Rudina Hajdari: Ato që realizoi Azem Hajdari në 7 vite, të tjerët nuk i bëjnë dot në 7 jetë

Partia Demokratike ka zhvilluar sot homazhet e 20 vjetorit në ndër të “Dëshmorit të Kombit”, Azem Hajdari, liderit të Lëvizjes së Dhjetorit.

Me këtë rast, vajza e tij, Rudina, e cila sot është deputete e PD-së, ka mbajtur një fjalim.

“Azem Hajdari ishte fare i ri kur nisi rrugëtimin e tij politik për të mposhtur komunizmit.

Ai në 7 vjet realizoi ato që njerëzit e tjerë nuk do të mund ti realizonin në shtatë jetë.

Ëndrra e Azemit ishte  Shqipëria si Europa.  

Arsyeja pse Azem Hajdari e mposhti komunizmin, ishte se komunizmi nuk kishte as respekt atdheun dhe as për familjen”, tha Rudina Hajdari. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Rudina Hajdari: Ato që realizoi Azem Hajdari në 7 vite, të tjerët nuk i bëjnë dot në 7 jetë”

 1. Nora says:

  Ik moj idiote azemi ishte njeri ordiner mjaft nuk Boni asgje

 2. Klimax says:

  Ja dhe nje hajdar ………. “hero” qe paska “shembur” komunizmin!!!!!!!! Injoranca + varferia simbolizojne krimin, injoranca + pushteti simbolizojne tiranine, injorance + pasuri simbolizojne korrupsionin! Ne keto grupime futen dhe pjella si Hajdari!

 3. alphade says:

  Tamam ,ashtu eshte Rudina, Azemi e shkaterroi Shqiperine per nje vit,
  ndersa te tjereve u duheshin 7 jete per ta shkaterruar. Ik moj baxhelle
  e ndyre. Raca juaj e fare juaj duhet zhdukur se vec te keqia dini t’i beni
  ketij populli. Dy antishqiptare te betuar e thyen qafen, Azemi dhe Pashko,
  tash ka mbetur edhe nje, Monstra e Vicidolit. Kur do te dali nje Avni Rus-
  tem i diteve tona ?!

 4. Andi says:

  E cfare ti thuash kesaj! Ate qe Azemi beri mire dhe nxiti ne fillimet e demokracise, e prishi duke u bere nje gangster dhe trafikant ne vitet e pushtetit deri ne ’97. Edhe shkaku i vrasjes nuk ishte aktiviteti si demokratizues, por prishje pazaresh.

 5. Shaqo says:

  Po e vertete. Dogji 2 here Shqiperine, hapi depot e ushtrise per t’i shitur arme kosovareve e Afrikes, futi ne gjakmarrje te pakthyeshme Tropojen e gjithe veriun duke zbatuar kanunin. E per te gjitha keto qe ua la ju si pasuri e nuk i gezoi vete, ju desh nje cerek jete, pjesen tjeter e pati per krimbat.
  Gjynah per ju se mund te keni gjak per te dhene sipas kanunit. Edhe 7 sulltane te Turqise nuk bene ate qe beri yt ate.

 6. Mire e ka,sa pare ka bere azi per 7 vjet njerezve te zakonshem i duhen 700 vjet.
  Dollaret qe harxhove ti ne amerik nga dolen(nga kontrabanda)volen me se e keni ndertu?!!!!!

 7. Shvejk says:

  E vetmja specje qe ben perjashtim nga evolucioni jane maloket.

 8. shqupisti says:

  Azemi jot beri nje mut te madh siç ben te gjith rrugaçet ordiner te ksaj politike qe sot ngrifen me kollare dhe makina te shtrenjta qe i kan bler me parat e kti populli injorant te ardhur nga malet ne tiran dhe qytete te tjera , yt at ishte nje idjot me shkoll komunale dhe ate se çoi deri ne fund , ishte spiun i policis ne regjimin qe shkoi ,kur regjimi iku azemi bridhte me kurva dhe bente kondraband kte ka ber yt at dhe ngrihej si kaposh kur ishte nje rrugaç ordiuner , mos u mburr me ate mut ,ti e ke bab nuk e shan dot po mos naj shpif me kto qe thua se e njohim me mir se ty qe kur ti ishe ne tropoj ,

 9. Patrioti says:

  Rudina! Ti ben mire qe e kujton dhe vlereson babain tend sepse fundja eshte babai jot mbi te gjitha. Edhe ne kendveshtrimin tim i ndjeri babai yt ( te pakten ne mesin e atyre qe sot bejn sikur e nderojn dhe respektojn) eshte per tu kujtuar dhe vleresuar por jo per sherbimin qe i ka bere atdheut apo kauzes per ta patur Shqiperine si gjithe Europa. Eshte per tu kujtuar e vleresuar sepse ishte trim dhe kryenec per tju ven perballe xhelateve te tij ne Partine ne te cilen dhe ti aderon. Nese do te te jepet mundesia apo do te maresh inisiativen e guximin per te njohur me mire babain tend, gjej video kasetat e seancave parlamentare te kohes dhe shikoj e degjoj me syte e veshet e tuaj fjalimet dhe veprimet e babait tend. Atehere mbase do te gjendesh ne nje dileme dhe konflikt me vetveten. Nese mund te quhen heronj Gaz Muca, Miri Xhikes, Aldo Bare, Lul Berisha, Shullazi apo sa e sa te tjere ….. kaq mund te quhet hero dhe babai jot. Krahasimi qe po te bej do te te duket vulgar dhe poshterues e pa vend. Por ne fakt, fatkeqsisht politikanet tane jan akoma dhe me te ndyre e me te rrezikshem se ata emra qe permenda une, sepse kan vepruar ne emer te shtetit dhe jan mbrojtur nga shteti qe vet ndertuan. Duke filluar dhe nga ata qe s’jan me dhe duke vazhduar me ata qe i kemi sot ne parlamentin ne te cilin ti ben pjese, te gjithe duhen varur per se vdekuri dhe per se gjalli.

 10. klaudio says:

  Moj hajdaresh putana si ekupton ti rrugetimin e kriminelit hajdari per te mposhtur komunizmin te mbushte makinen me kurva me te vogla sety dhe drog dhe kondraband armesh ky eshte respekti qe kishte ai per familjen dhe atedheun ju po perfituat politikisht mbi trupin e babait tuaj ju mbushi sai kurva me lek dhe i bete shurren mbi varre azem ijotit ptu rrace shkerdhatash vazhdoni akoma te talleni me shqiptaret

 11. Atdheu says:

  Kriminelin e bene hero.

Lini një Përgjigje te Atdheu Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *