Mustafaj: Kërkesa e opozitës për vetting në politikë spektakël, dekriminalizimi është i mjaftueshëm

Besnik Mustafaj e cilëson nismën e PD-së për vettingun në politikë si prirje për spektakël.  

I ftuar në rubrikën “Opinion” në “Neës24” Mustafaj tha se dekriminalizimi është i mjaftueshëm për vettingun në politikë.  

Gjithashtu Mustafaj tha opozita duhet të përqendrohet më shumë tek reforma zgjedhore, pasi sipas tij kjo e fundit nuk ka avancuar. 

Vettingu në politikë, prirje për spektakël nga opozita. Dekriminalizimi është i mjaftueshëm për vettingun ne politike.  

Reforma zgjedhore i intereson shumë opozitës.  

Reforma është e mbajtur nga legjislatura tjetër. Ky është një tregues i mungesës të bashkëpunimit për të ndërtuar sistemin”, tha Mustafaj. (TemA) 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Mustafaj: Kërkesa e opozitës për vetting në politikë spektakël, dekriminalizimi është i mjaftueshëm”

  1. Shqupisti says:

    Si pelqen vet vetingu hajdutit dhe kerkon dekriminalizim , po vjedhjet qe ke ber ti pler me rrugaçet e politikes ne populli do i pagujm ,ku i bet vilat me rroga nga 1.5 milion lek te vjetra , na tregoni pak , njerve ton po i qiet nena ne emigracion marin nga 2 milion lek shqiptare dhe mezi i dalin per nje rrug shqiprie leket ju plera keni ber keshtiella .10 vjet nga 1.5 milion lek te vjetra 150 milion lek te vjetra bejn po drekat qe keni ngren nga 150 mij lek dreken e darkat , po leket per qefe dhe rrug jasht shtetit ku i keni gjetur shkerdhata te degjenerum , don te mbroj hajdutllekun e vet dhe kolegve te vet plera pa moral yyyt malok shkerdhat.

  2. Zgalem says:

    Nje nder gjykimet me te drejta per vetengun e politikaneve te inicuar nga politika . Mustafai ne shumicen e rrasteve eshrte shume me objektiv se te gjithe drejtusit pdiste , t marre se bashku . Zgalem

Lini një Përgjigje te Zgalem Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *