Duke medituar mbi Vettingun: Si e siguron jetesën luksoze Fatos Nano, t’i sekuestrohet pasuria

Nga Mentor Kikia

Duke medituar mbi Vettingun, Reformën në Drejtësi, BKH-në, SPAK-un…

Nuk ka ndodhur asgjë e re, në aspektin e lajmit.

Ky është Fatos Nano i para një viti. I hasa këto foto sot, ndërsa po lexoja pa fund lajme dhe mendime rreth “Vettingut” të politikës, reformës në drejtësi, BKH-së dhe SPASK-ut. Dhe me lindën ca pyetje:
Çfarë pune bën ky njeri? Sa e ka pagën mujore, apo vjetore?

A ka ky ndonjë biznes të regjistuar në QKL, dhe çfarë të ardhurash ka?

Si e siguron jetesën luksoze ky njeri, që jeton mes Tiranës e Vjenës dhe i mundëson vetes të kënaqë pasionin për makinat më të shtrenjta në botë?

Nuk kam asgjë me Fatos Nanon peronalisht, dhe të mos mendojë kush se po paralajmëroj ndojë rikthim të tij, pasi s’më intereson fare.

 Por më shqetëson fakti se këtu, njerëzit që lënë pushtetin, na demonstrojnë para syve luksin e jetës së tyre. Të qetë, pompozë, me karshillëk.

Është e rëndë, fyese, neveritëse, të shikoj ish kryeministrin tim të kapardiset kështu me paratë që ka bërë duke zhvatur buxhetin e popullit dhe vendit tim, më të varfërit në Europë.

Sa ish-ministra e ish-deputetë, ish-drejtorë e ish-zyrtarë të tjerë janë majmur, kanë lënë politikën e na shikojnë nga “lart”, neve, që si milingona të pafuqishme përpëlitemi për mbijetesë?

A mjafton që këta të “Vettingohen” e të nxirren jashtë sistemit, për të jetuar të qenë në luksin e tyre?

Jo, jo! Këta duhet të hetohen. Këtyrë duhet tu seksuetrohet pasuria nëse e kanë vënë me para të vjedhura.

Sepse një makinë e këtij burri, vlen sa të gjithë librat e fëmijëve që sot ministrat kanë dalë derë më derë t’ua shpërndjanë me qese, në mënyrë triumfatore, sikur po u dhurojnë vetë jetën.

REMOTE_ADDR:[]

71 komente në “Duke medituar mbi Vettingun: Si e siguron jetesën luksoze Fatos Nano, t’i sekuestrohet pasuria”

 1. Alban Dega says:

  Editorial

  PO SA TE TRASHE PASKAN QENE MORE ZOT !?

  Vodhen, vrane, placktiten, rrenuan sa deshen e si deshen per 13 vjet e tani orvaten me cdo mjet e me cdo menyre te mbrojne edhe mallin, edhe parate edhe pasurite e vjedhura nje populli e shteti te tere !
  Cfare i dine shqiptaret keta hajna me cizme e vrases serial me plumba e vrases me fjale !
  A mund te bejne vetingun e politikes politikanet me kryekriminele qe ka pase ndonjehere Shqiperia !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se ti vendosish ujqerit te ruajne melcite !
  Paskan menduar te marret pa marre se do te rrine perjete ne pushtet dhe se do te gezojne djersen e gjakun, parate e pasurite e vjedhura popullit te vet e Shqiperise !
  Po sa te trashe paskan qene more Zot !
  Ishalla nxjerrin mesim edhe keta te sotmit para se te jete shume vone !
  Mos te harron ose heret ose vone haka shkon gjithnje tek i Zoti, tek pronari i ligjshem, populli !

  ALBAN DEGA

  1. Skypion says:

   Jo zoti Kikia, jo, nuk ben keshtu!
   Keni permbysur rendin e gjerave. Dhe, kjo me ben qe te mos ndaj shqetesimin tuaj, megjithese , ne vetvete, ai eshte i drejte.
   Rendi i shqetesimit fillon me Edi Ramen; duhet te filloje me te, sepse Edi Rama eshte Kryeministri i Shqiperise. Pastaj me radhe te tjeret qe jane ne pushtet sot me te; ata qe kane qene ne pushtet dje dhe … Fatos Nano qe ka qene ne pushtet pardje.
   Edi Rama ka nje specifike te vecante, qe e dallon shume nga te tjeret. Pervecse eshte ne pushtet sot, ai ka qene ne pushtet dje , kur e ndante ate me Berishen si Kryebashkiak i Tiranes por, edhe pardje kur e ndante ate me Nanon , po si i tille.
   Edi Rama ka edhe nje superspecifike: ai eshte i vetmi Kryeminister shqiptar qe eshte akuzuar nga OSBE , qe me ane te korrupsionit, ka grumbulluar nje pasuri prej 200 milione eurosh….
   Edi Rama ka edhe nje superspecifike te dyte: ai eshte i vetmi Kryeminister qe ktheu Shqiperine ne plantacion gjigand droge, qe ministrat e tij te rendit jane te lidhur me trafikun e droges, qe deputetet e tij jane trafikante droge dhe prostitucioni, qe kryebashkiaket e tij jane po te tille dhe po keshtu edhe shume titullare institucionesh te administrates se tij.
   Po permend vetem keto qe i dime te gjithe ne.
   Zoti Kikia nese nje shqetesim te ngjashem e keni shprehur edhe me pare, ne kete stilin ne forme pyetjesh, dhe une nuk e di, ju kerkoj ndjese, sepse e di qe injoranca nuk mund te konsiderohet si argument.
   Por, kam pershtypjen qe ncuk.

   1. Na myten karnat says:

    Te paska zon nji hall shume i modh me ket “Rendin” (Rradhen sipas ne katnareve).

   2. Komentuesi says:

    Ti skypionflet gjithmon nga xverku.Me i paster nga te gjithe politikanet eshte Edi Rama.Ky kryeminister eshte me i pershtatshemi,dhe me vizionar per shqiperine sot dhe per neser.Flisni si e doni,shpifni sa te doni,nxini sa te doni,ai nuk eshte i perlyer si Berisha, Basha e kompani te pd-ke dhe gjithe opozites,por eshte i paster,dhe mendon per popullin shqipetar.Ata qe ka bere deri sot Rama, nuk i ka bere Berisha per 25 vjete.Edi Rama po ja ndryshon e po ja zbukuron faqen shqiperise, sa e ka zili dhe bota.Edi Rama nuk eshte vrases,as hajdut si e akuzon Basha me Berishen.Bandat jane te Saliut dhe te Bashes.Kete e di dhe e kupton shumemire populli i cili do ta votoi Ramen ne menyren me te habitsheme,se pd-ke po jeton ne llumin e shpifjeve per te ruajtur zullumet e saj.

    1. asd says:

     Ngavash or ti se te del krahu vendit. Punon ne administrate, apo ben llustraxhiun ne kohe te lire ?

    2. katarakti says:

     Bravo “komentuesi” 100% dakort me ty.

    3. greece is shit says:

     cfare the? Edi Rama me i pastri? Po Edi Rama na mbushi Tiranen me kulla e pallate nuti pa asnje sistem, zhduku rruge per te berre pallate etj etj. E mbani mend qe ka patur nje rruge te drejtoria e Policise Tiranes, ngjitur me murin e fushave te tenisit? Ku eshte ajo? Po pallatin qe eshte ngritur te cirku dhe i ka zene frymen gjithe zones aty dhe praktikisht e ka vdekur ate zone……..Tirana eshte hale per shkak te ketij haleje……….

     1. Kapedani says:

      Greece is shit” ajo rrugica qe thua ti u zu ne kohen e Sali Kelmentit dhe Bert Brojkes ,per te tjerat mendoj qe Vetingu duhet te filloje me kriminelet njehere ,si psh familja Berisha qe ka vrare e prere ,Basha si kriminel dhe hajdut pastaj me Meten ,Ramen ,Nanon ,Rrulin, Imamin ,Boden dhe pisat e tjere

     2. ELIOT says:

      HA HA HA SHQIPTARE AKOMA SE KENI KUPTUAR SE NANO RAMA BERISHA BASHA DUHET TE FUTEN NE BURG PER KORRUPSION ….NE CDO VEND DEMOKRATIK NE BOTE TANI KETO 4 HAJDUTA DO TE ISHIN NE BURG ME KOHE ….E PERSERIS NE CDO VEND DEMOKRATIK POR NE SHQIPERI SKA DEMOKRACIE KA DISA SPIUNA TE ENVERIT ISH KOMUNISTA QE NA HIQEN SI DEMOKRATE ..POR QE JANE MUTRAT E ENVERIT DO ME THEN HAJDUTA TE KORRUPTUAR …JA PERSE RAMA BEN SIKUTR NUK I SHEH PIELLIQETE E NANOS ….NE FRANCE FRANCOIS FILLON U HOQ NGA VENDI I KANDIDATIT PER PRESSIDENT SEPSE FUTI NE PUNE FEMIJET DHE I PAGONTE .ME SHUME SE ………… NDERSA NE SHQIPERI BEJNE KRIME DHE JANE JASHTE ….E KUPTON DIFERENCEN ..APO TJUA BEJ ME VIZATIME SI NE KOPESHT MERCI ..

   3. Alban Dega says:

    FIRST TO COME FIRST TO GO !

    Eshte nje shprehje filozofike amerikane !
    Kush vjen i pari iken i pari !
    Shkurt : Me rradhe !
    Duhet filluar nga Berisha e deri tek me i fundit !
    Ndaj mos e prish rradhen Skyping prej Vicidoli !

   4. Alban Dega says:

    FIRST TO COME FIRST TO GO !

    Eshte nje shprehje filozofike amerikane !
    Kush vjen i pari iken i pari !
    Shkurt : Me rradhe !
    Duhet filluar nga Berisha e deri tek me i fundit !
    Ndaj mos e prish rradhen Skypioni Skorpioni – Akrepi prej Vicidoli !

   5. deputeti says:

    Skypion, mendoj qe ta fillosh nga ai qe do zgjidhet kryeminister ne vitin 2021 dhe jo nga Edi Rama se eshte shpejte. Te marrte purtha shalet si ta ka marre mendjen.

   6. Shigjeta says:

    O Skypion , o lapanjoz , o pis , o bythlepires , po per Lul dordolecin nuk ke thene asnje fjale , kaq i ndritur na qenka para ligjit ? Saqe nuk shkruan asnje po te ka ngelur kaseta tek Edi Rama , ik or ndyresire , duket fare qarte qe je ne nje vije te drejte me SaliBerizhen dhe Lul karabushin , ata akuzojne gjithmone me shifren 200 milione , diku diku kujtoe dhe ato milionat e ruges se kombit , dhe duke iu shmangur drejtesise duke bere te semurin , dhe duke shkuar ne Hollande , kujtoi se ste ben dem , pastaj hajde te flasim per Edi Ramen . Njeri i peshtire , ti nuk ishe qe kishe parashikuar fitoren e Lul pykes ?? Dhe Luli fitoi , se c’fitoi dihet fitoi roc nocin , dhe ti ke sy e faq dhe cipe ti mbulosh , ik or lamash muti

   7. ta says:

    vetem ti je i ndershem,,,hm hm hm nuk del llogaria?

  2. XheJ eN Bi says:

   Skypion….
   Më vjen mirë që komenton se më jep dhe mua shkas të komentojë se u ndryshka.
   Nuk jam dakort ta fillojmë nga Kryeministri ,jo se më dhimset ,po duhet filluar nga ” balozi ” më i madh.
   Këtë e dinë gjithë shqiptarët se më i madhi është Saliu ,pastaj vijnë të tjerët.

 2. sunitet nuk bejne ''shtet''...........lloji i kafshes! says:

  pse shkon larg ke Tosi,cfare denimi do te kete per gjykatesit apo ligjoret qe humben vetingun per mashtrim apo fshehje te pasurise!!?? se kudo qe thuhet thjesht citohen dy fjale: filan hasan apo hysen[cudi te gjithe lyrashet dhe hajdutet jane vec muslims] humbet vetingun dhe perjashtohet!! ne nje kohe qe ne vazhdim nuk ka info se cdo te behet me tej me kete njethundrak hajdut te milionave te vjedhura….!!!

  1. ALBAN DEGA says:

   TE GJITHE NE BURG !

   Konfiskim te cdo centi e pasurie te vjedhur !
   Ndeshkim ligjor shembullor ne rrethana renduese !
   Ndryshe Vetingu Reforma ne Drejtesi jane te vdekuri per se gjalli !

   1. joel shkodra says:

    Do te mbushen burgjet. Dhe pastaj me parate tona do te mbahen ne burg. Jo, more jo! Nuk dua te paguaj me per t’i mbajtur ne burg e te bejne “kokrren e qejfit”. Me mire le te rrine me ato qe kane vjedhur e te pakten ne mos t’u paguajme me per t’i mbajtur ne burgje. Ah, po! Do te ishte zgjidhje te viheshin ne shitje pasurite e tyre dhe, me ato para, te mbaheshin burgjet. Por jo! Sapo te futeshin ne burg, dikush tjeter do t’u vinte syrin vilave, makinave, pishinave te tyre. Dhe keshtu pasurite do te nderronin vetem pronar. E ne do te paguanim per ata ne burg. Mos t’ju genjeje mendja se do te vine me te mire. Gjykatesit, prokuroret, politikanet e rinj do t’ia fillojne nga fillimi. Dukem shume pesimist. Por kjo eshte e verteta, kjo eshte jeta, ky eshte “njeriu i ri” qe deshi te krijoje Partia. Ne fakt teoria komuniste deshi te na bente te gjitheve te barabarte, dhe jo vetem qe nuk ia arriti dot, por u beme te barabarte – te gjithe te varfer (perveç nje elite te pakte ne numer). Ne kete bote nuk mund te kete barazi. Populli e ka thene me shekuj perpara: “ti zot e une zot, po gomarin kush e kullot?”. Te barabarte do te jemi vetem para vdekjes dhe, kush beson, pas vdekjes.

    1. pritesi says:

     Mir e ke kpur si problem or Joel por nje gje nuk e ke thene tamam!Pasketaj kur te futen ne burge te gjithe horrat hajdute e kriminele te ketij vendi kur te shikosh popullin qe do kerkoje vete te futet ne burg duke i sherbyer ketyre krimineleve te kamur ,per mbijetes!

   2. Roberto says:

    Alban,ti e di mire qe e gjithe politika ne bote vjedh dhe prandaj kerkojne me ngulm te kthehen aty njesoj sic ben PD sot qe bertet dhe uleret per korrusion etj etj. Une jam dakort qe t’ju behet vetung pilitikaneve qe kane abuzuar keqazi me pronen tone. Per ata qe kane bere krime,kane shkaterruat Shqiperine,kane futur vendin ne vellavrasje,kane vrare dhe zhdukur njerez,kane tentuar te marrin pushtetin me dhune apo kane krijuar vrasje per te krijuar alibi ne popull dhe me pas tja u faturojne te tjerve keto vrasje me qellimet qe dihen. Ka shume per te folur por kaq mjafton qe vetingu te filloje nga krimi qe ju be Shqiperise qe kur u permbys rregjimi i vjeter dhe ne pushtet erdhi Sali Efendiu qe i vuri kazmen c’do gjeje mbi toke dhe nen toke.

  2. leka says:

   po mire more qafir qe i paske inat “sunitet” por ç’e do qe fatosi nuk eshte sunit e as gruaja e dyte…kurva greke q….

   1. sunitet nuk bejne ''shtet''...........lloji i kafshes! says:

    eshte fat mor qafpalar turk qe Nano, nuk eshte sunit se ndryshe vec dollareve[te vjedhur]do te kishte lyer edhe duart me gjak si birazeret e tu sunitoshqipfoles apo turq:Ali Pasa, Erdogan,Berisha,Zogu,Hoxha,Shehu,Basha,Meta…….etj,etj,ok!
    asnje kryeminister kristian Noli,Nano,Majko,Rama nder vite nuk vrau shqiptaret………….ndersa ju!?
    eshte fakt se pas cdo jetmarrje fshihet nje………….sunit!

  3. Goli says:

   Tfg1
   Qe sbejme shtet…kjo dihet
   Qe vetem myslimanet jane te korruptuar…gabim trashanik
   Vetingu eshte pastrim…dhe jo ndeshkim
   Po te rrish e te mendohesh mire mire,pa u futur ne bloget e ” perendimit te ndryshkur” per nja dy ore,do kjethohesh dhe do e kuptosh se edhe ti po te kishe mundesi do korruptoheshe

   1. turpi i DIMOKRATIA-s eshte se ,ajo na detyron te degjojme e dhe mendimin e budallenjeve.......''[Bernard Show] says:

    gabohesh,nuk thashe kurre qe vetem myslot jane te korruptuar,porse jane faktori numer nje ose FATKEQESIA e Shqiperise qe sot ndodhemi ne kete situate.
    ketu dua te shpreh edhe pergjegjesine qe ka populli [ku 80% jane muslims] qe nuk ngrihet apo pershtatet me nje nivel mesjetar jetese,kafe turke dhe nje pjat fasule………..
    gjthsht dua te shpreh edhe mosbesimin tim se : ne asnje vend arab nuk funxionon DREJTESIA apo VETINGU,lloji i njethundrakeve,ky eshte fakt i pamohueshem.

    1. greece is shit says:

     une e kuptoj qe ti e ke problemin te bytha sepse te vish nga azia ate pune do besh, or cke qe pershpejton shfarrosjen e sojit tend te perlyer me orthodhoksin qenerore ?

  4. Zigur Qarri says:

   Te gjith ata qe pellasin ne Kishen pedofile greke,jan te frustruar si ty,plehra,legena,jashtqitje.
   Shteti me i korruptuar eshte Greqia,prandaj edhe ka borxhin me te madh ne Bote,borxh qe
   i skllaveron jevgjitet e Greqise mbi 100 vjet nga Bankat Perendimore.Mashtrimi i te dhenave
   financiare,nuk eshte bere nga disa persona te Shtetit te Helaqistanit,por institucionale,me
   marrveshje dhe urdher nga qeveria,per te perfituar ne menyre te padrejte nga BE,ndryshe,
   Helaqistani akoma do te ishte mbrapa deres se BE-s.E njejta gje eshte edhe me Kishen greke,
   gelbaza,jashtqitja e njerezimit,ku te gjith prifterinjte jan pedofile,mashtrues,hajdute pa sens
   nderi,dhe kjo,gjithashtu si ne shtet,e programuar ne kishen e jevgjiteve.Ptyh, produkt bastard!

   1. ti je muslimon,ti je zhuls shkretetire,si i tille eshte normale te jesh rrot [email protected] uakbar! says:

    sa per kete sumqirin Zike,ketij vari kkkkkkkkk…………..qelb ere shurr arabi edhe pse mund te vishet me kostum apo gravata!

    1. Zigur Qarri says:

     Hahahaha……e dekonspirove veten mutofagos,ne koliben qenit te kan lene,se vetem per zagar u duhesh pedofileve te Kishes.
     Aty te qelbesh,qen muti!

 3. shkurt 2014 says:

  Kto gjera qe ti ngrite me te drejte per kta hajdute,qe te shkojne ne vendin e tyre duhet te funksionoje drejtesia.Ktyre hajdutve duhet tju sekuestrohen parate e pasurite e tyre marramendse,e ata xhipat luksoze duhet tju sekuestrohen e te shiten per te varfrit.Kto gjera ndollin ne ato vende ku funksionon shteti e drejtesia.Historikisht ne vendin tone nuke ka funksionuar kurre drejtesia,qe nga 1946 e deri me sote.

 4. korçari says:

  Fjala jote ne vesh te ZOTIT dhe jam i sigurte se nje dite do te jape llogari duke qene ne pleqeri se ai qe vjedh popullin e vet eshte i mallkuar prej popullit dhe Zoti e degjon ate .

 5. Petriti says:

  Sakte. Kikia ka te drejte. Per kete flasin te gjith shqiptaret.
  Por ka informacione teper te besueshme se FBI dhe CIA amerikane i ka te gjitha bemat (vjedhjet) e tyre te dokumentuara mire.
  Te presim.

  1. Komentuesi says:

   FBI,CIA,dhe Amerika nuk kame besim.Ata din çdo gje por nuk bejne dot asgje,se nuk kane interes te vendi yn.Nuk u pullcet shume bytha atyre se ne shqiperi veprojne banda kriminale te udhehqura nga kryebanditi Sali Berisha dhe nenkryetari Basha qe po e coptojne ke te popull,po ja marin shpirtin.Nje Edi Rama ka dal deri sot qe eshte i drejte dhe po punon per kete popull.Pse Amerika e ka lene ne mese te rruges reformen ne drejtesi,qe populli mezi e pret te behet drejtesi se po heq pikat e zeza? Sepse Amerika nuk do,nuk ka interesa per kete vend te vogel te globit.

 6. Alban Dega says:

  TE GJITHE DERRAT NJE FECKE KANE !

  Te lumte penda e te ndrite mendja Mentor !
  Te gjithe derrat nje fecke kane !
  Te gjithe hajnat nje zanat kane – vjedhjen!
  E te mos harrojme se vetem per nje nate ka lene ne vetem nje kazino te Atlantic Cityt 75 000 dollare!
  E pamjet jane te rregjistruara nga dhjetra kamera!
  Po ashtu edhe transferta me Western Union e 50 000 dollareve nga Tirana !
  Po ashtu edhe deshmitaret qe kane qene me te ate nate jane gjalle e te forte bile ketu ne Nju Jork e ne Shqiperi !

  1. 50 ty 50 mua says:

   Po ti je ai qe na bente te shkruara qe mbroje qirilindjen e atletaxhiut?tani e more vesh se kto jane nje bande horrash qe ndajne leket e shqiptareve te grabitur me gjitha te zezat nga saliu deri sot ke facebuksi bla bla bla

 7. ME EMER says:

  .. KE SHUME TE DREJTE “ZOTERI “..!.. PO I BEJNE INJORIMIN ME TE MADH KETIJ POPULLI ..!

 8. LORA says:

  Mirenjohje Mentor,,,
  per gishtin qe e ve bash ne plagen ,qe kullon gjak e djerse shqiptaresh te grabitur dhe te neperkembur ne shtetin e tyre,,,,ne tranzicionin e pambarimte qe projektuan dhe zbatuan dr.mortja+nano-kurva+ilir-floriri me cakenjte qe i kane ndjekur pas.
  Kete sistem gangsteresh qe ata ua mballosen ne ujdi mes vedi shqiptareve ,,,sistem te tipit ”merr,vrit,ik ,,,e mos kij frike ” per nje cerek shekulli mund t’a crrenjosim duke nisur nga konfiskimi i pasurive marramendese dhe gjykimi penal per humneren e mbijeteses ekstreme ku e hodhen ,si antishqiptare te perbetuar,nje komb te tere.

  1. katarakti says:

   Me duket se kemi filluar te gjithe te enderrojme perseri per nje bote me te mire, me te drejte,pa te shfrytezuar dhe shfrytezuar! Por asgje nuk do ngjase. Kjo bote eshte gatuar ne kete menyre. Ku peshku i madhe han te voglin. Mos prisni drejtesi. Keto jane siptomat normale te sistemit qe zgjodhem. Keshtu ka ngjare dhe ngjan ne te gjithe boten. Para 100 vjetesh ne Amerike perdorej shprehja: “Dikur quheshin bandite, sot quhen biznesmene”. Pra pasi vodhen, u bene xhentelmene! Pasuria ne Shqiperi u nda. Kush u be i pasur, u be. Kush mbeti i varfer zor se do te gjeje ndonje kocke. A nuk e kemi pare qe ka 28 vjet qe BE-ja na kerkon kthimin e pasurive pronareve te dikurshem. Dhe nuk behet fjale vetem per shtepi dhe fabrika, por edhe per qindra hektare toke. Qe te pasurit e dikurshem i moren dhurate nga Sulltani per sherbimet qe i kishin bere Dovletit! Asnje gjemb ne kembe nuk do t’i hyje as Nanos, as Berishes, as Bashes dhe askujt. Nje vend demokratik apo kapitalist, quheni si te doni, ka nevoje per borgjezine e tij. Dhe ja borgjezia u krijua dhe po krijohet. Atehere pse ankoheni?!

 9. The One says:

  Bravo Mentor!! Dhe jo Vetem per kete person qe permender, por per te gjithe politikanet

 10. Lani says:

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

 11. Dallga says:

  Po ca merresh me Nanon ti Mentor dhe keta komentuesit e shtirur …! Nanua ka 13 vjet qe eshte larguar …shiko keta derrat qe kan hyre si ne parcele te misrit qe nga Saliu e deri te keta te tanishmit …!

 12. Genci shoku Benit says:

  Ore MENTOR që po na jep mend, lere Tosin të në hall te vet po shiko Fullanin që fshin djersën me 500€ dhe del i pafajshëm. Palo gazetarë!!!

  1. katarakti says:

   Or idiot. Kur Mentori shkruan per Nanon, nuk do te thote qe Fullani dhe te tjeret duhet lene te bejne palle. Ai ngre nje problem. Drejtesia pastaj duhet te beje punen e saj. Pa dashur thashe “drejtesia”! Po ata jane edhe me hajdute se Nano! As Nano, as Fullani dhe kompani nuk duhen lene rehat. Por mos prisni asgje nga kjo klase politike. Jane te gjithe njelloj. Qe te denohen Nano, Basha, Berisha, Fullani dhe kompani duhet bere nje revolucion, siç bene francezet me 1789-ten. Kur i prene koken edhe mbretit dhe oborrtareve te tij. Por ato kohe shkuan dhe vane. Tani lereni Nanon e kompani dhe argetohuni me Big Brother, Portokalli etj etj.

 13. Deti says:

  Po c’tu kujtua Nanua ty Mentor apo keshtu te urdheruan padronet …servil….!!!

 14. NjeQytetarOptimist says:

  Brravo Mentor..

 15. jo per gje..... says:

  Kikia qe po na can trapin me budallalleqet e tij te njepasnjejshme te merret me ata qe vertete e meritojne apo me mire te merresh me Nanon qe eshte tek e fundit nje njeri paqesor dhe tolerant! Po Kikia si gjen akses ne media dhe kush e paguan qe te vendos emrin e ti (te cuditshem!) ne lloj lloj pacavuresh qe botojne mediat shqiptare?

 16. Erint says:

  Bravo per artikullin.

 17. Shvejk says:

  O Kikiriki, sikur Nano te fitonte nje qindarke per cdo here qe i keni lare kembet ti me koleget e tu, sot do ishte miliarder.

 18. Leon Rrapini says:

  Mentor Kikia, me propozimin e argumentuar, tregohet personaliet i madh, perkufizon ate qe e di chdo Shqiptar, qe jeton dhe mba familjen me dnersen e vet dhe qe i sherben prones qe ka arritur ta trashegoje. Por propozimin aktualisht nuk e perfshin Vetingu, por vetem kronika e kesaj epoke destabilizuese, shkatruese e shtetit dhe dinjitetit kombetar qe fillon me emrin e trete te Partise Bolshevike te Shqiperise te quajtur PSSh me kryetaf Fatos Nanon, Prijesi i Shqiperise qe bisedoj koke me koke me Miloshevichin, duke i quajtur Shqiptaret e Koslves “Komuniteti Kosovar”. ETJ.

 19. Kelllira says:

  Bohet vetem si e boni shoku Enver: Ne burg dhe pastaj shohim nese i ke te tuat apo jo. Te ligjshme apo jo.
  Jo me hetim si thote Kikia.
  Pse s’ta mban ta permendesh burgun Kikia?!

 20. Peço says:

  Mentor, ju jeni gazetar apo mbret i shqiptarëve? Sepse kjo fjali juaja është e denjë për një monark: ” Është e rëndë, fyese, neveritëse të shikoj ishkryeministrin e VËNDIT TIM të kapardiset kështu me paratë që ka bërë duke zhvatur buxhetin e VËNDIT DHE POPULLIT TIM, më të varfërit në europë.” Sa pordhë të mëdha doni të nxirni, or të uruar, kur bythën e keni të denjë për ta vendosur në një stol druri dhe jo në një fron mbretëror!

 21. Leon Rrapini says:

  Mentor Kikia, me propozimin e argumentuar, tregohet personaliet i madh, perkufizon ate qe e di chdo Shqiptar, qe jeton dhe mba familjen me dnersen e vet dhe qe i sherben prones qe ka arritur ta trashegoje. Por propozimin aktualisht nuk e perfshin Vetingu, por vetem kronika e kesaj epoke gjitheansisbt destabilizuese, shkatruese per ne ne teresi dhe dinjitetit kombetar,fillon me Fatos Nanon si prijes i Partise se rinovuar per here te dyte dhe si kryeminister i Shqiperise bisedoi koke me koke me Miloshevichin, duke i quajtur Shqiptaret e Kosoves “Komuniteti Kosovar”. ETJ.

 22. Zgalem says:

  Fatos Nanon e urrej aq sa dhe Berishen . Ne shkrimin e Mentor Kikise ka nje fraze , qe flet per 13 vjet te tij larguar nga politika . Keto 13 vjet nuk ka as nje indikacion politik . Eshte politikani i vetem i 1990 , qe ka dhene dorheqje reale . Nuk eshte cfaqur ne skenen politike . Kjo nuk do te thote , se eshte engjell . Eshte me djall , se sa mund te parfytyrohet . Ka organe , qe i gjejne rrenjet e pasurse marramenshe te tij . Po qe se pasuria vertetohet se vjen , prej gruas se tij te dyte , kjo eshte tjetr pune . gjithsesi dhe kjo ka nje dyshim , prandaj duhet te verifikohet ne se gruaja ekzistuse ka pasur favore nga shteti shqiptar , qofte dhe nje priilegj te vogel , pasuria e saj eshte toina , jo e gjeneralit , qe eshte perfolur se kjo grua ka qene prane tij . Nuk ma do edukata ta quaj lavire , jo thjesht se eshte e pasur , po rruget e pasurimit ne kapitalizem , jane nga me te ndryshmet . Ka dhe lavire , qe pasurohen . Te jemi me te sjellshem ndaj lavireve . Ato dihet si e kane pasurine , ndersa politikanet nuk u dihet orgjine e pasurive . Ne kete kuptim , laviret jane me te ndershme se politikanet , qe pasurohen direjkt nga buxheti i shtetit te varfer shqiptar . Jam i te njejtit mendim me Kikine , qe Nno ishte dhe mbetet hajdut . Zgalem

 23. Shkodrani says:

  Nuk eshte e veshtire per kta plehra kta e dine veten aq te forte sa hapur kan dal sepse pervec komunist te ndyre jane por edhe hajdute me cizme nga 1945 e deri me tash kta na qeverisin iken baballaret e tyre erdhen kelyshet e tyre qw nga saliu nano ruci meta rama basha te gjith jane per burg te perjetshem sepse denimi me vdekje nuk asht ma e mundur per ahkak te mareveshjes me europen edhe gjith botes por per kta ma mire burgu i perjetshem pastaj me rradhe i nxjerin vet paret pa merak edhe ku i kane edhe bizneset e tyre me ato vk oligark qe i quajnse sejmen jon vec paret e tyre mbrojn do mblidhen miliarda dollare edhe vihet e drejta ku i takon edhe shqipja ska nevoje me per ndihma paret jom aty edje jasht se vijn pa merak sjan burra kto pak ti shtrengosh tregojn gjith jeten ckan bere e cfare dreqi race jane fara e keqe e komunizmit duhet te zhduket njehere e mire nga shqipja kto jon 5 perqind e shqipes ma mire 95 perqind se kta pisat 5 perqind e shqipja shkon bohet si shtet evropian si i takon te jete tung posht komunistat rrofte demokracia

 24. Mmoisiu says:

  Detii dallga dhe Genci duhet te jeni I njejti person,po pse u shqetesuat qe permendet TOS kazino ,apo jeni kelyshat e tij,le te fillohet me njerin dhe pastaj te tjeret !

 25. Lani says:

  Nano Derri e shtypi nje njeri me makine ne Durres e coi ne boten tjeter dhe nuk i hyri gjemb ne kembe.Dhe ky makinave sduhet tu degjoje emrin,,,po jo i dashka dhe luksoze qeni.Ky ka vjedhur si derri gjakun e shqiptareve.Dhe gruan qe ka ja beri Asfalia greke.Imagjinoni sa i demshem ka qene kur ishte kryeminister ky derri qe ndjek moden si pederast.I lumte gazetarit per artikullin.

 26. Kukuleci says:

  Po pse o kikiki e keqeia e atij vendi nga Fatos Nano i ka ardhur,nga liberalet s’vjen e keqja tregou pak burre o njeri aty hajdutet jane dhe kriminelet me te medhenj aty koka e krimit eshte sali shpellari dhe banda e tij ….pik o gazetar cfar dreqi jeni.

  1. katarakti says:

   A e vute re?! Dolen disa menjehere te na e bejne Nanon engjell. Qe asnjeri nuk ka te drejte te merret me te se ka qene hajdut i mire! Liberal! etj etj. Njerez te paguar ose me trurin dhe ndergjegjen e nje kacabuni!

 27. Azio says:

  Ore ky fare Skypion,ka shume mundesi te jete vet Sali krimineli.
  Arsye e thjeshte.
  Gjuha e perdorur ne kete koment dhe ne te tjera,eshte ekzakt e Saliut.
  Vazhdo Skyipon,vazhdo.Reci eshte bere gati.Po te pret ty dhe kelyshet e tu.

 28. asd says:

  Para disa vitesh po kaloja ne golem prane nje fshati turistik me vila superlluksoze, pishina dhe makina te shtrenjta te parkuara. Tek dera ishte roja i kompleksit. U afrova me kuriozitet sepse me beri pershtypje (ne ate kohe) ky lluks ne kete vend te varfer. Pyeta rojen – Ore kush i ka keto vila kaq te bukura, kush i ka blere ? Pergjigja e tij ishte – Jane te gjithe administrata e Tiranes vlla. Ministra, drejtore drejtorie, sekretare, ndonje deputet…
  Mbeta i shokuar. Ne kete vend eshte vjedhur hapur, pa dorashka dhe ne menyre sistematike pa patur asnje lloj frike. Kane vjedhur ata qe kane mundur ne dem te pjeses tjeter. Ka 28 vjet qe sportelet e zyrave ne shqiperi kane qene te tejmbushur me varfanjake qe paguajne fatura, sherbime, kontrata, bileta, viza, pagesa etj etj. Ku mendoni se kane shkuar ato para ? Politika shqiptare ka vjedhur se pari zgjedhjet, dhe me pas gjithe ekonomine dhe gjithe shqiptaret. Parate futen ne sportele te felliqura dhe dalin nga tenderat publike. Nano, berisha, Rama etj jane kapo te krimit te ketij sistemi. Por nuk jane vetem ata. Ingranazhet jane vajisur mire ne gjithe makinerine.

 29. xhemal says:

  po cgazetar eshte ky kur flet per kontroll te politikes nga rruga .demokracia ka istitucione .kushtetute .ligje ato duhen vene ne Pune .nuk mund te flasim pa argomenta per cdo figure politike kushdoqofte se kethehemi ne akuzues te rendomte .me fantazi e figura hajdutesh.une mendoj se nje ishkryeminister.i ka mundesit te jetoje mire per shume e shume arsye.po kur ta akuzojne duhen prova konkrete keshtu si flitet i bejme te gjithe njelloj gje qe seshte e vertete .plote difekte e gjynahe ka politika po tu veme emrin gjithrckaje dhe te leme drejtesise per te dhene ate qe meriton secili e beme politiken gogol keshtu i largojme njerezit te matrrin pjese keshtu vine ne pushtet diktaturat.shpresoj te mos ndodh

 30. HQ-18 says:

  Eh , do vijë dita e do ta shikoni kush janë 140 banditët e parlamentit..

 31. Sit back and relaks■●▪ says:

  Mentor na e rifreskon pak memorien te lutem duke na thene se ku ishe ti kur nano vidhte, rama vidhte, berisha vidhte? po flas per kohen kur vetingu as qe dukej ne horizont. keto qe thua zotrote i thote edhe me idioti i lagjes time cdo dite, i thone te gjithe ata qe rropaten mga mjesi ne darke ne pune dhe thyen koken miu tek llogaria e tyre bankare, nderkohe qe nano dhe jo vetem ai jetojne mbi mjaft mire pa zene asnje pune me dore. psh mentor pse nuk pyet fevzon se ku i gjen leket nano, pse nuk pyet sandrin apo vjollcen e topit, pyet dhe biznesmenet multimiliarder qe na ngrene dhe shoqeri si Balfin apo ku di une, pyet ndertuesit, firmat qe kane fituar tendera etj se ku i gjen leket nano. pyeti se do e gjesh pergjigjen brenda.

 32. Sit back and relaks■●▪ says:

  Mentor na e rifreskon pak memorien te lutem duke na thene se ku ishe ti kur nano vidhte, rama vidhte, berisha vidhte? po flas per kohen kur vetingu as qe dukej ne horizont. keto qe thua zotrote i thote edhe me idioti i lagjes time cdo dite, i thone te gjithe ata qe rropaten mga mjesi ne darke ne pune dhe thyen koken miu tek llogaria e tyre bankare, nderkohe qe nano dhe jo vetem ai jetojne mbi mjaft mire pa zene asnje pune me dore. psh mentor pse nuk pyet fevzon se ku i gjen leket nano, pse nuk pyet sandrin apo vjollcen e topit, pyet dhe biznesmenet multimiliarder qe na ngrene dhe shoqeri si Balfin apo ku di une, pyet ndertuesit, firmat qe kane fituar tendera etj se ku i gjen leket nano. pyeti se do e gjesh pergjigjen brenda..

 33. Kaviari says:

  O komentator mire dlisni neper portale pse jo! Ju beni derr derr ata pasurohen! Hani mut hani se ata hane kaviar o popull car!

 34. Spectrum says:

  Te ishte per ne popullin trim dhe liridashes Nanua Panua Saliu Meta Peta etj do vazhdonin te leviznin me mazerati, dukati,dhe Aliu do pinte murati po e kane llogarine me SHBA-te dhe do ti dorezojne te gjitha do ti shikoni qe do perfundojne ne burg si paliaco

 35. H says:

  Aman mos na prekni karminën ore , se ajo paret i ka vënë me djersën e ………dafllakut.

 36. rexha 10 says:

  MENTORI ESHTE NJE GAZETARE MODERATORE.DUKE DITUR SE KETA PALO KRYEMINISTRA JANE TE GJITHE NJE LLOJE ,KU: NJERI TE VRET PER TE VJEDHUR,TJETRI PIJANEC, DHE KUMARXHI,,KY TJETRI SUPOZOHET SI ATE I SHENJTE.KURE VJEN PUNA QE I PERMENDE ME EMRA ,DALI TE GJITHE LLUMI I VENDIT.NUKE NGELET GJE TJETER ,VECSE TE VENDOSIM KRYEMINISTER DONALD LU.EDHE KY PO TA PYESESH PER KRYEMINISTRAT ,SE SI JANE,PERGJIGJA ESHTE SE JANE PERSONA SHUME TE MIRE.
  PRA EDHE KY NJELLOJE SI ATA. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,CFARE DUHET QE TE BEJME??????????????????????????????????????

 37. rroku says:

  Vezhgim shum i sakte, brravo por po te ishte vetem ky gangater politik hallall por ketu nuk numerohen keta bandite qe hyne ne politike me nga nje pardesy doku te bardhe dhe sot me ” rrogat e shtetit” jane bete miljardere, filloheni vetingun me Fatosin, Saliun, Ilir FLORIRIN.

 38. Mentari says:

  Fatos Nono nuk eshte gje tjeter vecse nje nga Spermat Enveriste dhe Lavra Komuniste te asaj Sperme.Sperma Enveriste prodhon vetem Lavra,shushunjza dhe kriminele me damke.Edhe sot qeveria shqiptare eshte e akupuar nga sperma enveriste dhe Lavrat komuniste.Per derisa ne administraden e shtetit shqiptar do te jene sperma dhe lavrat shteti dhe populli shqiptar do te vidhet e masakrohet ne cdo minute,dite apo vite.Ata qe nuk duan ta e pranojne dhe degjojne te numurojne vtet e sundimit te shqiperise nga keto sperma e Lavra,!944-1992 dhe 1997-2005 ,2013- derisa ky vend te vdesi komplet.Partia e Punes se djeshme dhe po ajo sot me pseudonimin Partia socialiste ka prodhuar dhe prodhon me mijera kusare si Fatos kurvari,bixhosciu,mashtrusi. Ai fatosi eshte njeriu I jauj I super degjeneruar e I korruptuar ashtu sic jetu ju te gjith.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *