Fatos Lubonja: Kalimi i Shpëtim Idrizit me PD, i parëndësishëm. PDIU është parti klienteliste dhe që mbështetet tek të fortët

Analisti Fatos Lubonja ka qenë i ftuar sot në rubrikën “Opinion” në Neës24 për të folur për ndryshimet që kanë ndodhur në koalicionet politike në Vend.

Lubonja ka komentuar kalimin e Idrizit në opozitë dhe  zërat për një largim të mundshëm të Vangjel Dules nga koalicioni me PD-në.

“Lëvizja e Shpëtim Idrizit është më interesante sepse ka pasur edhe dy deputetë, por kur deputetët që ka nxjerrë qëndrojnë me Rilindjen dhe ikën vetëm Idrizi, atëherë bëhet e parëndësishme ikja e Idrizit.

Bëhet ndoshta një çështje personale, sepse partia e Idrizit ka qenë një partie klienteliste që është mbajtur me këta të fortët që kanë marrë vota.

Lëvizja e Idrizit është një lëvizje personale, sepse nuk dimë asgjë për partinë e Idrizit.

Partia e Idrizit u konsiderua si një parti tepsie nga Rama.

Idrizi duhet te flasë për tepsinë, ndërsa Vangjel Dule është partia që përfaqëson minoritetin”, tha Lubonja.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Fatos Lubonja: Kalimi i Shpëtim Idrizit me PD, i parëndësishëm. PDIU është parti klienteliste dhe që mbështetet tek të fortët”

 1. o tourkotsamis nuk ka vend ne token kristiane........ says:

  pafytyresi tourkocamash :350vjt me turqit,4vjt me SS -et,1vit me fashistet e Duces kunder popullit grek……
  ne shqiperi: 45vjt spiune me Laverin,20vjt grabites me Saliun,1me Metinin,1jave me Bashen…………continue……

 2. Alban Hamzai says:

  Si mund te quhet parti ajo qe perfaqeson Shpetim Idrizi e dine vetem ata qe e mbajne me para dhe e urdherojne se cfare duhet te thote. Dhe per me teper ai eshte lepires I atyre qe marrin pushtetit .

 3. Ali babushi says:

  Me shume te drente lubonja, populli I di se kush dhe cfare analfabate deputetesh Kane zgjedhur kriminelet e idrizit. PD sduhet te beje koalicion me kete veshmadh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *