Punime nga Tirana në Vorë, bllokohet për 45 ditë aksi Vorë-Fushë Krujë. Ja si devijohet qarkullimi

Aksi rrugor nga Vora në Fushë Krujë do t’i nënshtrohet restaurimit duke filluar nga dita e nesërme.

Projekti i rehabilitimit bëhet me ndihmën e Bankës Botërore.

Në njoftimin e ARRSH sqarohet se do të bllokohet kalimi nga kthesa e Doganës deri tek kthesa për Prezë.

Punimet në këtë zonë zgjasin 45 ditë.

Njoftimi

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informojnë median dhe opinionin publik se duke nisur nga dita e enjte (datë 13 Shtator 2018), në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performance të Bankës Botërore, do të fillojnë punimet për rehabilitimin e aksit Vorë – Kthesa Rinas – Fushë Krujë.

Punimet kryesore të cilat janë parashikuar gjatë fazës së rehabilitimit të këtij aksi rrugor janë prishja e shtresave ekzistuese asfaltike; zëvendësimi i nënshtresave në çakëll dhe stabilizant; realizimi i të gjitha shtresave të reja asfaltike në të gjithë gjatësinë e rrugës dhe vendosja e sinjalistikës rrugore dhe e masave të sigurisë rrugore.

Nga dita e neserme do të bëhet bllokimi i aksit nga Kthesa e Doganës së Tiranës deri tek kthesa për Prezë.

Kohezgjatje e punimeve per rehabilitimin e segmentit nga Kthesa e Doganes se Tiranes deri tek kthesa per Prezë eshte 45 dite.

Segmmenti i sipercituar do te jete i bllokuar per te gjitha mjetet gjate periudhes se kryerjes se punimeve.

Dogana e Tiranes do te jete e aksesueshme nga ana e Vores.

Devijimi i trafikut do te jete sipas sinjalistikën provizore të vendosur në segmentin ku do të punohet si dhe udhëzimet e policisë.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Punime nga Tirana në Vorë, bllokohet për 45 ditë aksi Vorë-Fushë Krujë. Ja si devijohet qarkullimi”

  1. Klaec Dega says:

    Hajde albaniston hajde…, mos devijoni rrugen , merrni trenat e Ramiut, i bie ma shpejt…….ose autobuzat urban te Erit….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *