Rama “shkon” në Hënë, kujton një prej fjalimeve më të famshme të historisë së njerëzimit , atë të John Kenedit

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar datën 12 shtator 1962 si një datë të rëndësishmë ku Presidenti amerikan John Kennedy shpall synimin e SHBA-së për të zbarkuar në Hënë.

Gjatë një fjalimi të mbajtur më 12 shtator 1962 në Universitetib Rajs, presidenti Kennedy tha:

“Kemi vendosur të shkojmë në Hënë brenda kësaj dekade dhe të bëjmë gjëra të tjera, jo sepse ato janë të lehta, por sepse janë të vështira”.

Sipas Ramës ky është një prej fjalimeve më të famshme në historinë e njerëzimit.

 

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Rama “shkon” në Hënë, kujton një prej fjalimeve më të famshme të historisë së njerëzimit , atë të John Kenedit”

  1. Çika says:

    Rama nuk e ka kulturën e nevojshme per të percaktuar fjalimin më të famshmë në historine e njerëzimit .
    Deklaratat kategorike të tij , dëshmojnë injorancën e tij !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *