VIDEO/ “Burim aksidentesh”, Policia gjobit 36 shoferë të transportit publik

Policia Rrugore e Tiranës organizoi disa pika kontrolli për mjetet e shërbimit publik që nuk respektojnë rregullat e qarkullimit gjatë transportit, kryesisht në rrugën Interurbane Kryesore “Tiranë-Durrës” dhe anasjelltas. 

Nga kontrollet e ushtruar janë evidentuar dhe proceduar administrativisht 36 mjete të transportit publik gjatë orëve të monitorimit. 

Njoftimi i plotë: 

Nisur nga shqetësimet dhe rreziku permanent që shfaqin mjetet e shërbimit publik që nuk respektojnë rregullat e qarkullimit gjatë transportit, kryesisht në rrugën Interurbane Kryesore “Tiranë-Durrës” dhe anasjelltas, duke ndaluar jashtë stacioneve të miratuara për marrjen dhe zbritjen e pasagjerëve përgjatë itenerarit, Policia Rrugore e Tiranës organizoi disa pika kontrolli në lëvizje me qëllim monitorimin e kësaj kategorie mjetesh në ato vende ku haset më së shumëti ky fenomen i rrezikshëm. 

Përveç masave administrative për mjetet e shërbimit publik të cilët u ndëshkuan, Policia Rrugore apelon që kategoria e këmbësorëve të stacionohen në vendet e miratuara nga autoritetet përkatëse me qëllim disiplinimin e këtij shërbimi dhe rritjen e sigurisë në rrugët urbane dhe interurbane të kryeqytetit. 

Nga kontrollet e ushtruara në funksion të këtij Plani janë evidentuar dhe proceduar administrativisht 36 mjete të transportit publik gjatë orëve të monitorimit. (TemA) 

TiranëNisur nga shqetësimet dhe rreziku permanent që shfaqin mjetet e shërbimit publik që nuk respektojnë rregullat e qarkullimit gjatë transportit, kryesisht në rrugën Interurbane Kryesore “Tiranë-Durrës” dhe anasjelltas, duke ndaluar jashtë stacioneve të miratuara për marrjen dhe zbritjen e pasagjerëve përgjatë itenerarit, Policia Rrugore e Tiranës organizoi disa pika kontrolli në lëvizje me qëllim monitorimin e kësaj kategorie mjetesh në ato vende ku haset më së shumëti ky fenomen i rrezikshëm.Përveç masave administrative për mjetet e shërbimit publik të cilët u ndëshkuan, Policia Rrugore apelon që kategoria e këmbësorëve të stacionohen në vendet e miratuara nga autoritetet përkatëse me qëllim disiplinimin e këtij shërbimi dhe rritjen e sigurisë në rrugët urbane dhe interurbane të kryeqytetit.Nga kontrollet e ushtruara në funksion të këtij Plani janë evidentuar dhe proceduar administrativisht 36 mjete të transportit publik gjëtë orëve të monitorimit.

Publiée par Policia e Shtetit sur Mercredi 12 septembre 2018

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ “Burim aksidentesh”, Policia gjobit 36 shoferë të transportit publik”

  1. Miku qe te do te mire says:

    Po vete makina qe spiunon keto shkelje eshte te korsia per ty kthyer dhe eshte burim aksidenti… si dhe ai polici qe del ne mes nje rruge me 5 korsi nuk me duket fort ne rregull.

  2. Vito Kermilli, shoku i Nikos qe mashtroi me kultivimin e kermillit says:

    Policia rrugore e ka bere qellim me vete gjobitjen e mjeteve kur detyre paresore ka sigurimin e trafikut.
    Shembull : nje makine ka bllokuar rrugen duke parkuar ne vend te gabuar. Vjen policia e gjobit dhe makina qendron serish ne vendin ku ka bllokuar trafikun, pra nuk zgjidh asgje. Nderkaq dalin ne komunikata qe kemi vene kaq e aq gjoba.
    Keshtu eshte kur Drejtori i Pergjithshem i Policise Rrugore rri gjihe diten ne facebook dhe zihet me fansat apo kur drejtori rajonal i policise rrugore Tirane u ve detyre policeve rrugore ti japin nga 1000 euro ne muaj para nen dore se ndryshe humbasin vendine punes. E ata si bisha lypin e “gjobisin” shoferet edhe kur shkeljen perse nuk ke mustaqe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *