Taulant Balla-Bashës: O jurist mediokër që duhet të na tregosh diplomën, ja kush të heton ty, mua, Ramën e Metën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i është përgjigjur nga Kuvendi Lulzim Bashës, për vetingun në politikë.

Ai e ka cilësuar Bashën një jurist mediokër, pasi politikanët në fakt hetohen nga Prokuroria.

Hetimin tim, tëndin, të Metës, Ramës e kujtdo tjetër mund ta bëjë vetëm SPAK e BKH.

Jurist mediokër që duhet ti kërkojmë edhe diplomën, akuzove Kuvendin se nuk po publikohet propozimi yt po aq mediokër sa edhe nisma që përfaqëson.

O jurist, o Lulzim, ka një nen rregullorja, është neni 77 për shqyrtimin e nismave, e ke depozituar të premten, seanca e parë është sot.

Juristit Lulzim i qenka mohuar e drejta e propozimit?

O Jurist, o Lulzim, nisma për rishikimin e Kushtetutës, kryetari e njofton Kuvendin në seancën plenare dhe iu shpërnda deputetëve teksti i projektligjit.

Në orën 10:03  u njohëm me propozimin në tavolinat përballë karrigeve bosh, të juristit Lulzim dhe deputeteve part time.

Nisma jote është që politikë të autohetojë vetveten, ndërkohë që mes SPAK e BKH e bëjnë organet e pavarur të drejtësisë”, tha Balla.

“Të hetohen që të gjithë politikanët Lulzim . 

Vitngun nuk mund ta bëjnë disa kukulla të zgjedhur nga politika. 

 Vitingun e politikanëve do të bëjë reforma në drejtësi. 

SPAK-u dhe BKH apo FBI e re shqiptare do të asistohet në dy vitet e para nga ndërkombëtarët dhe do të hetojë politikanët e korruptuar Lulzim. 

Basha përbetohej mbi bustin e Azem Hajdarit se do ta pastronte politikën nga lidhja me krimin, harron se mbi të rëndojnë akuza më të rënda”, vijoi Balla. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Taulant Balla-Bashës: O jurist mediokër që duhet të na tregosh diplomën, ja kush të heton ty, mua, Ramën e Metën”

 1. Zigur Qarri says:

  Hama,ham,ham….zagari rames bën adetin.
  Dhe ky debil qe gjithshka e kthen ne personale,eshte numri dy i PS-s?!!!

  1. ben says:

   A ka ndonje njeri afer ky taulanti qe ti mesoje se nuk shkruhet dhe quhet “viting”
   Po “veting”
   Ca mund ti thuash Nr 2 te rilindjes per “vitingun” a thua e kupton valle????

 2. Kalec Dega says:

  Po me ne fund doli dhe nje Tualet nga Berzhdica/Berzhicka e Librazhdi qe e ka seriozisht vetingun e miqve dhe tijn.

 3. Petrit says:

  O Taulant Palla.
  Kur opozita ju fliste per avionet e droges ju qeshnit dhe talleshit sikur ishin avione per speekatjen e mushkonjave.
  Ne te vertete ishin avione droge.
  Kur opozita ju fliste per deputet të inkriminuar ju qeshnit e thonit qe nuk eshte eshte e vertete.
  Kur opozita ju fliste per kryetar bashkishe te inkriminuar ju qeshnit e hidhnit batuta.
  Ne te vertete ju dolen mbi 30 kryetar e anetare te keshillave bashkiakë te inkriminuar.
  Tani qe laku Po ngushtohet per dite per rilinasit kriminelë po mundoheni ta beni sa me “qesharake” sipas jush.
  Ti shoku Taulant Palla je nder te paret qe kjo nisme e opozites do te te nxjerrë nje here e mire nga politika dhe do perfundosh ne burg.

 4. Lizga says:

  Te lumte goja, Taulant….mbeshtesim reformen ne drejtesi….Respekte per punen tuaj

 5. Kombi says:

  KETU ESHTE TE QESHESH ME LOT , NGA MUFKAT QE NXJERRIN IDIOTET E PARLAMENTIT QE DREJTOHEN NGA LULI QE ESHTE DERI NE FYT ME AKUZA NGA ME TE RENDAT .

 6. Kombi says:

  DITET E FUNDIT, PO I AFROHEN TE GJITHE POLITIKANEVE ,QE KANE VJEDHUR DHE ABUZUAR ME KETE SHTET TE VARFER DERI NE PALCE . DO TE LARGOHEN ME BISHT NE SHALE .
  MJAFT PO NA BEJNE MORAL . ✌👎🖕🖕🖕🖕🖕🖕

 7. ALBAN DEGA says:

  Editorial

  PO SA TE TRASHE PASKAN QENE MORE ZOT !?

  Vodhen, vrane, placktiten, rrenuan sa deshen e si deshen per 13 vjet e tani orvaten me cdo mjet e me cdo menyre te mbrojne edhe mallin, edhe parate edhe pasurite e vjedhura nje populli e shteti te tere !
  Cfare i dine shqiptaret keta hajna me cizme e vrases serial me plumba e vrases me fjale !
  A mund te bejne vetingun e politikes politikanet me kryekriminele qe ka pase ndonjehere Shqiperia !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se ti vendosish ujqerit te ruajne melcite !
  Paskan menduar te marret pa marre se do te rrine perjete ne pushtet dhe se do te gezojne djersen e gjakun, parate e pasurite e vjedhura popullit te vet e Shqiperise !
  Po sa te trashe paskan qene more Zot !

  ALBAN DEGA

 8. Isa says:

  Vetingun e votuan te gjithe pse nuk presin rrezultatet

 9. Xx says:

  Komisionin e vetingut per politikanet, Lulja e ka bere gati, do jene; Shkelzeni, Armina, Argjita, Jamarber Maltezi dhe Zigur Qarri.

 10. Ilir says:

  E kam qejf kete,derrkucin Balla.

 11. Tavarish Lylushi says:

  O Taulant! Po cfare diplome te tregoje ky pinoku i klanit kriminal te partise se plakut Mere? Ai ose ka bere ndonje dokument qe ngjan si diplome ose ka blere ndonje diplome me parate e krimit qe ai perfaqeon.Sa per njohurite qe ai ka si jurist i thencin,lere mos e zgjat me,se te ben per te vjelle.Aq simpatik duket ne televizor ky koqja i partise aq i zi dhe i poshter eshte nga brenda.S’ka as din as iman,hedh gurin e fsheh doren,vetem ne 21 janar nuk e fshehu dot doren dhe po ashtu ne rrugen e kombit i shkreti.Se dhe Albtekinin po ja mberthejne,kurse per lobimet me ndihmen e Putanices ruse ja ka kapur FBI-ja amerikane dhe pritet ta therrasin ndonje dite kete kerme te degjeneruar deri ne rreze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *