FOTOT: Veliaj shpërndan libra falas për fëmijët e familjes Hoxha

Urimin për fillimin e vitit të ri shkollor, fëmijët e familjes Hoxha në Ndroq e morën nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i cili u dhuroi edhe librat falas. Nisma e qeverisë për librat shkollorë falas për fëmijët është e para e këtij lloji dhe është shtrirë në të gjitha shkollat.

Katër fëmijëve të familjes së Agron Hoxhës në fshatin Ndroq, Veliaj u dhuroi pako me librat, çantat e shkollës me mjetet didaktike, pako ushqimore dhe veshmbathje.

“Jam shumë i lumtur për faktin se kryeministri dhe ministrja e Arsimit vendosën që, për herë të parë të fillojë një risi në Shqipëri, që t’ju japë librat falas”, tha ai. Veliaj nënvizoi se përmes kësaj nisme synohet që t’u vihet në ndihmë të gjitha familjeve.

“Në fillim pyesja, a mund të ndryshojnë diçka librat falas!? Por, kur mendon se një pako me libra kushton 20 mijë lekë, kur ke 4 fëmijë, çdo gjë që mund të vijë si ndihmë është shumë e vlerësuar. Ndaj, doja të vija vetë dhe zgjodhëm familjen tuaj sepse ju ka bekuar Zoti, me katër vajza, me çfarëdo lloj ndihme që qeveria mund të japë, që gocat jo vetëm të rriten, por të dalin shkëlqyer me mësime, të kenë libra, fletore, të kenë mjete. Më vjen mirë që edhe kolegët e bashkisë iu bashkuan ndihmës me veshmbathje e nevoja të tjera, që gocat të shkojnë me shumë gëzim në ditën e parë të shkollës”, tha Veliaj.

Këtë vit shkollor fëmijët e kryeqytetit do të studiojnë në shkolla me infrastrukturë shumë herë më të mirë, ndërkohë që vijon puna edhe për ndërtimin e 17 shkollave të reja me qëllim eliminimin përfundimtar të mësimit me dy turne.

6 komente në “FOTOT: Veliaj shpërndan libra falas për fëmijët e familjes Hoxha”

 1. Thanasi qe ta plasi says:

  Ore pse i shperndan ky librat? Nuk mund ti marrin ne shkolle si gjithe kalamajte e tjere? Apo duhet patjeter te shfaqet ne ekran surrati i tij.

  1. KUJTIM PUSHKA says:

   ORE PSE FLISNI KEQ KUR BEHET NJE GJE E MIRE
   JEMI MESUAR KUR ISHTE BASHA NE BASHKI VETEM FLININ DHE VITHNIN
   BRAVO VELIA PO SHKON CDO GJE ATJE KU DUHET
   VELIA PUNON
   BASHA BERISHA LIKE FLOLIRI MONA JANE KUNDRA
   ANTISHQIPETARE

 2. Zigur Qarri says:

  Nese Erion Makiaveli e paguan dhuraten nga xhepi vet,eshte ne rregull,por,nese jan nga Leket e takspaguesve shqiptare,
  nuk ka perse ta beje neveria,por Mesuesja.Gazetarja Alida Tota,që u shkarkua me ndërhyrjen e Erion Veliajt, dhe që fitoi
  tepër vonë gjyqin e censurës,deklaroi se,janë plot 25 veta që paguhen nga Veliaj, të cilët montojnë dhe u dërgojnë të gatshme
  videot e kryebashkiut televizioneve kombëtare.Mbi 12 milion Leke abuzim(pa llogaritur te tjerat)çdo muaj nga fondet publike,
  per interesat e tij politike!

 3. Rroku says:

  Ky ta shpif, e njejta gjelle fallco nga mengjesi ne darke, kopjac i keq, impotent fizik e mental i klasit te pare!!!!!

 4. aliu says:

  .. me keta legena nuk mbahet vendi ..!

 5. KUJTIM PUSHKA says:

  ORE PSE FLISNI KEQ KUR BEHET NJE GJE E MIRE
  JEMI MESUAR KUR ISHTE BASHA NE BASHKI VETEM FLININ DHE VITHNIN
  BRAVO VELIA PO SHKON CDO GJE ATJE KU DUHET
  VELIA PUNON
  BASHA BERISHA LIKE FLOLIRI MONA JANE KUNDRA
  ANTISHQIPETARE ,,,,,, ……..

Lini një Përgjigje te Rroku Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *