Berisha e pranon i dëshpëruar: Edi Ramën nuk e mundim dot kurrë me zgjedhje, na duhet një grusht shteti

Sali Berisha e ka pranuar i dëshpëruar, se Edi Ramën nuk e mundin dot kurrë me votë.

Ndaj ai ka thënë se duhet një grusht shteti.

“Unë për vete do të bëja gjithçka që Edi Rama “të kthente patkonjtë” edhe me mjete që ju mund t’i kritikoni. Cilat mjete?

Në kushtet e grushtit të shtetit nuk ka asnjë justifikim. Sot Rama po qeveris në kushtet e grushtit të shtetit.

Me Ramën në pushtet opozita nuk vjen dot me votë.

Armik më të egër se Edi Rama në pushtet nuk ka opozita. Ai është më keq se Ramiz Alia.

Ai duhet nxjerrë për leckash nga zyra.

Si mund ta mundësh me zgjedhje? Shko bëj zgjedhje në Kiras! Shko bëj zgjedhje në Dobraç! Shko bëj zgjedhje në Vlorë!

Sot janë 4 djem nënash të grabitur.

Kjo polici në bashkëpunim me kriminelët, po fsheh krimet.

Janë marrë deponime të fshehta në komisariatin e Fierit sepse njërëzit kanë pasur frikë ti bëjnë në Vlorë.

Zgjedhje me këtë në pushtet nuk mund të ketë. Populli duhet të kthehet në uragan që duhet ti thotë “ik qërrohu nga zyra”.

Qytetarët duhet të ngrihen me guxim. Këtu jemi në kushtet e një grushti shteti.

A do të hyjë opozita në zgjedhje me Edi Ramën? Duhet të ikë Rama.

Me Ramën në qeveri nuk ka zgjedhje. Është vetëvrasje për opozitën nëse shkon në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër. Kjo është thirrje për mosbindje civile” , tha ai.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

38 komente në “Berisha e pranon i dëshpëruar: Edi Ramën nuk e mundim dot kurrë me zgjedhje, na duhet një grusht shteti”

 1. H says:

  Ky eshte qëllimi i derrit malokut. Të vijë në pushtet me çdo çmim dhe vuajtje që do i paguaj populli shqiptar.

  1. Komentuesi says:

   Ti hash koqen e mutit Edi Rames ti Sali Berisha,te lyesh edhe koken,e te befte mire.Maskara,dashke dhe grusht shteti mor mut muti,se pak halle ka shqiperia por do dhe grushte shteti. Ti qen bir qeni e provove njehere me arkivolin e Azem Hajdarit ne krah,por nuk te shkoi.Pis muti.Kur do vdesesh ti dreq njeri,te shpetoi shqiperia. O hale gomari.Jo more jo nuk ke per ta mare pushtetin kurre.Ti kerkon ta maresh me force,por ka rregulla demokracia dhe nuk te lejon njeri.

  2. Shqiptar says:

   Edi Rama largohet nga pushteti ashtu si erdhi. Me votë. Rruge tjeter nuk ka. Berisha e di se opozita me vote nuk vjen dot ne pushtet dhe kjo e cmend. Vetem vota e sjell opoziten ne pushtet. Rruge tjeter nuk ka.

 2. ArtaMarkuZgjohu says:

  Keto qe keni shkruar, bejani tag Arta Markut. Per thirrje publike per te permbysur me grusht shteti rendin kushtetues ne perendim ti hedhin prangat ne deren e studios televizive.

  1. peter says:

   Bravo,mua sa me shume kalon koha aq me shume me forcohet bindja,qe ne si popull na ka mallkuar zoti.jemi denuar te prodhojme Salinj me shumice,dhe po me te njejtin ritem deficit total te burrave(edhe grave)qe ti djalin zot dhe te aplikojme ligjet e ketij vendi .Per fat te keq edhe abasadori Donald Lu shkoi dhe beri komplimentin Sali efendiut si njeri qe e ka perkrahur kete veting,kush e duron tání plákun mere deklarata te tilla luftenxitese?

 3. Lennard says:

  Po si lejohet ky Zaberhane te llafose hapur si kriminel???

 4. BRSS says:

  BEJE GRUSHTIN E SHTETIT ME HORRA SE ATA TE VIN TY PASTAJ DO SHKOSH TE PIDHI SHEQERES PROVOJE MOR SHKERDHATE PROVOJE SE PO TE VJEN FUNDI SKE KU VETE DO JAPESH LLOGARI PER ÇFAR KE BER PUSHT MUTI RRACE E QELBUR KRIMINEL

 5. Vlonjati says:

  Ky eshte nje plere si Edi Rama vete, por per nje gje ka te drejte, qe Edi Ramen me kete klime rendi dhe sigurie qe eshte ne vend nuk e mundin dot. Pra ketij po i vjen i nat pse Edi Rama i ka vjedhur formen e te berit politike, pra duke u bazuar tek te fortet dhe jo tek politikat ne dobi te njerezve. Esi Rama si kurv burre qe eshte territore te tere ne vend ja ka lene ne dore te krimineleve. Ne veri te vendit nuk afrohesh dot, lere pastaj te besh zgjedhje. Ne shqiperine e mesme jane biznesmenet qe ti blejne votat, ne jug gjysma jane komunista moterqira qe edhe mutin ne koke po ti besh prape PS votojne, kurse gjysma tjeter duke qene se perfitoje nga hashashi nuk ka alternative tjeter. Por ne fund a perfitojne shoqeria shqiptare nga kjo klime qe Edi Rama, si nje moterqire i denje qe eshte, nje dishepull i pa shoq i metodave te Saliut, ka instaluar ne vend??? Kujt do ti rruhet bytha ne te ardhmen te merret me zgjidhjen e halleve te njerezve kur e di shume mire qe diten e zgjedhjeve po zgjodhe te votosh, me pistolete te koka do zgjedhesh ate qe te thone. Keshtu qe Sali kurva e ka te drejte konstatimin qe ka, ne keto kushte qe eshte shqiperia nuk hyet ne zgjedhje. Dhe cfare irone: Ne 2013 ishin 1 milion shuplaka te karit qe perzune Saliun!! Gjithe ai kapital njerezor u hodh poshte dhe sot eshte me e lehete te kesh 1 kry bandit nga mbrapa dhe nuk te ha me kari as per 1 milion shuplaka as per 1 milion kurva!! Po pate banditin ne xhep i ke te gjitha!

  1. fieraku 71 says:

   Koment fantastic.dhe Mero gelbaza qe ferkon duart se Edi rama do rrije nja 24 vjet te tjera dhe duke u rrjepur shqiperia ben lek dhe ai

  2. ... says:

   o vlonjat kam qire nje pith nga vlora po derr pidhi,mos ka qen gje motra jote se me ka kenaqur shume,po qe se eshte motra jote ma dergo telefonin qe ta qij prap se me ka humbur,mos humb kohe kote me politike,po merru me motren qe ta palloj prap,beje kete per mua o moter qire.

  3. Genti Nika says:

   More pleh “vlonjati”. Rames i dha voten populli. Moterqire je ti dhe ata qe lehin si langoj neper blogje. Ti do kesh qene nder ata qe I thoshin Vasil Rucit. Kopetenti te na fale. Moterqira jemi ne. Vlores ti i rruan lesht se Vlora ka burra dhe jo vemje si ty. Bajge vicidoliste.

 6. Klimax says:

  Me sa duket Rama te paska vjedhur menyren se si mbahet pushteti more qerrata! Prandaj, mos e krahaso me Ramiz Aline, por mire eshte te rikujtosh dhe analizosh vitet e tua ne pushtet, vitet e vjedhjeve te votave, vitet e shtypjes se opozotes, vitet e vrasjeve, te droges, vitet e urrejtjeve krahinore qe shkuan ne pragun e nje lufte civile, vitet e korrupsionit, vitet e plehrave dhe shurtoreve gjihtandej, vitet e spitaleve dhe shkollave pa dyer e xhama ne dritare, vitet e baltes, te mungeses se ujit e dritave, vitet e emigracionit, vitet e firmave piramidale ……………., vite keto qe ti mbi te gjitha kurre nuk mesove te shprehesh ne shqip nje fjali te vetme e jo me te qeverisje me ligje demokratike!

 7. Toni says:

  Le ta drejtojxeni grushtin e shtetit

 8. Sali bisha says:

  Ka te drejte qe e thote. E beri nje here dhe nuk i hyri gjemb ne kembe. Madje Fatos pijaneci i dha edhe celsat e kryeministrise.
  Pse mos ta beje prape?!

 9. Kalec Dega says:

  Mos i kujto Grushtin e shtetit Ramutit se do hyje ne Cader 2 dhe do mbijetoje.

 10. Skrapaliu says:

  IK o MALOK I PA BESE, o shurdhjes e serbit , ti dhe ai vlonjati qe ka folur me siper jeni fundurrina e ketij kombi…

 11. Naim Frasheri says:

  Të Qifsha Shtetin e Prokurorin, kur Ky Kriminel ben Thirrje hapur per Grushtshteti.

 12. Koço says:

  Ky qen i Zgjebosur , Ky qen Mërxho që nuk pushon së hangullirë si kafshe shpellash, kjo fytyrë e qelbur e cila tremb e trondit cdo shqiptar i cili kërkon ta jetojë jetën me pune , dinjitet e qetësi , duhet të kërkojnë arestimin e prangosjen e këtij maskaraj , këtij Përbindeshi . ketij monstëre e Gjakatari , dhe përse jo të mos vihet ne ballë të kesaj kryengritje të kësaj bande halabakësh të strofullës së Shqupit , opr mos harojnë të marin edhe pjellat e soj e sorollopat e nën udhëheqien e Prijsit , Pinjollit Shkëlzen BËrishës këtij “Miljarderit e Partiotit të Madh i cili me Djersën BY … ka mundur të bëhet Shehik dhe që ka shumë të drejtë të jetë në krye të ” Revolucionit Demokratik ” dhe përse jo të Sakrifikohet të bjerë në fushen e beteljës së nderit, Për të Mbrojtur Pasuritë e tundeshme e të pa tundeshme tëcilat ja ka dhuruar e lene me testament ” Qoftë Largu ” e që Ky Popull me anën e këtij pushteti të dalë nga Vota e Tija kërkon ta gjykoje , Nënshkoje e Konfiskoje Xhelatin Berishë me gjithë pjellat e skortat e kësaj rrace ” Trimash ” për vjedhje , vrasjesh e poshtërash pa fund ? ” Çdo e Keqe e ka një Fund dhe doemos duhet paguar edhe me kokat e këtyre halabakëve të pa skrupullt , të cilët në emer tënd e për të mirën o Popull kërkojnë Gjak e Marjen e Pushtetit me Dhunë , Se me votë nuk e marin dot se Popullit i është bëre “Magji ” dhe Voton vetëm për Partinë Socialiste dhe Sytë e Bukur të Edi Ramës e nuk voton me Qamet per Qoftë Largun Kriminelin Sahli as për Lulash Qurashin as për Halabakët e Mercenarët e Mergatës së Shqupit , Do jenë Votimet e Qershorit të Vitit 2018 të cilat do fshijnë nga faqia e ketij trualli , gjithëfarë soj Hordhish , Faëe Zinjsh , Kërma e gjithë farë Zvaranikësh e Halabakësh të grupuara tashmë nën “Flamurin e Hollanzo – Rusit – Lulëzim Myncyrë Ndjellësit ” Krye Trimit të përzgjedhur për ta marë Pushtetin e Fronin me Armet e Qoftë Largut ,Xhihadistit Sahli i cili armatosi bandat në vitin 1997 .Shqipërisë i duhet një Opozitë E Re e perfaqësuar nga qytetarë me vlera , jo si kjo Bande Maskarenjësh , Faze Zinjësh , Anti Demokratike , Anti shtet e Anti Integrim Evropian.

 13. ziza says:

  me ne fund e kuptove se sun e mundish Edi Ramen , a grushtshtetet kan vdekur se nuk jeton ne afrike por je ne Europe . Bravo rama je i pamposhtur vec perpara .

 14. Cobo says:

  E dika qe se mund dot Edi Ramen. Jo per arsyen qe paraqet por se Rama ka ide te qarta zhvillimi dhe eshte punetor. Ka punuar kur ishte kryebashkiak e vazhdon te punoje, prandaj e duan dhe I japin votat.

 15. Vert says:

  Hec perpara!
  Inati ti cofte femijet ne arkivol perpara teje!
  Ishalla ti sjellshin cope e cike sic bere kete vend!

 16. Kulufi says:

  Kaleci me Vlonjatin thithjani Rames njeri bolen e majte tjetri te djathten se te mesit ka vite qe e thith vetem Sala.

  1. AZ... says:

   O kuluf Ke te drejte qe thua njeri te majten tjetri te djathten se ate te mezit e Ke ne bythe ti me kulufet e tjere

 17. Halil says:

  Quditem si mundet bashkimi evropian ti kerkoje shqiperise mbylljen e spitaleve te psikiaterise perderisa kemi akoma njerez me te mbeta mendore te cilet paraqesin rrezikshmeri te larte per shoqerin shqiptare.

 18. Jimi says:

  Ti ja ke marre doren grushtit te shtetit! Kjo qeveri e zgjedhur ne menyre demokratike, po nuk u bind me te bute, qer te leshoje karriket atehere coji nja dy tre qind kamikaze nga Mamurrsi dhe zgjidhet paq kjo pune!

 19. pokeristi says:

  Eshte e pabesushme,e pa konceptueshme,e pa degjuar,unikale ne boten demokratike te ketij planeti qe nje shtetas,ne nje emision televiziv te beje thirje te tilla fashiste.
  Jemi pellumba paqeje.Prandaj te gjithe na duan.

 20. Malo Kanina says:

  Rama mundet me zgjedhje, dhe fare lehtë zoti Berisha, vetëm nëse realisht PD shkëputet nga kthetrat e tua dhe të sejmenit tënd. Dhe natyrisht, jo në aleancë me LSI e ku di unë. Sot janë kohë të reja dhe duhen njerëz të rinj. Por jo të rinj si dhëndri juaj, Ervin Salianji, Grida Dume, Klevis Balliu, etj. Kjo do të thotë thjesht vazhdimsi juaja me bijtë tuaj. Kështu vërtetë nuk vihet kurrë në pushtet. Mjerisht, trashëgimija juaj zoti Berisha është përfundimisht e diskredituar në këtë vënd. Largimi juaj nga politika, por realisht ama, është e vetmja rrugë për shpëtim. Ju duhet ta kuptoni, që kjo është kthyer në nevojë.

 21. Shpellari do pushtet says:

  Burgun mor burgun sa me shpejt per kete shpellar te felliqur se po behet kancer i pa permbajtshem me keto uraganet qe te shfarosin kete te parin dhe mos ardhte me kurre nje ogurzi si ky mut muti

 22. Luli says:

  Kerma Sali se pari duhet te japi llogari per te gjitha demet ekonomike qe i ka bere ketij vendi. Te dorezoje gjithcka ose me mire ti sekuestrohet gjithcka qe ka vjedhur me Zenin,Giten, kuc e mac brenda familjes se tij dhe te kukumjackes Liri. Nga biri i nje bariu sot miliardieri Salih na jep mend se cduhet te bejme. Ne si popull po nuk i treguam vendin e duhur ketij birbo dhe gjithe sojit te tij nuk mund te ecim perpara. Boll na kane poshteruar e shtypur me kembe. Le te filloj drejtesia me kete lugat dhe te vazhdoje me te tjeret nga te gjitha ngjyrat. Hajdutlleku nuk ka ngjyre

 23. Berti says:

  Nuk i kemi borxh te degjojme çdo jave deklaratat e ketij shurraqi per permbysje me dhune te pushtetit.
  Po Arta Llalla ne gjume eshte ?
  Ne ndonje shtet tjeter perendimor do ti kishin vene prangat ne dyert e televizionit.

 24. Qytetar says:

  PD pa alternativa per te ardhur ne pushtet !!!
  Ekziston njera.
  PD vjen ne pushtet PA Berishen & Bashen !

 25. Malo says:

  Oh MILET ,degjoni edhe mbani veshe,Ambasadori Lushnjes talli topet me miletin edhe iku….
  Llapni Kote se sja u vare njeri fare Llapni Llapni Llapni si pune Tellalit ne Divjake ne 1939 …😛🤣😂

 26. undefined says:

  Sa te kete mbeshtjen e Athine-Beograd Sali mortjes nuk i hyne gje ne kembe se pa kete mbeshtjetje Saliu do te kishte pjerdhur me vakt eshte kjo mbeshtetje me teper e zagareve te Athines qe i lejon atij aloma te leh

 27. Emigranti says:

  sesht ngopur ky kriminel me vvrasjet qe jan ber e po behen, nga marezia e tij, kur dha urdher te hapen depot e ushtris dhe shqiperia u fut ne kaos, kushqiptaret vran njeri tjetrin mbi 400 vet dhe vrasjet vazhdojn akoma me armet qe si mblodhi kur ky mashtrus, kriminel ,qe vetem , per kete duhet cuar ne gjyqin e hages.,
  si keti far mostre duhen hedhur hekurat, sot, neser esht von, sepse ne menyr te perserotur, ben thirje per armatosje , te popullates, rezim me dhun te pushtetit. edhe deklarata e djeshme ne opinjon , per rezimin e rames nga pushteti , ka per qellim perdorimin e dhunes, pamvaresisht se e zbukuron me mosbindje civile. por dihet se shum shqiptar, qe nga kriminelet dhe qytetar te zakonmshem, kan arme ne shtepi, sic tregojn faktet, qe dikush vret deri edhe tet vet, si ne selenic te vlores, dikush , lan esapet, dkush per te vjedhur etj.
  deri sa sali berisha te jet gjall, shqiptaret vetem grindje, vrasje, trazira, dhe varferi, dote ket. ky esht kanceri i shqiperis dhe shqiptareve.

 28. Emigranti says:

  sesht ngopur ky kriminel me vvrasjet qe jan ber e po behen, nga marezia e tij, kur dha urdher te hapen depot e ushtris dhe shqiperia u fut ne kaos, kushqiptaret vran njeri tjetrin afersisht,,de 4000 vet dhe vrasjet vazhdojn akoma me armet qe si mblodhi kur ky mashtrus, kriminel ,qe vetem , per kete duhet cuar ne gjyqin e hages.,
  keti far mostre duhen hedhur hekurat, sot, neser esht von, sepse ne menyr te perserotur, ben thirje per armatosje , te popullates, rezim me dhun te pushtetit. edhe deklarata e djeshme ne opinjon , per rezimin e rames nga pushteti , ka per qellim perdorimin e dhunes, pamvaresisht se e zbukuron me mosbindje civile. por dihet se shum shqiptar, qe nga kriminelet dhe qytetar te zakonmshem, kan arme ne shtepi, sic tregojn faktet, qe dikush vret deri edhe tet vet, si ne selenic te vlores, dikush , lan esapet, dkush per te vjedhur etj.
  deri sa sali berisha te jet gjall, shqiptaret vetem grindje, vrasje, trazira, dhe varferi, dote ket. ky esht kanceri i shqiperis dhe shqiptareve.

 29. Nik says:

  Tunde oo sali tunde.
  97 èn me terrore,
  erdhi dhe 98 ta,
  grushtè shteti e harrove?

  .

 30. pokeristi says:

  Eshte e pabesushme,e pa konceptueshme,e pa degjuar,unikale ne boten demokratike te ketij planeti qe nje shtetas,ne nje emision televiziv te beje thirje te tilla fashiste.
  Jemi pellumba paqeje.Prandaj te gjithe na duan

 31. sonila says:

  MERR nje grusht me mut sali dhe futja fytyres ,,,,,ky do ishte nje grusht I vertete,////

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *