Juncker i bën thirrje vendeve të BE: Ta marrim Ballkanin Perëndimor në gjirin tonë, përndryshe forca të tjerë do ndërhyjnë atje

“Duhet të përcaktojmë në mënyrë përfundimtare përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor pasi përndryshe, të tjerët do të marrin përsipër detyrën për t’u dhënë formë fqinjëve tanë”, 

Kështu deklaroi sot presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker në një seancë plenare në Strasburg, raporton ata.

‘’Sfidat e jashtme po shumëfishohen dhe ne nuk mund të heqim dorë nga ndërtimi i një Europe më të bashkuar dhe më të fortë’’, theksoi ai në fjalimin e tij mbi gjendjen e Bashkimit Europian.

”Çështja e migrantëve ka dhënë rezultate në Mesdhe, megjithatë shtetet anëtare ende nuk kanë gjetur një raport të drejtë midis përgjegjësisë së individëve dhe solidaritetit të nevojshëm, që duhet të dëshmohet nëse dëshirojnë ta mbajnë pa kufij hapësirën e Schengenit”, shtoi Juncker.

”Jam kundër kufijve të brendshëm, aty ku janë krijuar duhet të eliminohen”, theksoi ai.

‘’Europa duhet të flasë me një zë të vetëm’’, deklaroi Juncker. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Juncker i bën thirrje vendeve të BE: Ta marrim Ballkanin Perëndimor në gjirin tonë, përndryshe forca të tjerë do ndërhyjnë atje”

  1. Cna gjeti says:

    Ky eshte shoku dajes dhe ristanit,ta shtrrojne nje her mir me raki dhe shqiperia hyn direkt ne Be,mezet ti pergatisi mogherini.Europa kurve bashke me politiqenet tane bla bla bla vetem llafe

  2. Lani says:

    O europe Kurve cfar prisni pra merre

  3. Legen grekofil ktheheni shqiptareve tokat e coptuara dhe historine e vjedhur e te fabrikuar per interesat e juaja pedofile pastaj na derdellit per “marrjen ne gjirin tuaj” te kurverise ne “gjirin tuaj” hipokrit kokrra e b…q…pastaj habiteni perse leshqent e Muhamedit ju vendosin bombat ne rrocken e b…..

  4. lavdia says:

    thote hiena: ta hame ne pse ta hane ujqit ………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *