” të Shqipërisë që po ndërhynte në punët e brendshme të Shqipërisë më shumë se sa duhej ku në fakt ishte vullneti i ndërkombëtarëve që reforma në drejtësi kapërceu pengesat e shumta që i lindën nga politika shqiptare.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Shpërtheu në akuza të forta, Berisha pajtohet sërish me “guvernatorin” Donald Lu”

 1. Moralisti says:

  KULMI AMBASADOR AMERIKAN I SHUMEMORALSHEM DHE I RESPEKTUAR DONALD LU I SHKON NE ZYRE PER TAKIM LAMTUMIRE TE PAMORALSHMIT KRIMINEL POLITIK SALI BERISHA!? SI DUHET KUPTUAR KY VEPRIM ASPAK I ADMIRUESHEM PER MBARE NJEREZIT BIJE TE MORALIT?!!!!

 2. Kameleoni salih says:

  Salihi eshte nje kameleon I vertete
  Serbet kane arritur suksesin e padiskutueshem per kete agjent te tyre kaq te talentuar

 3. Ergys says:

  Moralist eshte ambasador amerikan qe shikon leverdine dhe nuk e ka parimin e drejtesise si moral.Amerika i shkel parimet me te dy kembet per interesa.

Lini një Përgjigje te Moralisti Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *